Dentiss Logo

Sunay Akın Diş Hekimleriyle Buluşuyor

Edebiyat alanında birçok dalda sunduğu eserleriyle uzun yıllardır tanınan ve sevilen Sunay Akın bu yılki kongremize misafir oluyor. Akın, 11. Dental İstanbul Kongresi'nin birinci gününde gerçekleştirilecek olan 2. Camlog Sempozyumu’nda diş hekimleriyle buluşacak.
06.11.2013       14.10.11
Bu yıl 7-8 Aralık günlerinde İstanbul Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde organize edilecek 11. Dental İstanbul Kongresi’nin ilk günü 2. Camlog Sempozyumu düzenlenecek.

Kongre ve sempozyumun konuk konuşmacısı Sunay Akın. Edebiyatın birçok alanında başarı kazanan şair, yazar, gazeteci, araştırmacı ve tiyatro oyuncusu Akın; kongre ve sempozyum katılımcılarına yine harika bir gösteri sunacak.

Sunay Akın, organizasyonun ilk günü, 7 Aralık’ta, 14.00 – 15.00 saatleri arasında “Bakmak ve Görmek” adlı gösterisiyle diş hekimlerine seslenecek.

Sunay Akın Kimdir?
12 Eylül 1962’de Trabzon’da doğan Sunay Akın, İstanbul Üniversitesi Fizik Coğrafya Bölümü’nden mezun oldu. İlk şiirini 9 yaşındayken yazdı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde ders verdi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde 5 yıl boyunca hem ders verdi hem ders aldı. Bu deneyimin de yardımıyla, tek kişilik oyunlar hazırlayıp oynamaya başladı. Türkiye'nin çok sayıda merkezinde ve yurtdışında sayısız kez tek kişilik oyunlarını sergiledi.

11 yıl boyunca dünyanın çeşitli ülkelerinden bir araya getirdiği oyuncakları İstanbul Oyuncak Müzesi’nde halka açan Akın, araştırmacı ruhuyla derlediği hikâyeleri de bizlerle paylaşıyor. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında programlar yapan Sunay Akın’ın çok sayıda kitabı da bulunuyor.


Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2020. Tüm Hakları Saklıdır.