Dentiss Logo

AEEDC Dubai Fuarı 5-7 Şubat’ta Gerçekleşecek

AEEDC Dubai Fuarı, 5-7 Şubat 2019 tarihleri arasında Dubai/BAE’de düzenlenecek. Fuar için milli katılım organizasyonu ilk kez İKMİB organizatörlüğünde ve DİŞSİAD işbirliği ile gerçekleştiriliyor.
04.01.2019       11.09.07
Ağız ve diş sağlığı sektörünün oluşturmuş olduğu ekonomik hacmin yüzde 90 gibi önemli bir bölümünü ithalat oluşturuyor. Yüzde 10 ile sınırlı kalmış yerli üretimin artırılması, özellikle know how’ı yüksek ürünlerin üretilmesi ve geliştirilmesine yönelik DİŞSİAD-Diş Malzemeleri Sanayici Ve İşadamları Derneği’nin yoğun faaliyetleri devam ediyor.
 
Türkiye’de yaklaşık 100’ye yakın diş hekimliği malzemeleri üreticisi bulunmakta. Son birkaç yıla kadar bu üreticilerin ürettikleri klinik dolaplar, diş ünitleri ve sarf malzemeler ağırlıklı ihracat kalemlerini oluşturuyordu. Bugün gelişen implantoloji ile birlikte başta implant olmak üzere üreticilerimiz önemli mesafe kat ettiler. Böylece bu tip katma değeri yüksek ürünlerin ihracatında ilerleme kaydedildi. Yürütülen çalışmalar ve devlet teşvikleri sayesinde ihracat konusunda daha rekabetçi hale geliyoruz.
 
Uzun vadede Türkiye’nin üretim merkezi olması ve yurt dışına ihracatımızın artması için fuarlar önemli bir fırsat sağlıyor. AEEDC Dubai Fuarı, 5-7 Şubat 2019 tarihleri arasında Dubai/BAE’de düzenlenecek. Bu alandaki dünyanın en büyük organizasyonlarından olan AEEDC Dubai, 130 ülkeden 48 bin ziyaretçi ve 4 bin 700 katılımcıya ev sahipliği yapıyor. T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın onayı ile fuarın milli katılım organizasyonu ilk kez İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde ve DİŞSİAD-Diş Malzemeleri Sanayici Ve İşadamları Derneği işbirliği ile gerçekleştirilmekte.
 
Böylelikle DİŞSİAD önderliğinde Türk Dental Pavilionları ile sektörü dış dünyaya açmak için önemli bir atılım gerçekleştiriliyor. Ayrıca DİŞSİAD, İKMİB ile Türkiye Tanıtım Projesi kapsamında “TURKISH DENTAL PRODUCTS” mottosu ile dünyada reklam çalışmalarını da başlattı. 

YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Reklam
Reklam

Yorum Ekle
Copyright © 1989-2024, Vestiyer Grup, Tüm Hakları Saklıdır.