Haberler

Dişhekimliği Dergisi’nin 134. sayısında Mekan Tasarımı söyleşilerimizin konuğu Entamed ailesinin yeni üyesi olan DentaGROSS Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği oldu. Kapılarını ‘gülümsemeye’ açan bu yepyeni ...
Straumann, kendi implant markalarını tercih eden hastalarını, diş hekimleri aracılığıyla Medline acil sağlık hizmeti güvencesi altına alıyor. Straumann, bu işbirliği sayesinde hastalarının sağlığıyla ilgili hem acil durumlarda h...
Türkiye’nin ilk saklı diş teli Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Cihan Aydoğan  tarafından üretildi. Tedaviye estetik bir çözüm sağlayan çalışma, yerli ü...
Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin hastalar tarafından görülmeyen değerli emektarları teknisyenlerimizin, 6 Aralık Diş Teknisyenliği Günü’nü Kutluyoruz.
Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Vestiyer Yayın Grubu olarak ağız ve diş sağlığı konusunda özveriyle çalışan tüm hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü kutlarız.
Türk Dişhekimleri Birliği 17. Dönem Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri’nin görev dağılımı, 10 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen ilk toplantı ile belirlendi.
Türkiye’nin diş hekimliği alanındaki bağımsız en büyük bilimsel kongresi olan GREATIST, 16. yılında müthiş bir etkinlik gerçekleştirerek 3.500 sektör üyesini bir araya getirdi.
Antibakteriyel özelliği dolayısıyla daha çok diş tedavisinde kullanılan ithal ağız gargaralarına alternatif olarak "bor" içerikli gargara geliştirdi. Buluş için hem Türkiye hem de ABD'den patent aldı.
Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği, son dönemdeki ekonomik dalgalanmalar üzerine bir açıklama yaparak “çalışmaya, üretmeye ve üretene destek olmaya devam edeceğiz” mesajı verdi.  
MQİ kalite yönetim uygulamaları eğitimlerinin ilki, birçok diş hekiminin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti. Eğitim, DTM Sağlık ve Çevre Teknolojileri İş Geliştirme Müdürü Hüseyin Sarpkaya tarafından verildi.
DİŞSİAD’ın faaliyetleri kapsamında TİTCK ile gerçekleştirilen sektör bilgilendirme toplantısı dental sektörün yoğun katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirildi. 
Resmi Gazete’de 23.12.2016 tarihinde yayınlanan Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik ile ilgili değişikliğe göre yapılan İl Sağlık Müdürlüklerinin denetlemeleri devam ediyor.
Prof. Dr. Tolga Fikret Tözüm ve ekibi, kendi alanında oldukça başarılı bir tekniği dünya literatürüne kazandırdı. Yeni buluş, dental implant tedavilerinde tedavi süresini kısaltırken cerrahi operasyonun üç boyutlu olarak ayarlanabi...
Prof. Dr. Ahmet Bülent Katiboğlu ve Prof. Dr. Ender Kazazoğlu’ndan bahsediyoruz. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında birlikte mezun olan, diş hekimliği biliminin önemli iki insanı aynı dönemde iki...
Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI) tarafından 20 Mart, "Dünya Ağız Sağlığı Günü" olarak kabul edilmiş olup, bu günde dünyadaki tüm üye ülkelerde bir dizi etkinliklerle toplumda ağız diş sağlığı konusuna dikkat çekil...
Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu, diş beyazlatıcı ürünler hakkında duyuru yayımlandı. Duyuruda; diş beyazlatma işleminin bir sağlık beyanı olarak kabul edilemeyeceği ve bu nedenle ilgili ürünlerin Tıbbi Cihaz Yönetmeliği kap...
Kariyerine İsviçre'de devam eden Profesör Dr. Mutlu Özcan, Uluslararası Diş Araştırmaları Birliği tarafından, "Yılın En Seçkin Bilim İnsanı" seçildi.
İstanbul Dişhekimleri Odası, online yapılacak tıbbi atık bertaraf ücretlerinin ödeme işlemlerinin usulüne dair açıklama yaptı.
Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2017–2018 yılında eğitim-öğretime başladı. Dinamik akademisyen kadrosu ile açılan fakültenin dekanı ise Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu oldu.
22. yılını kutlayan EDAD’ın yeni yönetim kurulu seçildi. Üyeler, geçmiş dönemlerde de başkanlık yapan yönetim kurulu üyesi Dr. Haşmet Gökdeniz’i Başkan olarak seçti.
Diş hekimliği camiasının değerli hocalarından Prof. Dr. Ender Kazazoğlu, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin Dekanı oldu.
ÖSYM sınav takvimini yayınlandı. 2018 DUS'u bekleyen adayların merak ettiği sınav başvuru ve sınav tarihleri ile sınava başvuru, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemleri belli oldu.
"Tam Otomasyonlu Hasta Çene Dayama Sistemi" sayesinde hem zaman hem de diş ve diş eti hastalıklarının teşhisinde daha net sonuçlar alınması sağlandı.
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1958 mezunu olan ve Edirne'de yaşayan 83 yaşındaki diş hekimi Tekin Sayınbaş, 60 yıldır hastalarına hizmet veriyor.
Türk Dişhekimleri Birliği’nden (TDB), ağız diş sağlığı ürünlerinin matbu ve görsel reklamlarında kullanılan içerikler ve yanlış yönlendirmeler hakkında açıklama.
Tayvan'da bir anne, diş hekimliği eğitimine harcadığı masrafları geri ödemesi için oğluna dava açtı. Mahkeme, anneye yaklaşık 1 milyon dolar tazminat ödenmesine hükmetti.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Atık Yönetim Müdürlüğü, tıbbi atık müracaatlarının yapılış usulüne ve fiyatların belirlenme sürecine dair açıklama yaptı.
Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) Merkez Yönetim Kurulu, 2018 Yılı Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesini yayınlayarak Sağlık Bakanlığı’na gönderdi. Yeni tarifeye bu sayfadan erişebilirsiniz.
Dental yayıncılığın lideri VYG, MENA Bölgesi’nde eğitim ve etkinlikler düzenleyen BDA ve TARTEEB firmalarının 2018 Mart ayında düzenleyeceği “DLS3 Bahrain” etkinliğine “Stratejik İş Ortağı” olarak katı...
1 2 3 »