Dentiss Logo

Antalyalı Çocuklar Sağlıklı Gülüyor

Habibler Mahallesi’ndeki Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 44 bin çocuğa ücretsiz ağız ve diş bakımı hizmeti verdi.
28.12.2016       14.48.50
Antalya Büyükşehir Belediyesi “Çocuklarımız Güzel Gülsün, Geleceğimiz Sağlıkla Büyüsün” sloganıyla 5-14 yaş grubu çocukların ağız ve diş sağlığı muayenelerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Ağız- diş sağlığı poliklinik hizmeti, koruyucu hekimlik hizmeti, ağız içi muayene ve tarama hizmeti ve diş sağlığı eğitimleri veren merkeze aileler büyük ilgi gösterdi.

Merkezde erken yaşta diş sağlığını koruma bilinci aşılamak için eğitim verilirken, 5-14 yaş arası çocuklara diş çekimi, dolgu, fissür örtücü, kuafaj, polisaj, flor uygulamaları ücretsiz yapılıyor. Antalya'daki çocuklar okullarından servisler ile alınarak diş kontrolleri yapılıyor. İlçeler ve uzak mahallelere ise gezici ekipler hizmet götürüyor. Güler yüzlü ve tecrübeli hekimler çocuklara diş hekimi korkusu yaşatmıyor. Ağız ve diş sağlığı konusunda bilgi sahibi olan çocuklar, diş hekimi koltuğundan gülerek ayrılıyor.

2 Yılda 44 Bin Çocuk Yararlandı

Çocuk Ağız Diş Sağlığı ve Eğitim Merkezi'nde 2 yılda 44 bin çocuğa diş kontrollerinin yanı sıra flor uygulaması, diş çekimi, derin olmayan çürük dolgusu yapıldı. 19 ilçede toplam 391 okulda eğitim çalışmaları gerçekleştirilerek, 58 bin çocuğa ulaşıldı. Ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilen çocuklara diş fırçası ve macun hediye edildi. Ekipler, ayrıca Çıplaklı'da bulunan Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin de yılda iki kez ağız ve diş muayenelerini gerçekleştirdi.Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.