Dentiss Logo

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.
02.04.2020       15.28.06
Yeni korona virüsü salgınında en riskli grupta yer alan ağız ve diş sağlığı çalışanları için maske, tulum, gözlük, dezenfektan gibi tıbbi malzemeler büyük önem taşıyor. Vatandaşların maske, eldiven gibi tıbbi malzemelere olan ihtiyaçları, yaklaşık 1 milyon kişilik sağlık çalışanlarının ve 37 bin diş hekiminin bu malzemelere ulaşmasını zorlaştırdı. Kimi ürünlerde 50 kata kadar ulaşan fiyat artışı, özel kliniklerinde tedavi sunan diş hekimleri için önemli bir sorun teşkil ediyor.

 
Bu konuda Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği  (ADİSSAD) tarafından yapılan duyuru ile özel ağız ve diş sağlığı tesislerinin tıbbi malzeme ihtiyacının Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun koşullarda yapılacağı bildirildi. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Yeni duyuruda aşağıdaki ifadelere yer verildi:
 
Tıbbi Malzeme Temini Hakkındaki Duyuru Güncellendi
 
“Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD) maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ ile anlaşmıştır. Özel ağız ve diş sağlığı tesisleri önümüzdeki 5 gün için ihtiyaç duyacağı bu malzemelerin talebini aşağıdaki link aracılığı ile Sağlık Bakanlığı’na iletebileceklerdir. Talep edilen malzemeler USHAŞ tarafından faturalandırılıp PTT kargo ile adresinize gönderilecektir. Ödemelerin yine USHAŞ’a yapılması gerekmektedir.
 
Malzemeler Sağlık Bakanlığı adına USHAŞ tarafından temin edilmekte ve sağlık sunucularına da alış fiyatı üzerinden faturalandırılmaktadır. Gelen toplam talep ve sahip olunan malzeme göz önünde bulundurularak, talep edilen ürün miktarları kısmi olarak gönderilebilinir. O yüzden herkesin ihtiyacı kadarını bildirmesini önemle rica ediyoruz”.
 
Cerrahi Maske: 0,8 TL + KDV

N95 Maske (ffp2 – ffp3): 9.5 TL + KDV

Koruyucu Tulum: 24 TL + KDV

Dezenfektan: 19 TL + KDV (litre)

Gözlük: 17 TL + KDV
 
Taleplerin bu Form Linki üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden USHAŞ’a ulaşabilirsiniz.

İrfan Atilla Özer, USHAŞ Tel: 0312 585 12 22 E-mail: [email protected]

Haber: Elvan Genç (VYG)

YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.