Dentiss Logo

EDAD Kongresi İlk Kez Dijital Ortamda Gerçekleşecek

Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği’nin (EDAD) alanında uzman estetik diş hekimlerini bir araya getirdiği Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi bu yıl 23-24-25 Ekim tarihlerinde dijital ortamda düzenlenecek.
28.09.2020       17.36.44

Kurulduğu günden bu yana Estetik Diş Hekimliği alanındaki gelişmeleri dünya ile aynı anda meslektaşlarına ulaştırmayı görev edinen Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD), her yıl Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi’ni düzenleniyor. Bu yıl 24’üncüsünün düzenleneceği kongre, ilk kez dijital olarak gerçekleştirilecek.

Daniel Edelhoff, Florin Cofar, Thiago Ottobani, Camillo D’arcangelo, Howard Gluckman gibi protez, cerrahi, dijital diş hekimliği, oklüzyon, restoratif diş hekimliği ve implantoloji alanlarında uzman bilim insanlarının konuşmacı olarak yer alacağı kongrede, sektörel firmaların uydu sempozyumları, dijital posterler, paneller, sözlü bildiri sunumları ve workshop’lar gibi pek çok etkinliğin yanı sıra diş hekimliğinin farklı alanlarında hizmet veren pek çok firma ile katılımcıların dijital platformda yüz yüze buluşabileceği özel etkinlikler de yer alıyor. Ayrıca kongre, Türk Dişhekimliği Birliği’nden kredilendirmeye de sahip.

Katılımcıların Estetik Diş Hekimliği konusundaki en yeni malzeme, teknik ve ipuçları hakkında bilgi edineceği dijital kongre ile ilgil olarak ilgili olarak EDAD Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Kübel İltan Özkut, “EDAD 24 senedir Estetik Diş Hekimliği konusunda düzenlediği bilimsel organizasyonlarla hem ulusal hem uluslararası platformda sektörün öncülük eden akademilerinden birisi olmuştur. Güncel durumun bizlere getirdiği şartlar doğrultusunda bu sene 24’üncüsünü düzenleyeceğimiz Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi’ni dijital olarak hayata geçirme kararı aldık. İçeriğinin zenginliğiyle katılımcılara geleneksel kongre tecrübesinin bir benzerini dijital olarak yaşatmayı hedefliyoruz. Bu kongrede sektörel firmalarla katılımcıları da canlı oturumlarda bir araya getirerek hep beraber mesleğimize olan tutkumuzu canlı tutmak amacındayız” diyor.

Haber: Elvan Genç (VYG)


Reklam
Reklam


Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.