Dentiss Logo

“Şimdilik düşünmüyoruz”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, 3 Eylül 2009 Perşembe günü NTV’de katıldığı Yakın Plan programında, özelden hizmet satın alınmasıyla ilgili soruya “şimdilik düşünmüyoruz” şeklinde yanıt verdi. Bakan Dinçer konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
07.09.2009       10.17.15

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, 3 Eylül.2009 Perşembe günü NTV’de katıldığı Yakın Plan programında, özelden hizmet satın alınmasıyla ilgili soruya “şimdilik düşünmüyoruz” şeklinde yanıt verdi. Bakan Dinçer kendisine yöneltilen; “Dişhekimlerinin muayenehanelerinden de hizmet satın alınması söz konusuydu. Bu konuda uzun süredir bir çalışma yürütülüyordu aslında. Ama henüz bir açıklama gelmedi. Halkın dişhekimlerine, muayenehanelere gitmesi söz konusu olabilecek mi? Bunun önü açılacak mı? Ne zaman?” sorusunu şu şekilde yanıtladı:

 

“Biz dişhekimleri ile ilgili olarak hizmet satın alma konusunda oldukça mesafe katettiğimiz bir çalışmayı yaptık. Belki şu kriz olmasaydı, belki şu karşı karşıya kaldığımız bütçe açıkları ve kurumda meydana gelen sorunlar ortaya çıkmamış olsaydı dişhekimleriyle bir sözleşme yapmayı düşünüyorduk. Ama şu anda maalesef bu kadar büyük bir harcamanın olduğu ortamda yeni bir harcama alanı açmayı doğru görmüyorum. Ama zaman içerisinde hazırlıklarımız tamam, kendimizi daha yeterli hissettiğimiz zaman böyle bir anlaşmanın yapılması gerektiği kanısındayım”.

 

Kaynak: Ankara Dişhekimleri Odası


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.