Dentiss Logo

Zonguldak’ta Diş Hekimlerine Denetleme

Zonguldak’ta Özel Tanı Hizmetleri Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürlüğü denetim ekipleri tarafından özel sağlık hizmeti sunan diş hekimlerine yönelik denetleme yapıldı.
18.05.2015       14.23.35
Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı, Özel Tanı Hizmetleri Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürlüğü denetim ekipleri tarafından, 6 Mayıs’ta, Zonguldak merkez ve ilçelerinde özel sağlık hizmeti sunan diş hekimlerine yönelik denetleme yapıldı.

Denetimler ile ilgili olarak bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin: “Müdürlüğümüz denetim ekiplerimiz tarafından, ilimizde ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan özel sağlık kuruluşlarının her yıl yapılan, rutin denetim ve değerlendirmeleri, yeni yürürlüğe giren yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapılmaya başlanmıştır. Yıl boyunca denetimler ekiplerimiz tarafından, il ve ilçe merkezlerinde belirli aralıklarla devam edecektir. Halkımızın, diş sağlığı konusunda en iyi hizmeti alması ile ilgili olarak özel sağlık hizmeti sunan diş hekimleri ile koordineli olarak gereken düzenlemeler yapılmaktadır. Ayrıca, ağız ve diş sağlığı hizmeti ile ilgili olarak sahte diş hekimliği yapan, yetkisi ve diploması olmadığı halde, kaçak olarak çalışanlarla ilgili denetimlerimiz devam etmektedir. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Sahte diş hekimliği yaptığı tespit edilenler hakkında yasal işlem yapılarak cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunuluyor ve hukukçularımız tarafından dava süreçleri takip ediliyor. İlimizde halkımızın aldığı özel sağlık hizmetinin kalitesinin artırılmasında, Müdürlüğümüzün çalışmaları hassasiyetle devam edecektir” şeklinde konuştu.Kaynak: www.pusulagazetesi.com.trYASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.