Dentiss Logo

Samek Kursiyerlerine Ağız Sağlığı Semineri

Sakarya Büyükşehir Tıp Merkezi SAMEK kursiyerlerine yönelik seminer düzenlendi. Seminer, dört farklı SAMEK Merkezi’nde gerçekleştirildi.
14.12.2015       14.58.23
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Büyükşehir Tıp Merkezi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (SAMEK) kursiyerlerine yönelik Ağız ve Diş Sağlığı konulu seminer düzenledi.

Dört farklı SAMEK merkezinde gerçekleştirilen seminerlerde, Tıp Merkezi’nin Diş Hekimi Sinan Merey, katılımcılara ağız ve diş sağlığı, ağız bakımının önemi, diş fırçalama teknikleri, diş çürükleri ve tedavisi, diş çürüklerinin yol açtığı hastalıklar gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdi.

Seminerde söz alan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı da, sağlıkta bilinçli bir toplum oluşturmanın hedefi içerisinde olduklarını, bu çerçevede toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya devam edeceklerini vurguladı.

Dr. Sarı, konuşmasında, “Konferans ve seminerlerimizi sürdürüyoruz. Toplumumuza sağlık konusunda bilinç kazandırmayı amaçlıyoruz. Ulaşabildiğimiz kadar insana ulaşıp bilmedikleri konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz. SAMEK merkezlerimizde de bu düşünceyle bir çalışma gerçekleştirdik. Kursiyerler memnuniyetlerini dile getirdiler. Merak ettikleri soruları doktorumuza sordular. Güzel bir çalışma oldu. Çalışmalarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.
YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.