Dentiss Logo

Yüzde 100 Yerli Üretim T-endo MUST için Geri Sayım Tamamlandı

Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli üretim kanal eğesi olan T-endo MUST dünyanın 21 ülkesinde adından söz ettiriyor. Türk diş hekimliğine ve dental sektöre katma değeri yüksek ürünler geliştirmek için 20 yıldır aralıksız çalışan Öncü Dental, uzun süredir merakla satışı beklenen kanal eğesi için 3 yıllık ürün geliştirme ve belgelendirme sürecinin tamamlandığını duyurdu.
15.09.2020       15.35.57

Uzun zamandır tüm dünyada satışı beklenen T-endo MUST’ın üç yıllık ürün geliştirme ve belgelendirme süreçleri başarıyla tamamlandı. 2017’de yalnızca bir fikir olarak başlayan hikayesiyle T-endo markası, portföyündeki ilk kök kanal eğesi MUST ile endodontide yeni bir dönem başlatıyor. Ürün geliştirme sürecinde, dünyanın bir çok ülkesindeki hekimlerin kanal eğesinden beklentilerine odaklanan Öncü Dental iştiraki Dentac, sahadan aldığı geri bildirimleri endodontideki tecrübesi ile birleştirdi. Şirket özverili çalışmalar sonucunda, Türkiye’nin tescilli ilk resiprokal eğesi olan T-endo MUST'a imza attı.

Kırılmaya Karşı Dünya Markaları İle Yarışacak Kadar Dayanıklı

Türkiye’nin ilk tescilli resiprokal kanal eğesi. T-endo MUST kırılmaya karşı Dünya markaları ile yarışacak boyutta yüksek dayanıklılığa sahip. TM-wire teknolojisi ile üretilmiş tescilli ilk Türk markası olan ürün, Dünya üzerinde diş hekimlerine steril paket ile ulaşan 5. kanal eğesidir.

Hızlı şekillendirme, çoklu ve kolay kullanımın yanı sıra kısa preparasyon zamanı T-Endo’yu dünyadaki muadillerinden farklı kılıyor. Özellikle Resiprokal eğeler içinde Dünya’nın en düşük taper’ına sahip T-endo MUST, minimal invaziv şekillendirme özelliği ile öne çıkıyor. Bu sayede diş hekimlerinin işlemleri sırasında oluşabilecek kök kanal kırıklarının önüne geçilmesi sağlanmakta.

Türk ağız ve diş sağlığı sektörünün dünyada hak ettiği konuma gelmesi için sürekli yenilikçi ürünler geliştiren Öncü Dental, 2023 yılında bugüne göre en az yüzde 30 büyüme öngörüyor.


Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.