Dentiss Logo

Bayraklı Belediyesi’nin Ücretsiz Hizmeti Yoğun İlgi Görüyor

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, belediyenin projesi kapsamında 2016 yılında 18 bin 332 kişiye ücretsiz diş tedavisi yapıldı.
05.01.2017       14.53.59
Bayraklı Belediyesi’nin örnek alınan projelerinden ağız ve diş sağlığı merkezlerinde geride bıraktığımız 2016’da 18 bin 332 kişinin diş tedavisi gerçekleştirildi. 7 ağız ve diş sağlığı merkezinde tüm işlemler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Sağlık alanında vatandaşlara yönelik sunduğu ücretsiz hizmetlerle dikkat çeken ve bu projeleri birçok belediye tarafından örnek alınan Bayraklı Belediyesi, ağız ve diş sağlığı tedavisinde rekora koşuyor. Adalet ve 75’inci Yıl Mahallesi’nde 2, Nafiz Gürman kültür ve sağlık evi, Gümüşpala Düğün Salonu ve İhsan Alyanak Kültür Merkezi’nde hizmet veren 7 ağız ve diş sağlığı merkezinde geçtiğimiz yıl 18 bin 332 kişinin diş tedavisi gerçekleştirildi. Vatandaşlar tedavi sonrası merkezlerden “gülerek” ayrılıyor.

Tedavi olmak için diş polikliniklerine gelen 18 bin 332 vatandaştan, 8 bin 796’sının diş muayenesi yapıldı. 5 bin 236 hastaya dolgu tedavisi uygulandı. Bin 938 hastanın diş temizliği yapıldı. 2 bin 362 hastanın ise diş çekimi gerçekleştirildi. Vatandaşların ücretsiz yararlandığı ağız ve diş sağlığı polikliniklerine başvuru için 0 (232) 341 31 31 numaralı telefondan randevu alınması gerekiyor. Merkezlerde diş çekimi, temizleme, dolgu gibi işlemlerden herhangi bir ücret talep edilmiyor.

“Sağlık” Deyince Akla Gelen Belediye
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, sağlık alanında vatandaşlara ücretsiz hizmet sunduklarını belirterek, “Sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor. Biz de burada yola çıkarak vatandaşımızın sağlığıyla yakından ilgileniyoruz. Polikliniklerimizde ücretsiz muayene hizmetimiz var. Ücretsiz hasta nakil, evde bakım projelerimizle ilgili olumlu dönüşler alıyoruz. Diş tedavisi konusunda önemli bir yol kat ettik. Ağız ve diş sağlığı merkezi sayımızı yediye çıkardık. Geçtiğimiz yıllarda merkezlerimize gelen hasta sayısı 10 bin iken şimdi 20 binlere dayandı. Bu bizim açımızdan oldukça sevindirici bir durum. Merkezlerimiz randevu sistemiyle çalışıyor. Buraya gelen vatandaşlarımızdan sadece nüfus cüzdanı bilgileri isteniyor. Diğer ilçelerden de diş tedavisi için merkezimize gelen çok sayıda vatandaş var. Sağlık deyince akla gelen bir belediye olma yolunda ilerliyoruz. Bu alandaki yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.