Dentiss Logo

Günde 5000 Kişi Randevu İçin Sıraya Giriyor

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi hizmete açıldığı 2012 yılından bu yana 80 bini aşan hasta kabul ederek sadece İzmir’e değil Mernis adres kayıt sistemine göre 57 farklı ilden hastanın tedavilerini gerçekleştirdi.
28.08.2014       17.03.13
Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Pedodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Endodonti, Protetik Diş Tedavisi, Periodontoloji, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Ortodonti olmak üzere toplam 8 klinikte 97 hekimin hizmet verdiği İKÇÜ Diş Hastanesi’nin randevu sistemi, web üzerinden günde ortalama 5000 kişi tarafından ziyaret ediliyor.

İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tancan Uysal, artık randevulara cevap veremez yoğunluğa geldiklerini belirterek, bir dakika içinde tüm randevuların bittiğini söyledi.


“Randevular Bir Dakikada Bitiyor”

Yeni gelen hasta sayısının her yıl yüzde 60’ın üzerinde artığı hastaneye başvuranların %11’ini engelli ve 65 yaş üzeri hastalar oluşturduğunu kaydeden Prof. Dr. Uysal, en fazla hasta yoğunluğunun çocuk kliniğinde görüldüğünü ifade etti. Prof. Dr. Uysal, “Artık randevulara cevap veremiyoruz. Çünkü sadece İzmir’den değil çevre illerden de hasta çekmekteyiz. Günde 10 bin kişinin randevu almak için web sitemize girdiğine, bir dakika içinde tüm randevuların tükendiğine şahit oluyoruz. Sadece internetten randevu verebiliyoruz. Şehir dışından en çok başvuru Ortodonti kliniğine yapılıyor. Yaklaşık 100 koltuk 9 ameliyathaneden oluşan modern kliniklerimizin yer aldığı bir sistemle hastalarımıza hizmet veriyoruz. Bu teveccühün altında, alanında tecrübeli hekimlere sahip olmamız yatmaktadır” diye konuştu.

Bayraklı Sağlık Kampüsü’nde 600 Koltuklu Diş Hastanesi Projesi
Bu yoğun talebi karşılamak için yaklaşık 600 koltuğu bulunan, sağlık turizmine katkı sağlamak için de uluslararası hastalara ayrılan kliniklerin de yer aldığı Diş Hekimliği Hastanesi projesinin çalışmalarını başlattıklarını kaydeden Prof. Dr. Uysal, Bayraklı Sağlık Kampüsü’nde bu projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.

Engellilere Özel Klinikler Yapılacak
Bayraklı Sağlık Kampüsü’nde yer alacak 30 bin metre karelik Diş Hekimliği Hastanesi projesi için çalışmaları başlattıklarını açıklayan Prof. Dr. Uysal, bu dev sağlık üssünde bedensel ve zihinsel engelli hastalara özel ameliyathane ve klinikler oluşturacaklarının da müjdesini verdi.

“Sağlık Turizmine de Katkı Sunacağız”
Prof. Uysal, “Engelli hastalarımızı oldukça önemsiyoruz. Çünkü onların diş tedavileri diğer hastalarımızdan daha ayrıntılı bir süreci gerektiriyor. Engellilerimizin psikolojik süreçlerini de göz önünde bulundurarak özel tedaviler sunacağız. Öte yandan ülkemizin sağlık turizmine de katkı sunacak uluslararası standartlarda diş kliniklerimizle birlikte yurt dışından hasta kabul edebileceğiz” dedi.


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.