Dentiss Logo

Diş Teknisyenliğinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

Vestiyer Yayın Grubu, diş teknisyenliği konusunda bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı ve anlaşılır yayınlardan biri olan PTC Teknik Kitaplar Serisi’ni, Türkçe’ye kazandırıyor. Her konunun, mükemmel fotoğraflar ve çizimlerle, adım adım anlatıldığı kitaplardan oluşan bu setin yazarı, Amerika’nın en ünlü diş teknisyenlerinden biri olan ve 2009 yılında vefat eden John Ness.  Diş teknisyenliği eğitiminde, tamamiyle kendisine ait, tescilli bir sistemin mucidi olan John Ness’in kitapları, şimdi Türkçe. 
25.08.2011       13.58.47

John Ness’den Diş Teknisyenliğine Özel

PTC Teknik Kitaplar Serisi (The PTC TechBook Series)

 

 

Her konunun, mükemmel fotoğraflar ve çizimlerle, adım adım anlatıldığı kitaplardan oluşan bu setin yazarı, Amerika’nın en ünlü diş teknisyenlerinden biri olan ve 2009 yılında vefat eden John Ness. Diş teknisyenliği eğitiminde, tamamiyle kendisine ait, tescilli bir sistemin mucidi olan Ness’in kitapları, şimdi Türkçe.

 

Adım adım diş teknisyenliği: Ne, nasıl yapılır?

PTC Teknik Kitaplar Dizisi, tecrübeyle dolu başarılı bir meslek hayatı boyunca edinilmiş bilginin damıtılmasıyla ortaya çıkmıştır. Dental laboratuvar teknolojisinin adım adım anlatıldığı, anlaşılması çok kolay bir ansiklopedi niteliğindedir.

 

Her diş teknisyeni için mükemmel bir kaynak

Her şeyin fotoğraflarla ve anlaşılır bir dille anlatıldığı PTC Teknik Kitaplar Dizisi, baştan sona renkli, birince sınıf bir baskıyla sunuluyor. Her aynırtıyı adım adım inceleyen bu kitaplar, diş teknisyenleri için gerekli temel bilgi ve becerilerin yanı sıra dental anatomi ve estetiği de içermektedir.

  Birinci Kitap | Anterior Anatomy and the Science of a Natural Smile

Ön Dişlerin Anatomisi ve Doğal Gülümsemenin Bilimi

 

        Her seramist ve modelajcıya gerekli

Anterior anatomiyi daha once hiç görmediğiniz şekilde sunan bu kitapla, seramik restorasyonlarınızı bir üst seviyeye taşıyacak temel bilgileri öğrenin.

 

Doğal Gümülsemenin Bilimi

Bu cilt, John Ness’in daha önce ayrı bir kitap olarak yayınlanan ve oldukça da tanınan “Doğal Gülümsemenin Bilimi” adlı kitabını da içeriyor. Her tip gülüşe dair 10 temel bileşeni öğrenecek ve nihai sonuca her birinin nasıl yansıdığını göreceksiniz.

 

Doğal gülüş ve anterior diş referansları

Hızlı ve kolay bir başvuru kaynağı olması için, kitaba, ayrıca iki referans bölümü ilave edilmiştir: Doğal gülümsemenin 10 bileşenini örneklerle gösteren 47 doğal gülüş fotoğrafı ve bütün ön bölge için kişisel, anatomik diş referansları.

 

  İkinci Kitap | Simplifying Posterior Dental Anatomy

Arka Dişlerin Anatomisini Kolay Kavramak

 

            Arka dişlerin anatomisini görsel anlatımla kolayca kavramak

Posterior anatomiyi öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Diş teknisyenlerini 30 yıldır eğitmenin temelleri üzerine yükselen bu kitap sayesinde ister yeni ister deneyimli olsun tüm diş teknisyenleri sağlam bir kariyer inşa edebilecekler.

 

Posterior anatomi, şimdi daha basit

Anlaşılması kolay çizimler kullanan bu kitap, siz diş teknisyenlerini posterior anatominin tüm incelikleri ile tanıştıracak ve bu sayede becerilerinizi hızla arttıracak. İster öğrenci olsun, isterse mesleğini icra eden diş teknisyeni; mum yığımı veya modelaj konusunda yeteneğini geliştirmek isteyen herkesin okuması gereken bir kitap.

 

Posterior diş referansları

Hızlı ve kolay bir başvuru kaynağı olarak posterior diş referansları da bu kitaba dahil edilmiştir.

  Üçüncü Kitap | Framework Design and Fabrication

Altyapı Tasarımı ve Yapımı

 

          Mükemmel köprüler mükemmel altyapıyla başlar

30 yıllık deneyim ve yüzlerce eğitim semineri ile donatılmış, mükemmeliğe giden bir yol. Altyapı Tasarımı ve Yapımı teknik kitabı, seramistlerin dayanağı olmanızı sağlayacak mükemmel altyapılar için gerekli bütün detayları sunuyor.

 

Metal destekli porselenlerden CAD/CAM’a ve implantlara

Mükemmel marjinler, pontik yerleşimi ve tasarımı, konnektör dayanıklılığını artırmak, çoklu porselen fırınlamalarını azaltacak altyapı tasarımları… Bu kitap her türlü porselen işlemi için gerekli ipuçlarını sunuyor. Çünkü doğru altyapı tasarımı sizin maliyet, malzeme ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

 

Altyapı özelliklerinin modifikasyonu

Tek kopinglere, posterior ve anterior köprülere ilaveten, kitapta, modifikasyonlar için de bir bölüm oluşturulmuş. Metal oklüzal adacıklı mum kopingler ve tam metal oklüzale sahip porselen restorasyonlar da bu kitapta ele alınan konular arasında.

 

  Dördüncü Kitap | Crown and Bridge Anatomical Waxing

Anatomik Kron Köprü Modelajı

 

    Her yönüyle tam kontur modelaj

Bir modelaj tekniği ve prosedürü geliştirmek bir diş teknisyeninin yıllarını alır. PTC modelaj prosedürü, 30 yıllık araştırma ve eğitim tecrübesiyle ortaya konulmuştur.

 

Adım adım ve eksiksiz

Yoğunlaştırılmış bilgiyi, sade bir anlatımla öğreneceksiniz. Gözalıcı, anatomik yönden hatasız sonuçlar için tam olarak ne yapmak gerekiyor? Bu kitap, daylı modelin hazırlanmasından başlayarak tam kontur modelasyonun her bir basamağını size gösteriyor. Bütün aşamalar boyunca, fotoğraflar ve çizimler sayesinde asla yolunuzu kaybetmeyecek ve duraklamayacaksınız.

 

Posterior Diş Modelaj Referansı

Ayrıca, kolay ve hızlı bir başvuru kaynağı olarak posterior dişlerin modelasyon referansı da kitaba dahil edilmiştir. Bu referanslar her bir posterior dişin primer ve sekonder anatomisini sergileyerek teknisyenlere, ana modelaj prosedürlerinin her birine hızlı erişim imkanı vermektedir.

Beşinci Kitap | Anterior and Posterior Porcelain Application

Ön ve Arka Dişlerde Porselen Uygulaması


 

 

 

 

      Porselen yapımı için size gereken işte bu kitap

Bir seramist olarak hızınız ve ortaya koyduğunuz ürünün kalitesi; porselen restorasyonlar için gerekli aşamaları ne kadar iyi anladığınıza bağlıdır.

Bir köprü veya tek kuron ünitesinin nasıl yapıldığını A’dan Z’ye anlatan bu kitapla eğitiminize başlayın yahut mevcut becerilerinizi geliştirin.

 

Anterior yığımı

Her aşamanın çizimlerle anlatıldığı bu kitap, anterior işlerinizi bir üst seviyeye taşıyor. Gelişmiş prosedürler kullanarak, yığım için gereken zamanı şaşırtıcı derecede azaltacak, diğer işlerinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz.

 

Posterior yığımı

Kitap, anterior yığımı gibi posterior yığım için de size net, tamamen anlaşılır bir prosedür sunuyor. PTC Teknik Kitaplar Dizisi’nin diğer ciltleri gibi, burada da,  doğru fırça, cihaz ve enstrümanlar gösteriliyor. Böylece bir sonraki aşamada ne kullanacağınızı düşünerek vakit kaybetmeniz önleniyor.

 

  Altıncı Kitap | Contouring Anterior Bridges

Ön Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi


                                Adım adım estetik restorasyonlar

Bu kitap yüksek kaliteli, estetik restorasyonların sırrını ortaya çıkarıyor. Adım adım, detaylı fotoğraflar ve uygun çizimler size, nasıl şekillendirmeniz gerektiğini ve gerçekten muhteşem sonuçlar almanın püf noktalarını öğretiyor.

 

Detaylı görüntüler

PTC Teknik Kitaplar Dizisi’nin bütün diğer ciltleri gibi, burada da, her bir aşama uygun görüntüler eşliğinde sunuluyor ve sizin her adımı çok iyi anlamanız sağlanıyor.

 

Doğal Gülümsemenin Bilimi

“Doğal Gülümsemenin Bilimi” adlı eserimizin üzerine inşa edilen bu kitapla doğal bir gülümsemenin 10 bileşeninden her birini nasıl yakalayacağınızı, bunun için gerekli yöntem ve aşamaları eksiksiz öğrenin.

  Yedinci Kitap | Contouring Posterior Bridges

Arka Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi

 

          Yeniden düzenlendi

Serinin 7. kitabı “Arka Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi” yeniden düzenlendi. Yeni haliyle ABD’de de henüz yayın aşamasında olan kitabın Türkçe edisyonu, eş zamanlı olarak basılıyor.

 

Hiçbir detayı kaçırmayacaksınız

Arka Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi kitabı dört temel konuya prosedürleri adım adım anlatmaktadır: 1. Herhangi bir kronun nihai konturlarını dakikalar içinde inşa etmek / 2. Oklüzal ihtiyaçları karşılayan bir sekonder anatomik yapı kurmak. / 3. Aşırı konturlu restorasyonları elimine etmek / 4. Sürekli kalite kontrolünü temin etmek için standart prosedürler oluşturmak.

 

Şeytan ayrıntıda gizli

PTC Teknik Kitaplar Dizisi’nin bütün diğer ciltleri gibi, burada da, her bir aşama uygun görüntüler eşliğinde sunuluyor ve sizin her adımı çok iyi anlamanız sağlanıyor.

 

  Sekizinci Kitap | Creating Natural Dentures

Tam Protezlerde Doğal Görünümün Sağlanması

 

      Adım adım tam protezlere giden yol

PTC Teknik Kitaplar Dizisi’nin en detaylı kitaplarından biri. Kendiliğinden temizlenen, estetik ve doğal görünümlü protezler yapmak için gerekli adımlar ve beceriler. Bu kitap, yeni ve kârlı bir beceri kazanmanıza veya mevcut üretkenliğinizi arttırmanıza destek oluyor.

 

Anatomiden kaide plağına, diş diziminden bitime

Kaslar ve ağız dokularından başlayarak, stabil ve estetik görünümlü bir protez yapabilmek için gerekli bütün verileri, ölçümleri öğreneceksiniz. Ardından da, PTC’nin hem hızlı hem de kolay anterior-posterior dizim prosedürleriyle devam edeceksiniz.

 

Dizim referansları, anahtar veriler

Bu kitapta ayrıca, estetiğin 3 ana bileşeni için dizim referansı ve bunun yanısıra diş dizim uzunluk tablosu da verilmektedir.

Kitaplar ve Fiyatları

 

350 TL    Birinci Kitap / Ön Dişlerin Anatomisi ve Doğal Gülümsemenin Bilimi

250 TL    İkinci Kitap / Arka Dişlerin Anatomisini Kolay Kavramak

250 TL    Üçüncü Kitap / Altyapı Tasarımı ve Yapımı

300 TL    Dördüncü Kitap / Anatomik Kron Köprü Modelajı

350 TL    Beşinci Kitap / Ön ve Arka Diþlerde Porselen Uygulaması

300 TL    Altıncı Kitap / Ön Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi

300 TL    Yedinci Kitap / Arka Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi

350 TL    Sekizinci Kitap / Tam Protezlerde Doğal Görünümün Sağlanması

 

Erken Siparişte Büyük İndirim. Hem de Taksitli!

 

Vestiyer Yayın Grubu, ABD’de her bir cildi 199 $ fiyatla satışta olan bu mükemmel seriyi, birinci sınıf çeviri ve birinci sınıf baskı kalitesiyle Türkçe’ye kazandırıyor. Hem de büyük fiyat avantajıyla.

 

Kur riskini sabitledik

Bütün dünyada Dolar üzerinden satılan kitaplar için, kur riskini sizin adınıza biz üstlendik. Serideki bütün kitapları tamamen TL bazında satışa sunuyoruz.

 

Erken sipariş verin, 1000 TL cebinizde kalsın!

Ekim 2011 itibariyle dağıtımına başlanacak olan PTC Diş Teknisyenliği Kitap Seti’ne şimdi sipariş verin 2.450 TL yerine sadece 1.450 TL ödeyin. 1000 TL cebinizde kalıyor!

 

Ücretsiz Kongre ve Dergi Aboneliği

Hem de Türkiye’nin bir numaralı diş teknisyenliği kongresi Dental Istanbul’a ücretsiz katılın

ve dünyanın en iyi diş teknisyenliği dergisi Dental Labor bir yıl boyunca üretsiz gelsin!

 

Taksitli Ödeme Kolaylığı

 

Kitap bedelini kredi kartınızla ve uygun taksitlerle kolayca ödeyebilirsiniz. Ödemeyi, anlaşmalı olduğumuz kredi kartlarıyla 10 taksitte, bunların dışındaki kartlarla 5 taksitte yapabilirsiniz.

 

10 Taksit uygulanan kartlar: Axess, Wings, Fish, Bonus, Asyacard, Denizbank

 

Hesap takibindeki zorluklar sebebiyle, kredi kartı haricinde taksitli ödeme kabul edilmemektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Sınırlı kontenjan

Bu kampanya, sadece ilk 100 başvuru için geçerlidir. 101’inci siparişten itibaren yukarıdaki indirimli fiyat uygulanmayacaktır.


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2021. Tüm Hakları Saklıdır.