Dentiss Logo

Cep telefonunuzu yürüyerek şarj edin!

Amerikalı ve Kanadalı bilim insanları, vücut hareketlerinden enerji elde eden bir cihaz geliştirdiler. Science dergisinde yer alan araştırmada, dize bağlanan cihaz bir dakikalık yürüyüş sırasında cep telefonuyla 30 dakikalık konuşmaya yetecek şarj imkanı sağlıyor. Bir dakikalık yürüyüşle 13 waat enerji elde edebilen 1,6 kilo ağırlığındaki cihazın özellikle taşınabilir enerjiye gereksinim duyan protez kullanıcıları için ideal olacağı düşünülüyor.
13.03.2008       14.12.45

Amerikalı ve Kanadalı bilim insanları, vücut hareketlerinden enerji elde eden bir cihaz geliştirdiler. Science dergisinde yer alan araştırmada, dize bağlanan cihaz bir dakikalık yürüyüş sırasında cep telefonuyla 30 dakikalık konuşmaya yetecek şarj imkanı sağlıyor.

 

Bir dakikalık yürüyüşle 13 waat enerji elde edebilen 1,6 kilo ağırlığındaki cihazın özellikle taşınabilir enerjiye gereksinim duyan protez kullanıcıları için ideal olacağı düşünülüyor. Çok sayıda kullanım alanı olacağı düşünülen cihazın, askeri amaçlarla da değerlendirilebileceği belirtiliyor.

 


Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © Vestiyer Yayın Grubu, 1989-2020. Tüm Hakları Saklıdır.