Dentiss Logo

İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi’ne Uluslararası Akreditasyon

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi ve İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi, AACI uluslararası akreditasyon belgesi almaya hak kazandı. İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Türkiye’de üniversite hastaneleri arasında bu akreditasyonu alan ilk ve tek kurum olduklarını açıkladı.
22.01.2024       16.02.03

American Accreditation Commission International (AACI) ekibi tarafından, 11-14 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimde, İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi ve İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi incelenerek, AACI uluslararası akreditasyon belgesi almaya hak kazandı.

Okan Sağlık Grubu Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ercan Özgül yaptığı açıklamada: "AACI belgesini almaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu belge, hastanemizin kaliteli sağlık hizmetleri sunma konusundaki kararlılığını ve uluslararası standartlara uygunluğunu kanıtlamakta olup bizim için büyük bir başarıdır. Bu başarı, Okan Sağlık Grubu'nun sürekli kalite odaklı çalışmasının bir yansımasıdır. Sağlık tesislerimizin, uluslararası alanda tanınan ve güvenilen standartlarda hizmet sunma hedefini sürdürmektedir. Akreditasyon belgesi, kurumun hasta memnuniyeti, güvenliği ve kaliteli sağlık hizmetlerine olan bağlılığını bir göstergesidir. Okan sağlık grubu bu değerli belgeyle birlikte hastalarımıza en iyi hizmeti vermeye devam edecektir’’ dedi.

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan konuyla ilgili “Bu çok değerli bir akreditasyon. İstanbul Okan Üniversitesi olarak her alanda kaliteye önem ve öncelik veriyoruz. Türkiye’deki üniversite hastaneleri arasında bu akreditasyonu alan ilk ve tek kurum olduk. İstanbul Okan Üniversitesi Hastanemiz ve İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanemiz ile AACI uluslararası akreditasyon belgesi almaya hak kazanmamız, uluslararası başarımızın önemli bir göstergesi oldu. Gurur duyuyoruz" açıklaması yaptı.


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.