Dentiss Logo

GREATIST Sektöre Damgasını Vurdu

VYG Ailesi'nin 12 yıldır düzenlediği ve Türkiye’de en çok katılımcı ağırlayan dental etkinlik olan Dental İstanbul, 13. yılında “GREATIST” ismi ve 3.200 katılımcısı ile sektöre damgasını vurdu.
25.06.2016       12.44.39
Vestiyer Yayın Grubu’nun (VYG) 2002 yılından bu yana düzenlediği ve Türkiye’de en çok katılımcı ağırlayan üç dental etkinlikten biri olan ve 12 yıl boyunca her yıl yeni bir heyecan ve yepyeni umutlarla giriştiği “Dental İstanbul”, 13. yılında “GREATIST” ismi ve büyük gelişmelerle sektöre damgasını vurdu.

VYG ailesinin, İstanbul’u dental dünyanın başkenti yapma hedefi yolunda yıllardır yaptığı kapsamlı çalışmaları ile hızla ilerleyen Dental İstanbul Kongresi, 13. yılında yaptığı büyük yenilikler ile bilimde kendini geliştirmek, sosyalleşmek ve yeni ürünler hakkında bilgi edinmek isteyen, diş hekimlerinden diş teknisyenlerine, öğrencilerden, diş hekimi asistanlarına ve firma temsilcilerine kadar 3 bini aşkın uluslararası tüm dental profesyonelleri bir araya getirdi.


DİŞSİAD, VYG ve DTI’ın Güç Birleşimi Ses Getirdi

VYG, bu büyük organizasyon için güçlerini Türkiye diş hekimliği pazarındaki en güçlü ve köklü firmalarını bir araya getiren Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) ve dünyanın en güçlü, en yaygın dental yayın ağı Dental Tribune International (DTI) ile birleştirdi.

Ünlü bilim insanlarının sunumlarının ve kurslarının yapıldığı büyük etkinlik, ismini “GREATIST” olarak duyurdu. Sektörde büyük ses getiren organizasyonun 2 bin 400 metrekarelik fuar kısmının bin metrekaresinde yer alan yerli ve yabancı firmalar da sektördeki yeniliklerini davetlilere tanıttılar.

Greatist Ağız ve Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı’nın açılışı, 29 Ekim günü DİŞSİAD Başkanı Dt. Namık Kemal Sönmez ve Kongre Başkanı Prof. Dr. M. Kemal Ünsal’ın konuşması ile yapıldı. Açılış kurdelesi DİŞİSAD Yönetim Kurulu üyesi ve eski başkanlardan Yusuf Arpacıoğlu tarafından kesildi.Fuarın ilk gününde DİŞSİAD Kitaplığı’na son kitabı ile destek veren Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın imza günü organizasyonu yapıldı. Prof. Yalçın  “Dişhekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım” kitabını fuar ve kongre katılımcıları için imzaladı. TME kitabı, GREATIST katılımcılarına hediye edildi.

  


Fuar Alanında Klasik Müzik Şöleni

Greatist Ağız ve Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı boyunca DİŞSİAD Lounge alanında keman ve çello ile yapılan klasik müzik resitali, fuar ziyaretçilerini keyiflendirdi.
Eski Başkanlara Vefa Plaketi


GREATIST 2015 Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi, 30 Ekim günü, Kongre Başkanı Prof. Dr. Kemal Ünsal’ın açılış konuşması ve daha önceki kongrelere başkanlık yapmış olan değerli bilim insanları için düzenlenen plaket töreni ile başladı. Bu organizasyon kapsamında Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu, Prof. Dr. Hakkı Tanyeri ve Prof. Dr. Şükrü Şirin’e vefa plaketleri takdim edildi.
Türkiye, Yunanistan, İtalya ve İspanya’dan Konuşmacılar


Plaket töreninden sonra başlayan bilimsel oturumlarda ilk konuşmayı Prof. Dr. Bahadır Giray gerçekleştirdi. Prof. Giray, “Dental İmplantolojide 11 Kritik Nokta (Virajlı Yollar)” başlığı ile implantolojide üzeri çizilmesi gereken detayları katılımcılarla paylaştı.

Bilimsel oturumlar, Dr. Stratis Papazoglou’nun “Tüm Ark İmplant Restorasyonları: İmplant Sayısı, Ölçü Teknikleri ve Yükleme Protokollerinde Yeni Akımlar”, Dr. Gianluigi Caccianiga’nın “Cerrahi Olmayan Periodontal Tedaviler ve Diyod Laser: Endikasyonlar, Sınırlarımız ve Klinik Protokoller” ve Dr. Kai Fischer’ın “İmplant Çevresinde Yumuşak Doku Yönetimi - Fonksiyon mu, Estetik mi?” konulu sunumları ile devam etti.

GREATIST’in ilk gün oturumları ilk günü, Prof. Dr. Gabi Chaushu’nun “Kret Genişletme İçin Kemik Greftlerinin Kullanımı - Yaş Sınırı Var mı?” konulu konuşması ile sona erdi.

İkinci Gün İmplantoloji, Endodonti ve CAD/CAM


Uluslararası Kongre’nin ikinci günü Prof. Dr. M. Kemal Ünsal’ın “İmmediat İmplant Yüklemesinde Güncel Kavramlar (Ölçü’den Ağız İçi Kaynağa)” konulu sunumu ile başladı.

Oturumlar, Doç. Dr. Fatih Arıkan’ın “Kısa İmplantlar: Fantezi mi, Gerçek mi?”, Dr. Gianluca Platino’nun “Mekanik Glide Path  Oluşturulması: Hangi Durumlarda ve Nasıl?”, Dr. Spyridon Silvestros’un “Çekim Soketinin Yönetilmesi: Mevcut Bilgilerimiz ve Gelecek Perspektifi Arasında” ve Dr. Sérgio Rocha Bernardes’in “İmplantolojide Dayanak Seçiminin Klinik Önemi: Konvansiyonel Dayanaklardan CAD/CAM Dayanaklara Kadar İş Akışı” başlıklı konuşmaları ile devam etti.

Kapanıştan önce sahneye çıkan Dr. Gabriele Edoardo Pecora ve Dr. Nicola Illuzzi, “Apikal Rezeksiyondan Kök Çevresi Mikro Cerrahiye: Konservatif Tedavide Yeni Bir Çağ” başlıklı sunumları ile endodontiye yeni bir boyut kazandıran tedavinin detaylarını anlattılar.


Asistanların Tek Sempozyumu 6. Yılında


Türkiye’nin ilk ve henüz tek “Ağız ve Diş Sağlığı Yardımcı Personel Sempozyumu” olan Asisdent Sempozyumu’nun altıncısı, Greatist 2015 kapsamında, 31 Ekim Cumartesi günü düzenlendi.

Meslekleri ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen 160 asistan, kendileri için özel olarak düzenlenen sempozyumda bir araya geldiler.Dr. Mustafa Bekerecioğlu’nun başkanlığında düzenlenen sempozyumun açılışı Kongre Başkanı Prof. Dr. Kemal Ünsal’ın açılış konuşması ile başladı.

Asisdent Sempozyumu’nda Dr. Mustafa Bekerecioğlu, “Diş Hekimliğinde Tıbbi ve Tehlikeli Atık Kontrolü”, Prof. Dr. Turan Aslan, “Diş Hekimliğinde Sağlık Sunumu Hizmeti ile İlişkili Enfeksiyonlar”, Doç. Dr. Gözde Çelik, “En İyi Ölçü Dezenfeksiyonu” ve Prof. Dr. Türksel Dülgergil de “Hastada Hijyen Eğitimi ve Koruyucu Uygulamalar” hakkında yardımcı personelleri aydınlattı.


Diş Teknisyenliği Sempozyumu’nun Kontenjanı Doldu


GREATIST 2015 etkinlikleri kapsamında bu sene beşincisi gerçekleştirilen “Dental Labor Diş Teknisyenliği Sempozyumu”nun toplam 200 kişilik kontenjanı, sempozyuma gelen 230 diş teknisyeni ile salonu tamamen doldurdu.

Sempozyum, Prof. Dr. M. Kemal Ünsal’ın  aynı zamanda sempozyum teması da olan “CAD/CAM: Diş Laboratuvarlarının Sonu mu? Yoksa Yeni Bir Başlangıç mı?” konulu sunumu ile başladı. Daha sonra Doç. Dr. Tuğrul Sarı’nın “Diş Teknisyenliğinde Dijital Ölçü ve Üretim: Peki Ya Geleneksel Yöntemler?”, Diş Teknisyeni Özcan Yıldırım’ın “Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: Laboratuvarlarda Yapılan Hatalar ve Klinik Sonuçları” ve Doç. Dr. Hanefi Kurt’un “Geleneksel Olmayan Tam Protezler” konulu sunumlarını dinleyen teknisyenler, bilgilerini tazeleyip meslekleri ile ilgili bilmediklerini öğrenme fırsatı yakaladılar.
ÖDG’den Serbest Kürsü Toplantısı


Önce Diş Hekimi Grubu da “Serbest Kürsü Meslek Sorunları Toplantısı” ile GREATIST etkinliklerinde yer aldı. Güncel mesleki sıkıntıların değerlendirildiği ve serbest kürsü adıyla gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar, muayenehane denetiminde dikkat edilmesi gerekenler ve paylaşmak istedikleri diğer konular hakkında deneyimlerini paylaştılar.
Diş Hekimleri ve Teknisyenlere Birbirinden Değerli Kurslar

Sektörün önde gelen dental firmalarıyla işbirliği yapan Vestiyer Yayın Grubu, çeşitli firmaların sponsorluğunda düzenlenen kurslara GREATIST etkinlikleri içerisinde bu yıl da yer verdi.

Çeşitli kurs salonlarında kongreyle eş zamanlı olarak diş hekimleri için 8 diş teknisyenleri için 2 kurs düzenlendi.

Güney Diş Deposu’nun sponsorluğunda gerçekleştirilen “Diş Hekimliğinde Diyod Laser Uygulamaları”, “Uygulamalı Artex® Artükülatör ve Yüz Arkı Kullanım”, “Micro Mega Çözümleri: 5. Nesil Ni-Ti Döner Aletler ve Etkin Şekillendirme”, “İmplant Radyolojisinde Konik Işınlı Bilgisayarlı Tomografi Uygulamaları” kursları; Dr. Gianluigi Caccianiga, Yrd. Doç. Dr. Emir Yüzbaşıoğlu, Yrd. Doç. Dr. Tan Fırat Eyüboğlu, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Borahan ve Yrd. Doç. Dr. Alper Sinanoğlu tarafından verildi.Onur Diş Deposu, eğitmen Dr. Spyridon Silvestros ve Dr. Nikos Markou ile birlikte “Medipac Teflon Sütur ile Dikiş Teknikleri” konulu uygulamalı kurs düzenledi.

Öncü Dental’in uygulamalı olan “Kök Kanal Hazırlığı, Tedavisi ve Doldurmasında Yeni Trendler” konulu kursu, Dr. Gianluca Plotino tarafından verildi.

Prof. Dr. Hülya Koçak Berberoğlu, Quintessence’in sponsorluğunda “Yirmi Yaş Dişlerinin Tedavisi”ni katılımcılara anlattı.

Dental Teknoloji’nin düzenlediği “Güncel Endodontide Sorun Çözümü ve Donanım” kursu ise Dr. Mehmet Kutlu Tank tarafından verildi.

Diş Teknisyenleri için düzenlenen kurslar KMB Teknoloji ve GC’nin sponsorluğunda düzenlendi. “Dijital Laboratuvarcılık ve 3D Printerlar” kurs eğitmeni, KMB Teknoloji’den Ersoy Demirhandı. “Pres Üstü Lisi ve Revetman Üstü Yığım Teknikleri” kursu ise diş teknisyeni Özcan Yıldırım tarafından verildi.


GREATIST 2016 Ne Zaman?


Gelecek sene GREATIST 2016’nın 28-30 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı. Kongre için kayıtlar şimdiden alınmaya başladı.

Daha fazla GREATIST 2015 fotoğrafı için bu linki izleyebilirsiniz.Haber: Elif Taman
Fotoğraf: Mahmut Han GedizYASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.