Haberler » Sektörden Haberler

Diş hekimi Meral Çalışkan Gümüşdağ’ın Bakırköy’deki muayenehanesi, zevkli tasarımı ile şık bir çizgiye sahip. Siyah ve beyazın altın rengi ışıltılarla buluştuğu dekorasyon, içine rahatça gömülebileceğiniz kolt...
Dişhekimliği Dergisi’nin 134. sayısında Mekan Tasarımı söyleşilerimizin konuğu Entamed ailesinin yeni üyesi olan DentaGROSS Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği oldu. Kapılarını ‘gülümsemeye’ açan bu yepyeni ...
Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği, son dönemdeki ekonomik dalgalanmalar üzerine bir açıklama yaparak “çalışmaya, üretmeye ve üretene destek olmaya devam edeceğiz” mesajı verdi.  
MQİ kalite yönetim uygulamaları eğitimlerinin ilki, birçok diş hekiminin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti. Eğitim, DTM Sağlık ve Çevre Teknolojileri İş Geliştirme Müdürü Hüseyin Sarpkaya tarafından verildi.
DİŞSİAD’ın faaliyetleri kapsamında TİTCK ile gerçekleştirilen sektör bilgilendirme toplantısı dental sektörün yoğun katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirildi. 
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1958 mezunu olan ve Edirne'de yaşayan 83 yaşındaki diş hekimi Tekin Sayınbaş, 60 yıldır hastalarına hizmet veriyor.
Yirmi yılı aşkın bir süredir Türkiye'de temsil edilen ve sektörün en eskilerinden olan MIS Implant, 2018 itibariyle doğrudan müşteriye ulaşmayı hedefliyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, daha önce 31 Mart 2017 olarak duyurulan tıbbi atık beyan etme süre bitimini, 21 Nisan 2017 tarihine kadar uzattı.
Kolibree tarafından üretilen yapay zekâ ile desteklenen akıllı diş fırçası Ara, CES 2017’nin en ilginç ürünlerinden biri olmaya aday...
VESTA, sekiz yıllık tecrübe, onlarca kurs ve yüzlerce katılımcı ile Botoks ve Dermal Dolgu kursları konusundaki liderliğini, Londra ve Girne’de düzenlediği eğitimlerle sürdürüyor.
Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Sandallı: Birleşmiş Milletler Kalkınma Teşkilatı (UNDP) gelecek yüzyılın meslekleri arasına diş hekimliğini de aldı.
Türkiye’nin en çok katılımcı ağırlayan üç diş hekimliği kongresinden biri olan GREATIST’te bugüne kadar Kongre Başkanlığı yapmış hocaların yer aldığı bir “Onursal Kurul” oluşturuldu. 
Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (DİŞSİAD), üyelerine özel düzenlediği iftar yemeği 16 Haziran akşamı gerçekleştirildi.
Diş Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) Yönetim Kurulu ve Üyeleri, İDEX Fuarı ve önümüzdeki yıllardaki fuarları değerlendirmek üzere, dernek merkezinde bir araya geldi.
2016 Yılı 3. Dönem, İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kurası İlanı SB Tarafından Yayınlandı. Başvurular Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak. Kura yeri ve saati (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilece...
Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (DİŞSİAD), her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar yemeği 06 Temmuz günü yapıldı.
VESTA | Vestiyer Akademi’nin eğitimlerinden birisi olan ‘Kadavra Uygulamalı İmplantoloji ve Cerrahi Eğitimi’, Viyana Tıp Üniversitesi Bünyesindeki Anatomy Training Center’da yapıldı.
Türk bilim adamı Prof. Dr. Aydoğan Özcan, yakın gelecekte diş fırçası ve kıyafetlerin de hastalık teşhisinde kullanılabileceğini bildirdi.
Eksik dişlerin yarattığı sıkıntılar dental implant tedavisi ile son buluyor. Son yıllarda ağız ve diş tedavisinde daha fazla kullanılmaya başlayan dental implant, hastalar kadar üreticilerin de yüzünü güldürüyor. Türkiye'de 9 yı...
DİŞSİAD Yönetim Kurulu, Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcılığı yetkilileri ile birlikte Tıbbi cihaz satışı yapan firmaların ürünlerini TİTUBB’a kayde...
Trakya'nın ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak hizmet verecek Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 24 saat acil diş sağlığı hizmeti verecek.
Dental Tribüne International (DTI) ve FDI, 2015 Dünya Oral Sağlık Günü kutlamalarında 2 milyondan fazla dental profesyonele ulaşmak için güçlerini birleştirdiler. FDI, bu amaç için DTI ile uzun vadeli medya partnerliği anlaşması imza...
Camlog, Camlog Vakfı Araştırma Ödüllerinin dördüncüsünü düzenlediklerini duyurdu. Kazananlar, çalışmalarını 2016 yılında yapılacak olan 6. Uluslararası Camlog Kongresi’nde daha geniş bir kitleye sunma fırsatını bulacakla...
DİŞSİAD’ın desteği ile CNR’ın düzenlediği ve CNR EXPO fuar alanında gerçekleştirilen İDEX fuarına ait protokol 26 Ağustos tarihinde yenilendi.
1. Uluslararası Neo Avrasya Sempozyum’u, 13-15 Haziran tarihleri arasında İstanbul Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde 400 yerli ve yabancı hekimin katılımı ile gerçekleşti.
5. Uluslararası Camlog Kongresi, "İmplant Diş Hekimliği’nin Gelişen Dünyası" sloganı ile 26-28 Haziran tarihleri arasında Valencia’daki bilim ve sanat şehri olarak adlandırılan Ciudad de las Artes y de las Ciencias&r...
Diş hekimleri, hastalar tarafından ucuz olduğu için tercih edilen ve piyasada satılan diş beyazlatıcı ürünlere dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Hekim kontrolünde yapılmayan beyazlatma dişlerde kalıcı hasara yol açabilir.
Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilerde ağız ve diş sağlığı bilinci oluşturmak için ücretsiz diş taramalarına başladı.
13 Nisan günü İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve 2338 kişinin oy kullandığı seçimlerde dişhekimleri, yola Birlik Grubu ile devam etmeye karar verdi.
ABD merkezli bir firma tarafından üretilen diş fırçası, akıllı telefonlara bağlanarak kişiye dişlerini fırçalarken rehberlik ediyor. Akıllı telefonlara Bluetooth ile bağlanan diş fırçası kişinin dişlerini fırçalarken ağzın...
1 2 3 4 5 6 »