Dentiss Logo

Muayenehaneli sahte dişhekimine 7 yıl hapis

Antalya'nın Manavgat ilçesinde başka bir dişhekimi adına muayenehane açarak hasta kabul ettiği belirlenen ve suçüstü yakalanan sahte dişhekimi 7 yıl hapis, 4 bin YTL para cezasına çarptırıldı. Antalya Dişhekimleri Odası Başkanı Rukselen Selek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, odaya yapılan bir ihbar üzerine Manavgat'ta sahte dişhekimi Şükrü Yıldırım'ın kullandığı muayenehaneye savcılık yetkilileriyle baskın düzenlediklerini bildirdi.
17.03.2008       09.27.29

Antalya'nın Manavgat ilçesinde başka bir dişhekimi adına muayenehane açarak hasta kabul ettiği belirlenen ve suçüstü yakalanan sahte dişhekimi 7 yıl hapis, 4 bin YTL para cezasına çarptırıldı.

 

Antalya Dişhekimleri Odası Başkanı Rukselen Selek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, odaya yapılan bir ihbar üzerine Manavgat'ta sahte dişhekimi Şükrü Yıldırım'ın kullandığı muayenehaneye savcılık yetkilileriyle baskın düzenlediklerini bildirdi.

 

Baskının, Yıldırım'ın bir hastanın ağzında işlem yaptığı sırada yapıldığını belirten Selek, kapısında "Dişhekimi Sibel Kavaklı" yazılı tabela bulunan muayenehanedeki cihazlara el konulduğunu, Yıldırım'ın gözaltına alındığını kaydetti.

 

Rukselen Selek, daha önce çaycılık yaptığı öğrenilen Şükrü Yıldırım'ın mahkemeye sevk edildiğini, geçen yıl aralık ayında Manavgat 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nin sanık hakkında "1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'a muhalefet" suçundan 7 yıl hapis, 4 bin YTL para cezası verdiğini bildirdi.

 

Selek, Şükrü Yıldırım ile ilgili ihbarın Yıldır ım'ın yanında çalışan ve sahte dişhekimi olduğunu fark eden dişhekimi Sibel Kavaklı tarafından yapıldığını ifade etti.

 

Yıldırım'ın daha önce de aynı suçtan bir kez yakalandığını ifade eden Rukselen Selek, "Bu kişi zaten bildiğimiz bir isimdi. Hakkında işlem yapabilmemiz için hasta ağzında çalışırken yakalamamız lazımdı.

Sonunda bu kişiyi çalışırken yakalayabildik" diye konuştu.

 

Denetimli serbestlik tedbiri uygulanan Şükrü Yıldırım'a 14 Eylül 2005 tarihinde Manavgat 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından aynı suçtan 1 yıl hapis cezası verildiği ve cezanın ertelendiğini öğrenildi. 

 

AA


Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.