Dentiss Logo

Çaylar Hazırsa Roots Dergisi’ne Yakından Bakalım

Roots Dergisi, Türkiye’de Endodonti bilimine yoğunlaşan tek yayın. Derginin yeni sayısında, araştırma ve vakaların yanı sıra Endodonti biliminde yarım asra yakın deneyime sahip bir duayen, Prof. Dr. Tayfun Alaçam sayfalarımıza konuk oldu.
27.10.2021       16.44.52

Türkiye’nin ilk ve tek endodonti dergisi Roots, 2007 yılında yayın hayatına başladı. Dental Tribune International’ın Almanca, İngilizce, Fransızca ve Çekçe olarak yayımladığı derginin Türkiye edisyonunda, editör koltuğunda Doç. Dr. Mustafa Gündoğar oturuyor. Yılda 2 kere yayınlanan dergi, Öncü Dental’in endodonti segment sponsorluğu ile okurlara sunulmakta.

Vestiyer Yayın Grubu tarafından titiz bir çalışma ile içeriği oluşturulan derginin 27’nci sayısı yine dopdolu! Araştırma, vaka, derleme ve yeniliklerin yer bulduğu Roots Dergisi’nde, Prof. Dr. Tayfun Alaçam, 50 yıllık deneyimi ile Türkiye’de Endodonti bilimini yorumladı. Kürsü Tanıtımı sayfalarımızda ise Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Diș Hekimliği Fakültesi Endodonti AD. Bașkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Koșar’dan çalıșmalarını dinledik.

REKLAM

Dergide Dr. Jenner Argueta’nın, “Otojen transplantasyonun ardından konservatif kök kanal tedavisi” başlıklı 3 yıllık vaka takibi ile Dt. Mehmet Kutluhan Uçuk, Doç. Dr. Mustafa Gündoğar ve Doç. Dr. Taha Özyürek’in hazırladığı “Yapay zekâ ve diş hekimliği üzerine etkileri” başlıklı derlemesi ilginizi çekebilecek konular arasında.

Yenilikleri merak edenler için Dr. Bobby Nadeau, Dr. Viraj Vora ve Dr. Dale Jung imzalı “Endodontik tedavi sırasında dentin koruması için araç gereç ve yöntemler” başlıklı makalesi detaylı bir içeriğe sahip. “SWEEPS Teknolojisi ile yenilikçi endodonti: İpuçları ve tüyolar” başlıklı araştırma ise Dr. Giovanni Olivi, Dr. Linhlan Nguyen, Dr. Matteo Olivi ve Dr. Jason Pang tarafından sunuluyor.

Yoksa Abone Değil misiniz?

Vestiyer Yayın Grubu’nun yıl boyunca yayınladığı dergilere tek bir abonelik ile ulaşılabiliyor. Pandemi dönemi ile birlikte e-dergi aboneliğini başlatan Vestiyer’in tüm dergilerine, 150 TL’den yıllık abone olmak mümkün. Dergiler farklı periyotlarda yayınlanıyor ve akademik yayınlar için veri tabanı sunan İdealonline üzerinden takip edilebiliyor. E-dergi’ye geçmenin en önemli avantajı ise Vestiyer Yayın Grubu’nun artık yayınlanmayan dergileri ile 10 yıllık arşivine de erişebiliyor olmak. Bilgi almak ve üye olmak isteyenler, 0212 481 02 20 numaralı telefondan Abone Servisi ile görüşebilir.

Haber: Elvan Genç (VYG)


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.