Dentiss Logo

Diş hekimi, eşi ve çocuğu öldürüldü

Antalya’da emekli bir diş hekimi, eşi ve evlat edindikleri 12 yaşındaki çocukları evlerinde öldürülmüş halde bulundu. İlk otopside, öldürülen kişilere işkence yapılmış olduğu saptandı. Cinayetin nedeninin miras kavgası olabileceği belirtiliyor.Kurban Bayramı’nın 4. gününden bu yana haber alınamayan ve oturdukları 3 katlı apartmanda ölü bulunan emekli diş hekimi, eşi ve evlatlıklarının cesetlerine otopsi yapıldı.
07.01.2008       14.45.04

Antalya’da emekli bir diş hekimi, eşi ve evlat edindikleri 12 yaşındaki çocukları evlerinde öldürülmüş halde bulundu. İlk otopside, öldürülen kişilere işkence yapılmış olduğu saptandı. Cinayetin nedeninin miras kavgası olabileceği belirtiliyor.

  Kurban Bayramı’nın 4. gününden bu yana haber alınamayan ve oturdukları 3 katlı apartmanda ölü bulunan emekli diş hekimi, eşi ve evlatlıklarının cesetlerine otopsi yapıldı. Önceki gün cesetleri bulunan emekli diş hekimi Mehmet Necat Güçlü, eşi Sebahat Güçlü ve evlatlıkları 12 yaşındaki Salih Cemil Doğantürk’ün cenazelerine otopsi yapıldı.

 

Antalya Cumhuriyet Savcısı Ümit Yaşar Özdemir gözetiminde Adli Tıp Kurumu Morgu’nda yapılan otopsilerde, Mehmet Necat Güçlü ile eşi Sebahat Güçlü’nün, başlarına büyük bıçak ya da balta olduğu tahmin edilen kesici aletle vurularak öldürüldüğü saptandı.

 

Çiftin vücutlarında da bıçak yaraları bulunduğu tespit edildi. Evlatlıkları Salih Cemil Doğantürk’ün ise elleri arkasından telle bağlı olarak bulunduğu ve telle boğularak öldürüldüğü, vücudunda kesik izlerine rastlandığı belirlendi.

 

ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURMA

Mehmet Necat Güçlü’nün Burdur’daki yakınlarının kendilerinden haber alamamaları üzerine yaptıkları kayıp başvurusunun ardından evlerinde cesetlerinin bulunmasıyla ortaya çıkan cinayet, Antalya polisinin kapsamlı soruşturmasıyla aydınlatılmaya çalışılıyor.

 

Cesetlerin bulunduğu apartman katlarında yapılan incelemelerde, dairelerdeki odaların ve eşyaların dağınık olduğu, Mehmet Güçlü’nün evinin önündeki otomobilinin de kayıp olduğu belirlendi.

 

Polis, soruşturma kapsamında Burdur’dan gelen Mehmet Necat Güçlü’nün yakınlarının ifadesine de başvuruyor.

 

OKULUNDA BÜYÜK ÜZÜNTÜ

Öte yandan, yapılan araştırmalara göre, Kütahya Şeker Fabrikasından emekli olan Mehmet Necat Güçlü ile PTT’den emekli eşi Sebahat Güçlü’nün 12 yaşındaki Salih Cemil’i, Kütahya’daki görevleri sırasında 10 günlük bebekken evlat edindikleri belirlendi. Salih Cemil’in gerçek annesinin doğum sırasında öldüğü, bu nedenle doğum kaydının da evlat edinen Mehmet ve Sebahat Güçlü çiftinin üzerine yapıldığı anlaşılırken, öldürülen Salih Cemil’in öz babasının da yıllar önce öldüğü belirlendi.

 

Nüfus kayıtları ve yakınlarının verdikleri bilgilere göre, Sebahat Güçlü’nün ablası olan emekli öğretmen Zeynep Doğantürk’ün de aynı apartmanın en üst katında yaşadığı ve apartmanın Zeynep Doğantürk’ün üzerine kayıtlı olduğu tespit edildi. Kalp rahatsızlığı nedeniyle geçen günlerde İstanbul’a gittiği ve halen orada bulunduğu belirlenen Zeynep Doğantürk’ün, hiç evlenmediği, cinayetin işlendiği Doğantürk Apartmanı’nı miras olarak bırakabilmek için Salih Cemil’i, 2002 yılında mahkeme kararıyla evlat edindiği kaydedildi.

 

Elde edilen mahkeme kararında Salih Cemil’in “maddi ve manevi menfaatleri gereği uygun bulunduğu” gerekçesiyle Zeynep Doğantürk’e evlatlık verildiği görüldü.

 

Öte yandan, Başöğretmen Atatürk İlköğretim Okulu 7-F sınıfında öğrenim gören Salih Cemil’in sınıf arkadaşları ölüm haberi üzerine büyük üzüntü yaşadılar.


Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2020. Tüm Hakları Saklıdır.