Dentiss Logo

ADSM’de Hasta Sayısı İki Katına Çıktı

Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde hasta sayısı, yeni modern binasına taşındıktan sonra iki katına çıktı.
25.08.2016       12.16.05
Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde hasta sayısı, yeni modern binasına taşındıktan sonra iki katına çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doktor Osman Açıkgöz, “Merkezimiz daha önce Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası ikinci katında hizmet verirken, devlet hastanesinin yanında bulunan yaklaşık dört bin metrekare alana kurulan ve bin metre kare kullanım alanı olan tam donanımlı teknolojik yeni binasına taşınmıştır. Tam teşekküllü 2 adet cerrahi ünitesi ve röntgen ünitesi mevcut olan Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde, endodonti ve protez olmak üzere 2 uzman hekim, 17 diş hekimi toplam 43 personelle Bartın halkına hizmet sunulmaya başlanmıştır” dedi.

Yeniliklere devam ettiklerini kaydeden Açıkgöz, “Fiziki imkanların artması, endodonti ve protez uzmanlarımızın da göreve başlaması ile tedavi yelpazesi genişleyen merkezimizde muayene sayısı yüzde 40, kanal tedavisi yüzde 69, konservatif tedavi yüzde 87, seramik kron yüzde 91, hareketli protez yüzde 45, röntgen çekimi yüzde 70 artmış, genel anestezi altında tedavi edilen hasta sayısı da 2 katına ulaşmıştır. Hastaların teşhis ve tedavi planlaması, tüm tanı ve tedavi işlemleri, hastaların kendileri tarafından seçilen diş hekimleri tarafından yapılan merkezimize başvuran hastalarımıza, daha kaliteli hizmet verebilmek için çağımızın en ileri teknolojilerini kullanarak, güler yüzlü bir anlayışla geçen yıldan bu yana acil hizmetimiz gece 24:00’e kadar devam etmektedir” diye konuştu.

Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.