Dentiss Logo

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne Yeni Fakülte Binası

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin hastane standartlarında hazırlanan Diş Hekimliği Fakültesi, Halıcıoğlu’nda eğitim ve hizmet vermeyi amaçlıyor.
15.04.2015       11.07.38
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri mesleğin ilk adımı olan beyaz önlüklerini özel bir törenle giydiler. Törene İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Umut Tahir Güneş, Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz, Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ile akademik kadro katıldı.

Öğrencilerin velileri ile birlikte katıldığı önlük giyme töreninde Diş Hekimliği Fakültesi adına konuşan Prof. Dr. Haluk İşeri, yeni fakülte kliniklerinde her öğrenciye ait bir diş üniti olduğunu söyledi. Yeni fakülte binasının müjdesini böyle anlamlı bir günde vermenin mutluluğunu yaşayan Prof. Dr. İşeri, misyonlarının yüksek düzeyde bilgi ve deneyimine sahip, bilimsel gelişmelere duyarlı, etik davranışlara önem veren ve teknolojiye hızlı uyum sağlayabilen nitelikli hekimler yetiştirmek olduğunu belirtti.

Fakültenin ilk öğrencilerinin 2012 yılında alındığını ve beyaz önlük giyme töreninin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini hatırlatan Prof. Dr. İşeri, “Diş hekimliği eğitimi, ilk 2 sene ağırlıklı olarak temel diş hekimliği ve tıp derslerini içerir. Üçüncü sınıftan itibaren mesleki dersler ağırlık kazanır. Dördüncü ve beşinci sınıfta ise klinik eğitim yoğun olarak verilmektedir. Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni binası, merkezi bir konumda her öğrenciye bir ünit verilecek şekilde hazırlandı. Klinikleri, laboratuvarları, kütüphanesi, sınıfları, konferans salonu ve her anabilim dalında görev yapan deneyimli ve dinamik akademik kadrosuyla, modern ve kaliteli eğitim ve sağlık kurumlarından biri olma vizyonumuzu sürdürüyoruz” diye konuştu.
YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.