Dentiss Logo

Endodonti

Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı’nın imzasını taşıyan “Endodonti” isimli kitap, 45 değerli bilim insanının katkılarıyla hazırlandı. Eser, 752 sayfa ve 41 bölümden oluşan kapsamlı bir içeriğe sahip.
29.09.2020       13.04.20

Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı’nın hazırladığı “Endodonti” isimli kitap, 752 sayfalık kapsamlı bir eser. Kitapta yer alan 41 bölüm, ülkemizin endodonti alanındaki 45 değerli bilim insanının katkılarıyla oluşturuldu.

Prof. Dr. Aşçı, çalışmasını şu sözlerle anlatıyor: “Ağız ve diş sağlığı, genel sağlık açısından en önemli temel öğelerden biridir. Ağız-diş hastalıkları ile sistemik hastalıklar arasındaki bağlantıya ilişkin bilimsel kanıtlar devamlı artış göstermektedir. Dünya Diş Hekimleri Birliği (FDI) de, ağız-diş sağlığının genel sağlığın ayrılmaz bir bileşeni olarak tanınması gereğini vurgulamaktadır. Dişhekiminin başlıca amacı, dişin ağızda fonksiyonlarını sürdürecek şekilde korunmasını sağlamaktır. Pulpa ve periapikal doku hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan materyaller ve uygulanan yöntemlere ilişkin olarak son yıllarda görülen odonto-teknik gelişmeler, diş kayıplarının önlenmesine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

REKLAM

Kitabımızda; pulpa ve periapikal doku hastalıkları, endo-perio lezyonlar ve multi-disipliner bir problem olan kök rezorpsiyonlarının tanı ve tedavileri, temel bilim konuları ile birlikte ele alınmıştır. Değerli akademisyen arkadaşlarımın hazırladığı bölümlerin ve olguların yer aldığı bu kitabın, tüm meslektaşlarımıza ve sevgili öğrencilerimize yararlı olmasını diliyorum”.


Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.