Dentiss Logo

Implant Dergisi’nin Yeni Sayısında Vakalar Öne Çıkıyor

Oral implantoloji alanında bilimsel makale ve haberleri diş hekimleri ile buluşturan Implants Dergisi’nin 4’üncü sayısı yayınlandı. Vestiyer Yayın Grubu tarafından hazırlanan dergide, Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden hocaların vakaları dikkat çekiyor.
27.10.2021       14.24.40

Dental Tribune International’ın Almanya, İngiltere, Fransa, Polonya, Çek Cumhuriyeti’nde yayınladığı “Implants”, Türkiye’de Vestiyer Yayın Grubu tarafından hazırlanıyor. Oral implantoloji konusunda son derece öğretici bilgilerin bulunduğu derginin editörü ise Prof. Dr. Mustafa Kemal Ünsal.

Makaleler, röportajlar ve haberler ile oral implantolojiye odaklanan derginin 4’üncü sayısı yayınlandı. Dergide okurlardan gelen taleplere uygun olarak vaka sunumları ağırlıkta. Dr. Mauro Marincola, Dr. Laura Murcko, Dr. Giorgio Lombardo ve Prof. Rolf Ewers imzasını taşıyan “Dar implantları yerleştirmek için interproksimal kök ayırma” başlıklı vaka raporu, Dr. Fernando Duarte ve Dr. Carina Ramos’un “Mandibular dentigeröz kist Enükleasyon ve kemik rekonstrüksiyonu” başlıklı vakalarını ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

REKLAM

“Çok ince kemik sırtında implant destekli protez” konulu vaka raporunu ise İsviçre’den Dr. Nicola Alberto Valente, Dr. Murali Srinivasan ve Dr. Nicole Kalberer hazırladı. Türkiye’den iki değerli akademisyenin imza attığı vaka sunumu ise “Ağız hijyeni kötü olan hastada bukkal yağ dokusu ve bukkal ilerletme flebi kullanılarak çift kademeli oroantral açıklık kapama” konusuna odaklanıyor. Bu vaka ve teknik açıklamayı Dt. Yusuf Rodi Mızrak ile Doç. Dr. Serap Keskin Tunç yazdı. “Tam dişsiz hastalarda implant tedavisinde standart ve ultra kısa implantların kombine edilmesi” başlıklı 18 aylık takip Dr. Giovanni Ghirlanda, Dr. Michele Vasina ve Dr. Laura C. Campos tarafından hazırlandı. Dergideki son vaka raporu ise İtalya’dan Dr. Norberto Berna, Dr. Giovanni Olivi, Dr. Luca Marigo ve Dr. Massimo Cordaro tarafından, “İmplant alan hazırlığı için Er:YAG Lazer tarayıcısı” başlığı ile sunuluyor.

Makalelerin yanı sıra ürün tanıtımı sayfalarında yeni malzemeler hakkında bilgileri, dergideki haberler arasında ise dünyadan dikkat çeken araştırmaları ve diş hekimliği gündemine dair gelişmeleri okumak mümkün. Röportajlar, eğitim ve etkinlik haberleri ile kitap tanıtımları da dergide okurları bekliyor.

Dergilere Nasıl Ulaşılıyor?

Vestiyer Yayın Grubu’nun yıl boyunca yayınladığı dergilere tek bir abonelik ile ulaşılabiliyor. Pandemi dönemi ile birlikte e-dergi aboneliğini başlatan Vestiyer’in tüm dergilerine 150 TL’den yıllık abone olmak mümkün. Dergiler farklı periyotlarda yayınlanıyor ve akademik yayınlar için veri tabanı sunan İdealonline üzerinden takip edilebiliyor. E-dergi’ye geçmenin en önemli avantajı ise Vestiyer Yayın Grubu’nun artık yayınlanmayan dergileri ile 10 yıllık arşivine de erişebiliyor olmak. Bilgi almak ve üye olmak isteyenler, 0212 481 02 20 numaralı telefondan Abone Servisi ile görüşebilir.

Haber: Elvan Genç (VYG)


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.