Dentiss Logo

Oğlunun ’dişi’ sayesinde yeniden görebiliyor!

İrlanda’da, 2 yıl önce bir fabrikada kimyasal maddenin patlaması sonucu kör olan adam, oğlunun dişi sayesinde yeniden görüyor. 57 yaşındaki Bob McNichol, RTE Radyosu’ndaki açıklamasında, bir dönüşüm fabrikasında 2005 yılı kasım ayında, bir kimyasal maddenin patlaması yüzünden görme yeteneğini yitirdiğini belirterek, "Ömrümün geri kalanını kör olarak geçireceğimi sandım. Doktorlar benim için yapılacak birşey olmadığını söylüyorlardı" dedi.
29.02.2008       09.47.31

İrlanda’da, 2 yıl önce bir fabrikada kimyasal maddenin patlaması sonucu kör olan adam, oğlunun dişi sayesinde yeniden görüyor.

 

57 yaşındaki Bob McNichol, RTE Radyosu’ndaki açıklamasında, bir dönüşüm fabrikasında 2005 yılı kasım ayında, bir kimyasal maddenin patlaması yüzünden görme yeteneğini yitirdiğini belirterek, "Ömrümün geri kalanını kör olarak geçireceğimi sandım. Doktorlar benim için yapılacak birşey olmadığını söylüyorlardı" dedi. McNichol, Brighton’taki Sussex Göz Hastanesi’nde yapılan mucizevi bir ameliyattan sözedildiğini duyunca yaşamının değiştiğini söyledi.   1960’lı yıllardan beri İtalya’da yapılan söz konusu ameliyat, hastanın (kökü ve kökü saran çeneden alınan parça dahil) dişinden alınan bir parçayla yapılıyor. Hastanın göz çukuru tedavi edilerek, içine diş yerleştiriliyor ve bu dişte açılan bir oyuğa da lens yerleştiriliyor. McNichol’ün durumunda ise ameliyat için gereken "malzemeyi" 23 yaşındaki oğlu Robert’ın sağladığı kaydedildi. Toplam 15 saat süren ameliyattan sonra yüzde 65’lik görme şansı olduğunu belirten McNichol, "Şimdi hareket edebilecek kadar görebiliyorum ve televizyon izleyebiliyorum" diye konuştu

Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.