Dentiss Logo

Diş Hekimliği Günü Kutlu Olsun

Vestiyer Yayın Grubu olarak ağız ve diş sağlığı konusunda özveriyle çalışan tüm hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü kutlarız.
22.11.2018       15.46.04
Ülkemizde ilk diş hekimliği okulu, 22 Kasım 1908’de kuruldu. Türkiye’de modern diş hekimliğinin miladı kabul edilen bu tarih, her yıl Diş Hekimleri Günü olarak kutlanıyor. 22 Kasım’ı içine alan hafta ise Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olarak kabul edildiğinden bilinçlendirme çalışmaları yapılmakta.

Ancak ne yazık ki ülkemizde diş sağlığı konusundaki bilinç seviyesi oldukça düşük. Ağız ve diş sağlığının tüm bedeni etkilediği bilinmiyor. Sağlıklı bir beden için ağız bakımı alışkanlığının yaygınlaştırılması ve rutin diş hekimi kontrolleri ilk koşuldur. Ağız bakımı açısından sınıfta kalan toplumumuzda, hekimlik gibi kutsal bir görevi özveriyle yürüten değerli diş hekimlerinin 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü yürekten kutlarız.

YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.