Dentiss Logo

ÇÜ’den “1. Geleneksel Dişe Diş Araştırma Günü” Etkinliği

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından “1. Geleneksel Dişe Diş Araştırma Günü” etkinliği ile öğrencilerin araştırma konuları sunuldu.
20.05.2015       14.04.20
Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Araştırma Kulübü’nce organize edilen etkinlikte, kulüp üyesi öğrenciler yıl boyunca diş hekimliği alanında yaptıkları araştırma ve incele konularını bir sunum haline getirerek danışman öğretim üyeleriyle birlikte, program kapsamında katılımcılara sundu. Araştırma Kulübü tarafından oluşturulan organizasyon komitesi tarafından hazırlanan “1. Geleneksel Dişe Diş Araştırma Günü” etkinliği açılış konuşmasını Yrd. Doç. Dr. Funda Gülay Kadıoğlu yaptı. Yrd. Doç. Dr. Kadıoğlu, Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Araştırma Kulübü’nün kuruluş aşamalarını anlattı.

“Diş Hekimliği, Zanaat Değil; Sanattır…”

Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. İlter Uzel ise, açılış konuşmasında diş hekimliği mesleğinin bilim mesleği olduğuna dikkat çekerek, “Biz diş hekimi olarak bilim yapıyoruz. Ama unutulmamalı ki bilimin uygulamaya yansıması teknolojidir, teknolojinin yansıması da bilimdir. Dolayısıyla diş hekimliği zanaat değil, sanattır.” dedi.

Prof. Dr. Toroğlu: “Araştırma Etkinliği Geleneksel Hale Gelmeli”

Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Toroğlu da etkinliğin geleneksel hale gelmesini arzuladıklarını belirterek bu tür etkinliklere desteklerinin süreceğini söyledi. Birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar tüm öğrencilerin araştırma etkinliğine katıldığını belirten Prof. Dr. Toroğlu, emeği geçen herkese teşekkür etti. Daha sonra oturumlara geçildi. 3 oturum halinde gerçekleştirilen etkinlikte 37 diş hekimi adayı danışman akademisyenler ile birlikte, yıl boyunca yaptıkları araştırma konularını sundu.


Kaynak: www.ekspresgazete.com


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.