Dentiss Logo

Samsun’lu dişhekimi protesto için koltuğunu ve önlüğünü yaktı

Samsun`da 33 yıllık dişhekimi, serbest diş hekimlerinden diş hizmeti alımının kaldırılmasını koltuğunu ve hekim önlüğünü yakarak protesto etti. Dişhekimi Aybars Turan, Sosyal Güvenlik Kurumu`nun (SGK) serbest diş hekimlerinden diş hizmeti alımını kaldırmasını protesto etmek için Cumhuriyet Meydanı`nda eylem yaptı.
04.02.2009       12.48.12

Samsun`da 33 yıllık dişhekimi, serbest diş hekimlerinden diş hizmeti alımının kaldırılmasını koltuğunu ve hekim önlüğünü yakarak protesto etti.

 

Dişhekimi Aybars Turan, Sosyal Güvenlik Kurumu`nun (SGK) serbest dişhekimlerinden diş hizmeti alımını kaldırmasını protesto etmek için Cumhuriyet Meydanı`nda eylem yaptı. Koltukla birlikte meydana gelen Turan, önce basın açıklamasını okudu. Vatandaşların alkışlarla desteklediği eylemde SGK`ya tepki gösteren Turan, Türkiye`de hekim başına 40 hasta düştüğünü belirterek, "Dünya Sağlık Örgütü`nün verilerine göre bir hekim en fazla 16 hasta bakabilir. SGK`ya bağlı vatandaşlar, özel hekim ve hastanelerden diş sağlığı hizmeti almaktadır. Ülkemizde çıkarılan yasalarla hekim-hasta ilişkisi bitmiştir. Tüccar-doktor-müşteri ilişkisine dönmüştür" dedi. 

 

Turan, konuşmasının ardından benzin dökerek koltuğu ve hekimlik önlüğünü yaktı. Yanan koltuk daha sonra çöpe atıldı.

 

Kaynak: Onur Erat – Samsunhaber.com


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.