Dentiss Logo

Dişhekimleri arasındaki kavga yargıya taşındı

Isparta Dr. Sadık Yağcı Ağız ve Diş Hastanesi'nde önceki gün iki dişhekimi arasında yaşanan olay yargıya taşındı. Edinilen bilgilere göre, Başhekim Yardımcısı Dt. Ahmet Yakıt ile Dt. Emre Karaturgut arasında hasta şikayetleri yüzünden kavga çıktı. Kavganın üzerinden iki gün geçtikten sonra Isparta- Burdur Tabip Odası Başkanlığı'ndan yapılan basın açıklamasında başhekim yardımcısı suçlu ilan edilerek, hemen görevden el çektirilmesi istendi.
10.02.2009       10.30.04

Isparta Dr. Sadık Yağcı Ağız ve Diş Hastanesi'nde önceki gün iki dişhekimi arasında yaşanan olay yargıya taşındı. Edinilen bilgilere göre, Başhekim Yardımcısı Dt. Ahmet Yakıt ile Dt. Emre Karaturgut arasında hasta şikayetleri yüzünden kavga çıktı.

 

Kavganın üzerinden iki gün geçtikten sonra Isparta- Burdur Tabip Odası Başkanlığı'ndan yapılan basın açıklamasında başhekim yardımcısı suçlu ilan edilerek, hemen görevden el çektirilmesi istendi.

 

 Oda Başkanı Uz. Dr. Metin Aydın, daha fazla hasta bakılması yönünde başhekim yardımcısı tarafından doktorlara baskı yapıldığını ileri sürerek, bunun kabul edilemeyeceğini belirtti.

 

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Isparta Dr. Sadık Yağcı Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Yardımcısı Dt. Ahmet Yakıt, Tabip Odası'nın açıklamasının tamamen taraflı ve yanlı olduğunu belirtti.

 

Yakıt, hastalardan Dt. Emre'nin çalıştığı polikliniğin numaratörünün çalışmadığı, takılı kaldığı, çok sıra bekledikleri yönünde şikayetler geldiğini belirterek, "Aradım kendisine konuyu sordum. Bu arada hastaları ikna edip gönderdim. Bu olaya sinirlenen Dt. Emre, 2 gün sonra sabah gelip özel görüşmek istemesi üzerine makam odama geçtim. Kendisi beni tehdit ederek üzerime yürüdü ve yumruk attı. Ben de kendimi savunma amaçlı karşı koydum. Ondan sonra kapıyı açarak koridora çıktık. Daha sonra savcılığa gittim şikayetçi oldum." dedi.

 

Yakıt, bir idareci olarak görevini yaparken böyle bir duruma maruz kaldığını ve kesinlikle karşı tarafa bir art niyeti olmadığını, kendisinin de el ve kollarında yaralanma, kaşında açılma ve göz retinasında çizik olduğunu kaydetti.

 

Kavganın taraflarından Dt. Emre Karaturgut ise, konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini ifade etti.

 

CİHAN


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.