Dentiss Logo

Dişhekimliği Dergisi’nden bir yenilik daha: “Vakalarımızı Paylaşıyoruz”

Uzun yıllardır dişhekimliği muayenehane pratiğine yönelik içeriğiyle dişhekimlerine yeni bilgi edinme ve bilgilerini tazeleme konusunda önemli katkılar sunan Dişhekimliği Dergisi, 80. sayısından itibaren dişhekimlerinin vakalarına yer vermeye başlıyor. Dişhekimleri, fotoğrafladıkları vakalarını bir taraftan Dişhekimliği Dergisi okuyucularıyla paylaşırken diğer taraftan da yapılan tedavi konusunda meslektaşlarının görüşlerini alma imkânı bulacaklar. 
20.03.2008       13.46.19

Uzun yıllardır dişhekimliği muayenehane pratiğine yönelik içeriğiyle dişhekimlerine yeni bilgi edinme ve bilgilerini tazeleme konusunda önemli katkılar sunan Dişhekimliği Dergisi, 80. sayısından itibaren dişhekimlerinin vakalarına yer vermeye başlıyor.

 

Dişhekimleri, fotoğrafladıkları vakalarını bir taraftan Dişhekimliği Dergisi okuyucularıyla paylaşırken diğer taraftan da yapılan tedavi konusunda meslektaşlarının görüşlerini alma imkânı bulacaklar. 

 

Nasıl hazırlayacaksınız?

 

Vaka sunumu hazırlayacak dişhekimlerinin yazı ve resimler için bazı kriterleri göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Vaka ile ilgili bilgiler bir iki paragraflık yazı ile özetlendikten sonra tedavinin aşamaları resimler ve resim altyazıları ile açıklanıyor. Ayrıca vaka için başlık ve spot yazılması da, dikkat çekmesi ve okunurluğu artırması açısından önemli bir etken olacaktır.

 

Fotoğraflar nasıl olmalı?

 

Vakalarını dergiye gönderecek dişhekimlerinin özellikle fotoğrafların netliğine ve piksel çözünürlüğüne dikkat etmeleri gerekiyor.

 

Fotoğrafların taşıması gereken özellikler şu şekilde özetlenebilir:

 

-          300 dpi çözünürlükte

-          En az 6x6 cm ebatlarında

-          JPEG veya TIFF formatında

-          Ortalama 1 MB civarı

 

Ayrıca vaka paylaşımı için dergide en az bir sayfa ayrılacağından, fotoğraf sayısının 5’ten az olmaması gerekiyor. Vakanın durumuna göre fotoğraf sayısı da değişeceğinden bu konuda bir üst sınır konmamasına karşılık, 10 adetten fazla olmaması tavsiye ediliyor.

 

İletişim bilginizi eklemeyi unutmayın

 

Vakası yayınlanan dişhekiminin iletişim bilgileri de vaka ile birlikte yayınlanacak. Dolayısıyla, vaka paylaşmak isteyen dişhekimlerinin, vaka yazı ve fotoğrafları ile birlikte iletişim adreslerini, telefon, mail ve interternet adres bilgilerini göndermeleri gerekiyor.

 

Vakalarını Dişhekimliği Dergisi’ne göndermek isteyen hekimler, vakalarına ait resim ve yazıları bilgi@vestiyer.com.tr adresine e-posta yoluyla gönderebilirler. Ayrıntılı bilgi almak için 0212 274 96 60 no’lu telefondan Vestiyer Yayın Grubu Yazıişleri Müdürü Mehmet Yıldızhan ile görüşülebilir.


Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.