Dentiss Logo

İDO Başkanı Düğencioğlu’na kesik köpek başlı tehdit

İstanbul Dişhekimleri Odası (İDO) Başkanı Mustafa Düğencioğlu`na kesik köpek başı gönderildi. 31 Temmuz Cuma sabahı muayenehanesinin önüne bırakılan koliden köpek başı çıkan Mustafa Düğencioğlu uzun süredir tehditler alıyordu. Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) yaptığı yazılı bir açıklamayla Mustafa Düğencioğlu’na yapılan çirkin hareketi kınadı.
01.08.2009       13.47.05

İstanbul Dişhekimleri Odası  (İDO) Başkanı Mustafa Düğencioğlu`na kesik köpek başı gönderildi.  31 Temmuz Cuma sabahı muayenehanesinin önüne bırakılan koliden köpek başı çıkan Mustafa Düğencioğlu uzun süredir tehditler alıyordu.

  Sabah saatlerinde muayenehanesine gelen ve kapı önündeki koliyi fark eden Düğencioğlu, durumu polise bildirdi. Daha önce telefonla gelen tehditler nedeniyle Şişli Cumhuriyet Savcılığı`na suç duyurusunda bulunan Düğencioğlu`nun ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri koliyi inceledi. İnceleme sonucu kolide kesik köpek başı olduğu belirlendi.

 

Polis, çevreye ağır koku yayan kafayı bina önündeki çöp konteynerine attı. Ancak durumun bildirildiği nöbetçi savcının talimatıyla köpek kafası konteynerden çıkarılarak olay yerine çağrılan veterinere inceletildi. İncelemenin ardından köpek başı tekrar çöpe atıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, paketin kim ya da kimler tarafından gönderildiğini belirlemeye çalışıyor.

 

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) yaptığı yazılı bir açıklamayla Mustafa Düğencioğlu’na yapılan çirkin hareketi kınadı. TDB açıklamasında şunlar kaydedildi:

 

“Camiamızda saygın bir yere sahip olan ve sevilen meslektaşımız, İstanbul Dişhekimleri Odası Başkanı Mustafa Düğencioğlu`na karşı yapılan bu çirkin hareketi kınıyor ve bir an önce Emniyet güçlerinden sorumluların bulunmasını talep ediyoruz. Meslek örgütümüz bu tarz tehditlere karşı her zaman ve her ortamda tüm meslektaşlarımızın yanında olacaktır”.


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.