Dentiss Logo

Uygulamalı Lamina Eğitimi Tam Kontenjan ile Yapıldı

VESTA’nın yıllardan beri başarıyla düzenlediği, katılımcı memnuniyeti çok yüksek eğitimlerinden biri olan Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneerler Kursu, Prof. Dr. Aslıhan Üşümez tarafından gerçekleştirildi.
20.02.2016       13.44.19
Günümüzde diş hekimlerine en sık gelen hasta taleplerinden biri olan lamina veneerler, doğru vakada doğru şekilde uygulandığı zaman beklentileri karşılayan ve memnuniyet oranını yükselten bir etkiye sahip.

Bu etkiden yola çıkan VESTA, yıllardır başarı ile düzenlediği Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneerler Kursu’nun bir yenisini 13-14 Şubat’ta Bezmialem Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aslıhan Üşümez ile birlikte gerçekleştirdi.

Protez konusunda Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Aslıhan Üşümez’e, eğitim esnasında Doç. Dr. Gözde Çelik, uygulamalarda ise Yrd. Doç. Dr. Özlem Kara eşlik etti. 20 kişilik kontenjanın tamamı dolan eğitime, Ankara, Sivas, Kocaeli, Samsun, İzmir, Eskişehir, Tekirdağ, Elazığ, İstanbul ve Arnavutluk’tan diş hekimleri katıldı.

Birçok sorunun cevabının anlatıldığı eğitimin teorik bölümünde Prof. Üşümez, Porselen Lamina Veneer uygulama alanları, endikasyon ve kontrendikasyonları anlatıp gülüş tasarımı için vakalar üzerinde tartışma detaylarına girdi. Doç. Dr. Gözde Çelik ise geleneksel yöntemlere alternatif olarak geliştirilen dijital ölçü alma yöntemleri konusunu katılımcı hekimlerle detaylı şekilde paylaşarak her iki yöntemin de farkları, avantajları ve dezavantajlarını vaka sunumları eşliğinde anlattı.Vaka Üzerinde Mock-Up Uygulaması
Bilindiği gibi ülkemizde pek az hekim kliniğinde “mock-up” yöntemi kullanmaktadır. Prof. Üşümez, bu eksikliği giderme amacıyla, önceden belirlemiş olduğu bir vaka üzerinde mock-up hazırlığının nasıl yapıldığını canlı olarak katılımcılara gösterdi.Fantom Laboratuvarında Uygulama
Eğitimin uygulama bölümü, Bezmialem Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin fantom laboratuvarlarında gerçekleştirildi. Katılımcı hekimler, gerçek hasta deneyimine yakın yöntemlerle, fantom modeller üzerinde bizzat preparasyon yapıp, geçicileri hazırladılar, ölçü alıp üretilen veneerleri, kendi modelleri üzerinde simante etme fırsatı yakaladılar.İki günlük eğitim sonunda sertifikalarını alan hekimler hocalara ve VESTA Ailesi’ne teşekkürlerini ilettiler.

Hekimler Eğitim İçin Ne Dedi?

Dr. Oya Kademoğlu (Samsun): Eğitimi Aslıhan Hanım’ın vereceğini öğrenince Lamina konusundaki son yenilikleri takip etmek için katıldım. Eğitim de Aslıhan Hanım da 1 numaraydı, mükemmel bir eğitim oldu. Kendilerine ve sizlere çok teşekkür ederim.

Muhlise İlhan (İstanbul): Fakülte sonrası kendimi geliştirmek niyetiyle katıldığım Lamina eğitiminden oldukça memnun kaldım. Dikkat edilmesi gerekenler en ince ayrıntısına kadar anlatıldı. Aslıhan Hoca laminanın yanı sıra sabit protez hakkındaki sorularımıza da cevap verdi. Ek olarak Cad-Cam sistemi Gözde Hoca tarafından hem sunumda hem de cihaz üzerinde anlatıldı. Preparasyon ve simantasyonla ilgili tüm bilgiler kurs içerisinde yoğun bir şekilde paylaşıldı. Aksama olmadan ve güzel ikramlarla geçen eğitimi özellikle benim gibi genç meslektaşlarıma kesinlikle tavsiye ediyorum.

Nuran Okur (Elazığ): Çok güzel bir eğitim oldu. Aslıhan Hoca çok net bir dille anlatım sağladı. Hastalarımda uygulamaya direkt başlayabileceğim. İyi ki gelmişim. Herkese tavsiye ediyorum.Enis Erbar (Eskişehir):
Genel hatları ile bilsem de özellikle fantomda pratik yapılacak olması çok dikkatimi çekti. Eğitimin tüm hatları çok iyi ayarlanmıştı. Çok faydalı oldu. Uygulama için eksik bir noktamız kalmadı. Herkese teşekkür ederim.

Emel Özgür (Tekirdağ): Laminaya sıfırdan başlamak istiyordum. Bu nedenle eğitime katıldım. Hocaların ve ekibin ilgisi çok güzeldi. Konular net ve ayrıntılı paylaşıldı. Uygulama çok başarılı oldu. Eğitimle özgüvenim oluştu. Uygulamaya hemen başlayabilecek seviyeye geldim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Ergun Tuncer (Kocaeli): Tek kelime ile süper demek istiyorum. Hocasından, süresine, içeriğine kadar bu kadar ayrıntılı, akılda hiç soru işareti bırakmayan bir eğitim oldu. Uygulamanın fantom üzerinde yapılması, gerçek hasta üzerinde izleme fırsatı bulmamız çok yararlı oldu. Hocamıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Vesta’nın kongresi Greatist’e de katıldım. Asistanımı eğitimlerine gönderdim. Tüm organizasyonları gibi Lamina Eğitimi de çok başarılıydı.

Dr. Dt. Zehra Fırtına Ekincioğlu (Ankara): Çok güzel bir eğitim oldu. Aslıhan Hoca’nın sunumu çok iyiydi. Karmaşık ayrıntılara girmeden, yalın ve tertemiz ifadeli, klinisyenleri teorikte boğmayan bir anlatım oldu. Uygulama kısmı da çok başarılı ve faydalıydı. Eğitimler Ankara’da da olursa çok iyi olur.Haber: Elif Taman (VYG)
Fotoğraf: İlhan Köse (VYG)

YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.