Dentiss Logo

Türkiye’de Online Hastane Dönemi Başladı

Gelişen teknoloji ile sağlık hizmetleri de cep telefonlarına taşınıyor. Doctor Turkey tarafından oluşturulan online sağlık hizmeti kapsamında kişinin bulunduğu ortamdan bir tık ile online sağlık hizmeti almak artık mümkün.
11.11.2015       17.37.47
Hasta rahatsızlık belirtisi hissettiğinde ilk olarak internetten araştırma yapmaktadır. Doğru bilgilere ulaşılabilindiği gibi genelde hastayı endişeye sevk eden çok fazla yanlış tanı ve sonuçlarla da karşılaşılabilinmektedir. Geliştirilen yeni online sağlık hizmeti ile bu tür sakıncalı durumlara düşmemek ve doğru bilgiye anında ulaşmak çok kolaylaştırıldı.

Doctor Turkey tarafından oluşturulan online sağlık hizmeti kapsamında 7/24 her branştan hizmet verebilecek 300’ün üzerinde uzman doktor ile anında bağlantı kurulabilecek. Cep telefonları, tablet ya da bilgisayardan yüz yüze muayene ve rapor yanıtlamak artık mümkün.

Amerika’da yapılan araştırmalar, doktor muayene randevularının %75’inin sadece bilgi alma amaçlı olduğunu ve 2014 yılında 16 milyon kişinin online muayene hizmeti aldığını göstermektedir. Doctor Turkey’in sistemi ile Dünya’nın her yerindeki hekimlere istenildiği zaman muayene olma imkânı bulunabiliyor. Kişiye özel ve sürekli bilgi paylaşımının bulunduğu hizmette, hastaneye gitmeden tarafsız 2. görüş alınabiliyor.

Hastaneye gitmeye gerek olup olmadığa karar verilemediğinde, laboratuvar sonuçlarının yorumlatılması istendiğinde, yoğunluktan doktora gitmeye vakit bulunamadığında, online hastane hizmetinden rahatlıkla yararlanılabiliniyor. Ev, iş yeri, tatil ya da yurt dışı planları iptal edilmeden psikoterapi almak, dermatolog ve plastik cerrahlar ile görüşmek de bu sistem dahilinde mümkün.

Yatırım Maliyeti 500.000$

2 yılı aşkın bir çalışmanın ürünü olan online hastane sistemi, Eylül 2015 itibari ile hayata geçirildi. Yaklaşık 500.000$ yatırım maliyetine sahip Doctor Turkey, sağlık sektöründe çığır açıyor. 4,5 G sistemi ile anında kolay ve hızlı erişime sahip olacak olan sistem eksiksiz bir hizmet sunmayı hedefliyor. Cep telefonuna indirilen doctorturkey applikayonu ile de doktorlarla yüz yüze görüşmek, soru sormak, hastalık ile ilgili resim çekim paylaşmak mümkün.

Türkiye’de sağlık turizmini başlatan ve son 10 yılda 300 bin hastanın yanı sıra 200 milyon Euro gelir kaynağı oluşturan ekip tarafından hayata geçirilen online hastane hizmeti, komşu ülkelerdeki 500 milyon nüfusa ulaşmak ve güvenilir sağlık hizmeti sunmak için Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca telekomünikasyon firmalarının yoğun ilgisi ile karşılaşan Doctor Turkey, 2015 yılı sonuna kadar sistemin tüm Türkiye’ye ve yurtdışına yayılması ve yeni projeler konusunda çözüm ortağını belirlemeyi planlıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.doctorturkey.com


Basın Bülteni: www.pr-medya.com.tr
YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.