Bülent Manav

Kliniğinizin Kalbine Sesleniyoruz

Meşhur sözdür, “her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” denir. Bu sözü, diş hekimleri açısından şu şekilde ifade etsek, herhalde yanılmış olmayız: “Her başarılı diş hekiminin, muayenehanenin arkasında, iyi bir yardımcı personel vardır.”
02.10.2017 13:44
Uzun yıllardır, kıymetli dostum ve meslektaşım Dt. Mustafa Bekerecioglu ile birlikte, diş hekimi yardımcıları için bir şeyler yapmaya çabalıyoruz.

Mesleğin bu çok önemli ama hep göz ardı edilen bileşenlerine katkı sağlaması için elimizdeki imkanlar ölçüsünde adımlar attık, atıyoruz.


Daha iyi bir eğitim almaları, ehemmiyetlerinin ve değerlerinin farkedilmesi amacıyla birçok etkinlik düzenledik, onlarca yazı yazdık, yüzlerce haber/röportaj yaptık, dergiler çıkardık.


Türkiye'de hekim yardımcıları için mekteplerin olmadığı, henüz bir ünvan tanımlarının dahî bulunmadığı, hatta bu konuların gündeme bile gelmediği yıllarda “Yardımcı Personel Eğitimleri” düzenledik.


Yine aynı dönemde, diş hekimi yardımcılarına özel ilk dergiyi, yani ASİSDENT Ağiz Diş Sağlığı Yardımcı Personel Dergisi’ni yayınladık. Fakat nefesimiz üç yıl yetti, kapatmak zorunda kaldık.


Yine ülkemizin bu konudaki ilk bilimsel sempozyumunu, Asisdent adı altında düzenledik. Düzenlemeye devam ediyoruz.


Çünkü biz, diş hekimi yardımcılarının kliniklerimizin kalbi olduğuna yürekten inanıyoruz.

Bugün artık diş hekimi yardımcılarının devlet nezdinde bir statüleri, okuyup mezun olabilecekleri okulları var. Bütün sektör, bu gizli kahramanların önemini farketmiş bulunuyor.

Bunda küçük de olsa bir payımız varsa ne mutlu bize.
Kliniklerimizin Kalbi Olan Hekim Yardımcılarına, Kalpten Bir Armağan

Diş hekimi yardımcılarına güzel bir haberimiz var.


Bu yıl, Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamaları Derneği - DİŞSİAD’ın da desteğiyle, Asisdent Sempozyumu’nu, GREATIST’in ana salonuna, Oditoryum’a aldık. 


İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin katkılarıyla çok güzel, çok renkli bir program hazırladık.


Ve Bütün hekim yardımcılarını Sempozyuma ücretsiz olarak davet ediyoruz. Bizi sınırlayan tek konu, salondaki koltuk adedi. Yani toplamda 1013 kayıt alabileceğiz.

O yüzden elinizi çabuk tutsanız iyi edersiniz.

Hep söylediğimiz gibi, GREATIST, diş hekimlerinin, teknisyenlerin, sektör firmalarının olduğu kadar, hekim yardımcılarının da kongresi ve buluşma noktası.


Daha önceki bir yazımdan aldığım şu cümleyle bitireyim:


Meşhur sözdür, “her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” denir. Bu sözü, diş hekimleri açısından şu şekilde ifade etsek, herhalde yanılmış olmayız: “Her başarılı diş hekiminin, muayenehanenin arkasında, iyi bir yardımcı personel vardır.”
SEMPOZYUM ve KAYIT ŞEKLİ HAKKINDA

8. Asisdent Sempozyumu hakkındaki detaylara ve ücretsiz online kayıt şekline dair bilgilere şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.greatist.pro/Asisdent-Sempozyumu-s59tr.html


13355
Yazarın Diğer Yazıları

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?