Dentiss Logo

Dürr Dental CBCT Görüntüleme Sistemi VistaVox, Türkiye’de

Görüntüleme alanında 50 yılı aşan tecrübe sahibi Dürr Dental, ekstraoral görüntüleme sistemleriyle şimdi Türkiye’de. Merkez Diş Deposu tarafından satışa sunulacak ürün grubunda dijital tomografi (CBCT), panoramik röntgen ve bunların sefalometri eklentileri, periapikal röntgen ve fosfor plak tarayıcı bulunuyor. Bu sayede tüm görüntüleme sistemleri tek markada Dürr Dental çatısı altında Merkez Diş Deposu tecrübesiyle değerli diş hekimleriyle buluşuyor.
13.08.2022       09.56.04

Dürr Dental CBCT görüntüleme sistemi VistaVox, yüksek görüntü kalitesini düşük radyasyon dozuyla kombine eder. Bu özelliği, anatomik hacim adaptasyonu uygulayarak sağlar. Yani ‘Dental FoV’ konsepti ile diş hekimliğinin odaklandığı hacmi görüntülemeyi hedefleyerek gereksiz radyasyon yayılımını engeller. Dental FoV değeri 130*85 mm olan VistaVox, 50*50 mm FoV değeriyle 80 µm çözünürlükte bölgesel çekim yapma imkanı sunar. Işığa duyarlı Csl sensör (piksel boyutu: 49,5 µm) teknolojisi kullanılan sistem güvenilir teşhisler yapabilmeniz, kesin temelli tedavi kararları alabilmeniz ve hastanızla ikna edici bir iletişimde bulunabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm detayları size sunar.

Kusursuz Panoramik Röntgen Görüntüleri

VistaVox S, sadece mükemmel bir fiyat-performans oranı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda size ve muayenehane ekibinize esneklik de katıyor. CBCT çekimlerinin yanı sıra VistaVox S ile görüntü netliği konusunda standartları bir üst düzeye taşıyan panoramik röntgen çekimleri yapabilirsiniz. Bu çok yönlü özellikleri ve yüksek verimi ile VistaVox S kliniğinize değer katar.

Özellikle azaltılmış radyasyon maruziyeti ile 7 saniye gibi kısa bir sürede yüksek kalitede panoramik röntgen çekimleri yapmanızı sağlar. Böylece kusursuz röntgen görüntüleri elde ederken çok değerli olan zamanı size kazandırır.

VistaVox ile sunulan S-Pan teknolojisi ile, çok sayıda paralel katmandan, gerçek anatomiye en iyi karşılık gelen görüntü alanları otomatik olarak seçilir. Bu görüntü parçaları hasta anatomisine en uygun panoramik görüntüyü oluşturacak şekilde birleştirilir. Değerlendirme sırasında algoritma, kişiye özgü eğrilikler gibi standart diş diziliminden sapmaları hesaba katar. Sonuç: Anatomik yapıların ve doku farklılıklarının net olarak incelenebildiği kusursuz görüntüler.

Sefalometrik Röntgen Çekimi

VistaVox S Ceph, farklı hacimlerde CBCT çekim programları, 17 panoramik program ve 6 sefalometrik çekim modu bulunmaktadır. VistaVox S Ceph, iki adet son teknoloji CsI sensörüne sahiptir. Avantajınız: 3D röntgen cihazıyla sefalometrik kol arasındaki zahmetli çıkarıp takma işlemi artık geçmişte kalıyor. Sefalometrik röntgen çekimi yapmak icin tek yapmanız gereken, istenilen çekim modunu seçmek.

Kolay Hasta Konumlandırma

Panoramik röntgen için 3 lazer ışını (sagital, Frankfurt düzlemi ve kanin) ve CBCT çekimi için iki lazer ışını (sagital ve Frankfurt düzlemi) hasta konumlandırmayı kolaylaştırır.

Vistasoft: Sezgisel Yazılım, Akıcı Kullanım

VistaSoft, 2D ve 3D görüntüleri kaydetmek, işlemek ve görüntülemek için tasarlanan kullanıcı dostu çözümler sunar.

VistaSoft yazılımı sezgiseldir ve güvenilir teşhis için ilave seçenekler sunar. Görüntüler, kontrast ve netlik açısından tanıyı destekleyen dijital filtrelerle işlenebilir. Ağ özellikli yazılım, DICOM verilerinin dışa aktarılmasının yanı sıra hasta bilgi yönetim sistemleriyle iletişim halinde çalışır. VistaSoft yeni tasarımı ile profesyonel teşhis için optimize edilmiştir ve böylece mümkün olan en iyi desteği sunar. Tek tıklama özelliği ile yazılım hızlı ve pratik bir şekilde kullanılabiliyor: Her gün ihtiyacınız olan tüm işlevlere sadece tek bir tıklamayla erişebilirsiniz. Bu sayede işlemleriniz hiç olmadığı kadar hızlanacak.

3D çekimde üretilen panoramik görüntü incelemeyi kolaylaştırır. Bu aşamada gerekli olan panoramik eğri VistaSoft tarafından otomatik oluşturulur. Eğride oluşan katman kalınlığı istenilen değerde seçilebilir. VistaSoft ağ özelliklidir ve Dürr Dental’ in mevcut tüm röntgen, tarayıcı ve kamera sistemleriyle uyumludur. VistaSoft MobileConnect ve isteğe bağlı, Imaging App sayesinde, veriler her zaman iPad’de görüntülenebilir.


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.