Dt. Önder Çalışkan

İmplant Fuarının Ardından

Tahmin ettiğim gibi sakin, hatta açıkçası tahminimden epey sakindi. Bu sakinlik fuar alanını ve stantları rahat rahat gezip incelememe sebep olduğu için çok da şikayetçi değildim.
30.10.2013 14:28
Yurt dışında örnekleri olup olmadığını bilmiyorum; fakat ülkemizdeki ilk implant fuarı adıyla sektörel bir fuar yapılması kulağa hoş geliyordu. Üstelik içinde Vestiyer Yayın Grubu'nun düzenlediği ve hem hekim hem asistanlara yönelik bir eğitim programı da bulunuyordu.

Dişhekimliğinin yükselen yıldızı da implant olduguna göre epey ilgi göreceğini tahmin etmiştim. Kalabalığa kalmamak adına standları gezme işini ilk güne planladım. Tahmin ettiğim gibi sakin, hatta açıkçası tahminimden epey sakindi. Bu sakinlik fuar alanını ve stantları rahat rahat gezip incelememe sebep olduğu için çok da şikayetçi değildim.

Fuarda adını duyduğum ya da ilk kez duyduğum birçok implant firması olmasına rağmen, çok bilinen birkaç firmanın katılmamış olması da şaşırtan ayrı bir yöndü. Görüntüleme sistemleri ve CAd - CAm üzerine artan ilgiyi firmaların bunlara ayırdıkları alanlarla görmek mümkündü.
 
Organizasyonun son günü kongreye katılmak üzere tekrar gittiğimde kalabalığın pazar günü olmasına rağmen hemen hemen hiç artmamış olması gene şaşırttı. Gelenlerin de bir kısmının oradaki sempozyum için geldiklerini düşündüğümde.... Bu tip spesifik fuarlar adına çok iyi bir başlangıç olmadığını ve bundan sonra bu tip organizasyonların daha iyi planlanması, gelişmesi, geliştirilmesi gerektiğini düşünerek fuardan ayrıldım.

 

 16852

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?