Bülent Manav

İmplantoloji eğitiminde standartlar yükseliyor

Şimdi, hem bahsettiğimiz kafa karışıklığına ve kavram kargaşasına son vermek hem de implantoloji eğitiminin standartlarını birkaç seviye daha yükseltmek amacıyla yepyeni bir çalışma başlattık. Türkiye’nin implantoloji konusundaki en iyi isimlerinden üçüyle birlikte hazırladığımız, gerçek anlamıyla “dört dörtlük” bir eğitim programını sizlere sunuyoruz:
İmplantoloji Yetkinlik Eğitimi.

25.07.2012 10:55
Dental implant uygulamalarının rutin diş hekimliği tedavileri arasına girmesiyle birlikte, implantoloji, mezuniyet sonrası sürekli eğitim konuları içerisinde en önemli maddelerden biri haline geldi.

Bir elin nesi var, iki elin implant kursu var!

Bunun doğal sonucu olarak da ülkemiz genelinde bir çeşit “implantoloji kurs enflasyonu” yaşanmaya başladı. Konuyla uzaktan yakından ilgisi olan birçok firma, kurum vb., kendilerine göre bir “implantoloji kursu” düzenleyip sizlerin önüne sürdü. Bunların bazıları gerçekten ihtiyaca cevap verirken, birçoğu ise zaman ve kaynak israfından öteye geçemedi maalesef.Vesta, mezuniyet sonrası diş hekimliği eğitiminde
standardı yükseltiyor


Bildiğiniz gibi VESTA | Vestiyer Akademi, bugüne kadar, mezuniyet sonrası diş hekimliği eğitiminde standartları belirleyen kuruluş oldu.

Şimdi, hem yukarıda bahsettiğimiz kafa karışıklığına ve kavram kargaşasına son vermek hem de implantoloji eğitiminin standartlarını birkaç seviye daha yükseltmek amacıyla yepyeni bir çalışma başlattık. Türkiye’nin implantoloji konusundaki en iyi isimlerinden üçüyle birlikte hazırladığımız, gerçek anlamıyla “dört dörtlük” bir eğitim programını sizlere sunuyoruz: İmplantoloji Yetkinlik Eğitimi.Prof. Dr. Ateş Parlar, Prof. Dr. Bahadır Giray ve Prof. Dr. Kemal Ünsal, sizler için baştan sona interaktif, gözlem ve uygulamaya dayalı bir eğitim programı hazırladı. Öğrenmek ve öğrendiklerinizi hayata geçirmek için hiç bir mazeretiniz kalmayacak.

İmplantoloji Yetkinlik Eğitimi; biri, henüz implant uygulamaya başlamamış meslektaşlarımıza; diğeri ise, halihazırda implant uygulamakta olup bilgi ve becerisini bir adım öteye taşımak isteyen meslektaşlarımıza dönük iki farklı eğitim programı içeriyor.

Dileyen meslektaşlarımız “Temel Eğitim”e, dileyenler ise “İleri Seviye” eğitimine katılabiliyor. Eğitimlerin bazı bölümleri ayrı salonlarda eş zamanlı, bazı bölümleri ise birlikte gerçekleştirilecek.Kapsamlı ve sistematik teorik eğitimi,
her yönüyle ve tam anlamıyla “uygulamalı” bir eğitimle tamamlıyoruz


Eğitim, kapsamlı ve sistematik bir teorik bilginin aktarımıyla başlıyor. Modeller üzerinde uygulamalar yaparak öğrenilen konuların hayata geçirilmesi yönünde ilk adımı atmış oluyorsunuz.

Ardından, diseksiyon ve kadavra üzerinde eğitim konusunda dünyanın en iyi merkezlerinden biri olan Viyana Tıp Üniversitesi’nde taze insan kadavraları üzerinde uygulamalı bir eğitime katılıyorsunuz. Teoride öğrendiklerinizi, gerçeğe en yakın şekilde uyguluyorsunuz.

 

İki tam gün boyunca, size tahsis edilen kadavra üzerinde; değişik anatomik yüzeyleri, fasiyayı, kasları, sinirleri, arterleri, organları görerek, dokunarak ve keşfederek benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız.

İmplantoloji Yetkinlik Eğtimi’nin en önemli ve ayrıcalıklı yönlerinden bir diğeri ise; modeller ve kadavra üzerinde kazandığınız deneyimi, hastanızın tedavisinde uygulayacak olmanız. Kurs sürecinde, eğitmen hocalarla birlikte hastanızın tedavi planını yapacak ve yine onların nezaretinde, hastanızın tedavisini gerçekleştireceksiniz.Keyifli seyahatler

Toplamda 11 güne yayılmış 5 basamaklı bir eğitimden bahsediyoruz. Seyahatlerle birlikte ele alırsak 16 günlük bir programımız var. Bu program dahilinde, Avrupa’nın en aristokrat şehri Viyana’ya ve ABD’nin melekler şehri Los Angeles’a seyahat edeceğiz. Bunların yanı sıra, ABD seyahatimiz esnasında bir de San Diego turumuz var.Kısacası, eğitimin yanı sıra keyifli bir seyahat programı ve küçük bir tatil de sizleri bekliyor. Ayrıca, Anatomy Training Center Viyana’da, İmplant Direct ise Los Angeles’da sizi gala yemeğine davet ediyor.Süreç olarak 6 aya yayılmış olan İmplantoloji Yetkinlik Eğitim programı,
9 Kasım 2012’de start alıyor, 14 Nisan 2013’te sona eriyor.

Sizi de aramızda görmek dileğiyle...

NOT:
Eğitim hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linki izleyebilirsiniz:
İmplantoloji Yetkinlik Eğitimi3028
Yazarın Diğer Yazıları

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?