Dentiss Logo

Günceli Yakalamak İsteyenlere

“Diş Hekimliğinde Güncel Yaklaşımlar II” isimli kitap, Doç. Dr. Suat Özcan ve Doç. Dr. Aykan Onur Atilla editörlüğünde okurlarla buluşuyor. Eser, 152 sayfa ve 10 bölümde, diş hekimliğinde güncel tedavi yaklaşımlarına ışık tutuyor.
25.01.2023       14.34.05

Koruyucu diş hekimliği, günümüz diş hekimliği pratiğinde oldukça önemli bir yaklaşımdır. Hem süt hem de daimi dişlerde doğal yapının korunması hastanın fonksiyon, fonasyon, estetik ve doku kaybının korunması açısından büyük önem arz etmektedir. Bu amaçla uygulanan koruyucu tedavi yaklaşımları ve bu yaklaşımlarda kullanılan materyallere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Piyasaya sunulan bu güncel materyaller ve yaklaşımlar ile ilgili gelişmeleri takip edebilmek dinamik bir meslek olan diş hekimliğinde oldukça önemlidir.

Günümüzde hayatın her alanında olduğu diş hekimliği pratiğinde de estetik kavramı önemli bir yer tutmaktadır. Bireylerin estetik beklentilerinin artması diş hekimlerinin de estetik restorasyonlar ve uygulamalara olan ilgilerinin artmasına neden olmuştur. Direkt ve indirekt restorasyonlar, ağartma tedavileri ve gülüş tasarımı gibi uygulamalar giderek daha fazla talep gören uygulamalar halini almaktadır. Ancak her uygulamada olduğu gibi estetik uygulamalarda da klinik başarının uzun süreli olması doğru hasta, materyal ve uygulama tekniğinin seçimine bağlıdır. Diş hekiminin bu konularda güncel bilgiyi takip etmesi klinik başarının artmasında anahtar rol oynar.

Diş hekimliği güncel teknolojik gelişmelerden oldukça fazla etkilenen dinamik bir meslektir. Diş hekimi teorik ve pratik bu gelişmeleri mutlaka yakından takip etmelidir. Estetik ve koruyucu diş hekimliğinin yanında pratik ve teorik güncel yaklaşımların, yeni literatürler ve kitaplar derlenerek bir araya getirildiği bu kitap, öğrenciler ve diş hekimleri için değerli bir kaynak. Akademisyen Kitabevi etiketiyle sunulan eseri, akademisyen.com sitesinden incelemek ve satın almak mümkün.

10 Bölümde Güncel Yaklaşımlar

Bölüm 1: Dental Amalgam Toksikolojisi

Bölüm 2: Çocuk Diş Hekimliğinde Estetik Uygulamalar

Bölüm 3: Çürük ve Genetik

Bölüm 4: Diş Hekimliğinde Ağartma

Bölüm 5: Rezin Kompozitlerde Güncel Gelişmeler

Bölüm 6: Dentin Hassasiyetinin Tanısı ve Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar

Bölüm 7: Anterior Diş Diastemalarının Kompozit Rezinlerle Estetik Rehabilitasyonu

Bölüm 8: İmmatür Dişlerde Rejeneratif Endodonti Uygulamaları

Bölüm 9: İlerlemiş Çürük Lezyonlarının Direkt Restoratif Tedavilerinde Güncel Yaklaşımlar

Bölüm 10: İlerlemiş Çürük Lezyonlarının İndirekt Restoratif Tedavilerinde Güncel Yaklaşım

 


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.