Dentiss Logo

DİŞSİAD'tan Deprem Bölgesi için Yardım

İki büyük depremle, 10 ili etkileyen afet tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Binlerce binanın yıkıldığı afetin yanı sıra karlı soğuk hava da koşulları zorlaştırıyor. Vatandaşlar ve kurumlar, depremin yaralarını sarmak için harekete geçerken Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği de bölgede ihtiyaç duyulan malzemeleri hazırlayarak yola çıkardı.
07.02.2023       11.35.42

Türkiye, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'da gerçekleşen deprem ile sarsılmaya devam ediyor. Son 100 yılın en büyük doğal afetlerinden olan deprem, Türkiye’nin 10 ilini ve Suriye’yi etkiledi. Binlerce binanın yıkıldığı depremde, kurtarma çalışmaları zorlu hava koşullarına rağmen sürüyor.

Vatandaşların, kurum ve kuruluşların yardım için harekete geçtiği yıkıcı afet için dental sektörün temsilcisi Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) de kolları sıvadı. DİŞSİAD, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD ve Kızılay’ın verdiği ihtiyaç listeleri doğrultusunda, deprem bölgesi için gerekli malzemeleri topladı.

DİŞSİAD tarafından kurulan Fatih’teki Diş Sağlığı Müzesi’nde toplanan yardımlar, kamyonlara yüklenerek afet bölgesine gönderildi. Yeni ihtiyaç kalemleri bildirildiğinde, yeniden ürünler toplanarak bölgeye sevk edilecek.


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.