Yayınlar

25.05.2017 / Yayınlar
Bu-Kitaplarla-Dis-Teknisyenliginde-Yeni-Bir-Donem-Basliyor
Diş teknisyenliği ve laboratuar işlemleri konusunda, dünyada bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı ve anlaşılır yayınlardan biri olan PTC Teknik Kitaplar Serisi artık Türkçe.
26.01.2017 / Yayınlar
Dishekimligi-Dergisi-5-Yillik-Abonelerine-Hediyeler-Devam-Ediyor
28 yıldan bu yana diş hekimliği mesleğinin ve biliminin hizmetinde olan Dişhekimliği Dergisi, 5 yıllık abone olanlara çok güzel bir kampanya sunuyor. Diş hekimleri, sadece 255 TL ödeyerek hem 5 yıl boyunca dergiye indirimli abone oluyor hem de seçeceği iki kitaptan birine ücretsiz sahip oluyor.

19.12.2016 / Yayınlar
Periodontoloji-Sayisini-Aldiniz-mi
Sistemik Hastalıklarla Etkileşim, Cerrahi ve Cerrahi Olmayan Tedaviler, Dişeti Çekilmeleri, Keratinize Mukoza ve İmplantta Başarı, Tedavinin İdamesi… Hepsi ve daha fazlası “Dişhekimliği Dergisi”nin 125. Sayısında...
02.09.2016 / Yayınlar
Meandros-Dergisi-Uluslararasi-Indekste
Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Yasemin Turan ve Doç. Dr. Senem Yiğit Özer’in editörlüğünü yaptığı dergi, uluslararası indekslerde yerini aldı.

13.05.2016 / Yayınlar
Dis-Hekimi-Botoks-ve-Enjektabl-Dolgular
Diş hekimliği okullarının ilk yılından itibaren, morfoloji, el / göz koordinasyonu ve el becerisi eğitimi verilmekte ve ciddi olarak değerlendirilmektedir. Doktorların büyük çoğunluğunda el becerisine yönelik herhangi bir beceri değerlendirmesi yapılmamakta ya da bununla ilgili bir pratik bulunmamaktadır.
02.12.2015 / Yayınlar
Dis-Hekiminin-Yeni-Romani-Hazir
Diş hekimliğinin yanı sıra yazar kimliğiyle de bilinen Dr. Korkut Aldemir’in üçüncü romanı “Reis- ûl” okuyucularıyla buluştu.
09.06.2015 / Yayınlar
Dishekimligi-Dergisi’nin-118’inci-Sayisi-Cikti

26 yıldır yayın hayatına aralıksız devam eden ‘Dişhekimliği Dergisi’, dişhekimliği sektörüyle ilgili birçok makale ve haberiyle okuyucuları ile buluştu. 

 

02.08.2014 / Yayınlar
Yeni-Sayimiz-Dental-Fotografcilik
Dişhekimliği Dergisi’nin bu sayıdaki kapak konusu “Renk Saptamadan Kanıtlı Diş Hekimliğine Dental Fotoğrafçılık”. Estetik çalışmalarını fotoğraflarla belgelemek isteyen, renk saptama konusunda fotoğraftan yardım almak isteyen ya da sadece merak eden tüm diş hekimlerinin keyifle okuyacağı 4 farklı makale bu sayıda. Ayrıca “Dental Hemşirelik” ve “Diş Hekimliğinde Görüntüleme” konulu makaleler de yine bu sayımızda.
31.05.2014 / Yayınlar
Yeni-Sayimiz-Cikti-Goruntuleme-Sistemleri-ve-Tomografi-Okuma
25. yılını kutlayan Dişhekimliği Dergisi’nin son sayı kapak konusu “Görüntüleme Sistemleri ve Tomografi Okuma”. Diş hekimleri kapak konusu ile ilgili 4 farklı makaleyi bu sayıda okuyabilir. Aynı zamanda “Muayenehane İşletmeciliği” ve “İnsan Haklarından Hasta Haklarına Giden Yoldaki Gelişmelere Bir Bakış ve Yorumlamalar” konulu makaleler de mutlaka okunmalı.
17.04.2014 / Yayınlar
Yumusak-Dokularda-Estetik-Yaklasimlar
Dişhekimliği Dergisi’nin son sayısı “Yumuşak Dokularda Estetik Yaklaşımlar” kapak konusu ile yayımlandı. Kapak konusu ile ilgili 5 farklı makale bu sayıda diş hekimlerine sunuluyor. “Hekimlikte Ve Diş Hekimliğinde Şarlatanlık Üzerine Yorumlamalar” konulu makale de okunması gereken yazılardan.
26.03.2014 / Yayınlar
Gulus-Dizayni-Kitabi-IDEX-Ziyaretcisi-Hekimlere-Hediye
DİŞSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, 120 TL liste fiyatıyla yayınlanan “Estetik Restorasyonlarda Gülüş Dizaynı”, 3-6 Nisan 2014 tarihlerinde CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan IDEX Fuarı’nı ziyaret eden diş hekimlerine ücretsiz olarak dağıtılacak.
20.02.2014 / Yayınlar
Dis-Hekimligi-Vitrine-Cikiyor
Artık diş hekimliği sektöründeki firmalar için ürünlerini, malzemelerini, cihaz ve ekipmanlarını, daha detaylı bir şekilde tanıtmak, kendini tam anlamıyla ifade edebilmek için yepyeni bir mecra var: PNV
 
PNV’nin ne anlama geldiğini siz sormadan biz söyleyelim:  “Piyasada Neler Var” kelimelerinin baş harfleriyle oluşturulmuş bir isim PNV.

25.12.2013 / Yayınlar
Adan-Zye-Gulus-Tasarimi
Dişhekimliği Dergisi, 110’uncu sayısında “Gülüş Tasarımı”nı ele alıyor. Gülüş dizaynının püf noktalarına dair önemli bilgilerin yer aldığı dergide sektöre dair tüm güncellikler de okurlara sunuluyor.
27.06.2013 / Yayınlar
Erken-Cocukluktan-Eriskinlige-“Koruyucu-Dis-Hekimligi”
Dişhekimliği Dergisi'nin 109. sayısı yayınlandı. "Koruyucu Diş Hekimliği"nin kapak konusu olarak işlendiği, çok sayıda makalenin yayınlandığı; röportajların, teknolojik ve güncel gelişmelerin sunulduğu yeni sayı dolu dolu içeriği ile tam 96 sayfa!
26.04.2013 / Yayınlar
Dishekimligi-Dergisinde-Rehberli-Implantoloji-Ele-Aliniyor
Diş hekimliği camiasının 24 yıldır nabzını tutan Dişhekimliği Dergisi, yeni sayısında “Rehberli İmplantoloji” konusunu ele alıyor. İçeriğinde çeşitli branşlarda çok sayıda makaleye ve güncel gelişmelere yer verilen dergi tam 80 sayfa ile yayında!
13.03.2013 / Yayınlar
Dishekimligi-Dergisi-Yeni-Yasinda-Yeni-Yuzuyle
Diş hekimliği sektörünün yayıncılık konusunda nabzını tutan Vestiyer Yayın Grubu, 1989 yılından bu yana muayenehane pratiğine yönelik yayınladığı Dişhekimliği Dergisi’nin yeni sayısını elit bir formatla sizlere sunuyor. Kapak konusu olarak “Kök Hücre”nin işlendiği dergide sektörle ilgili çok sayıda içerik bulunuyor.
28.05.2012 / Yayınlar
Dishekimligi-Dergisinden-Benzersiz-Kampanya
25 yıldan bu yana diş hekimliği mesleğinin ve biliminin hizmetinde olan Dişhekimliği Dergisi, benzersiz bir abone kampanyası düzenledi. Dişhekimleri, sadece 249 TL ödeyerek hem 5 yıl abone oluyor hem de iki ayrı kitabı ücretsiz alıyor.
14.07.2011 / Yayınlar
Tam-Protezler-ve-Implantustu-Hareketli-Protezler
Vestiyer Yayın Grubu, Türkiye'de, tam ve implantüstü hareketli protezler konusunda, problemlerin tespitine ve çözümüne yönelik yazılmış ilk kitabı okuyucuyla buluşturuyor.
30.04.2012 / Yayınlar
Malpraktise-dair-her-sey-Dishekimligi-Dergisi’nde
Muayenehane pratiğine yönelik yayımlanan Dişhekimliği Dergisi’nin 103’üncü sayısı okurlarıyla buluştu. Derginin bu sayısının kapak konusu; tıbbi uygulama hatası olarak adlandırılan "Malpraktis".
05.03.2012 / Yayınlar
Dishekimligi-Dergisi’nin-102-sayisinda-‘Estetik-Post-Sistemleri’-ele-aliniyor
Sektörün en köklü yayını olan Dişhekimliği Dergisi’nin 102'inci sayısı, okurlarıyla buluşuyor. Vestiyer Yayın Grubu tarafından yayınlanan derginin yeni çıkan 102. sayısında kapak konusu olarak ‘Estetik Post Sistemleri’ işleniyor. Dergide, çeşitli üniversitelerden değerli akademisyenlerin özenle hazırladıkları makalelerin yanı sıra güncel gelişmeler Dişhekimliği Dergisi okuyucularına sunuluyor.
25.08.2011 / Yayınlar
Vestiyer Yayın Grubu, diş teknisyenliği konusunda bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı ve anlaşılır yayınlardan biri olan PTC Teknik Kitaplar Serisi’ni, Türkçe’ye kazandırıyor. Her konunun, mükemmel fotoğraflar ve çizimlerle, adım adım anlatıldığı kitaplardan oluşan bu setin yazarı, Amerika’nın en ünlü diş teknisyenlerinden biri olan ve 2009 yılında vefat eden John Ness.  Diş teknisyenliği eğitiminde, tamamiyle kendisine ait, tescilli bir sistemin mucidi olan John Ness’in kitapları, şimdi Türkçe. 
28.12.2010 / Yayınlar
Uluslararasi-Dental-Fotograf-Standartlari
Fotoğraf ilk ortaya çıktığından bu yana teknolojinin hızlı gelişmesine ayak uydurarak emekleme devresini çok hızlı aşmış ve günümüzün dijital dünyasında hak ettiği konuma yerleşmiştir. Artık sanatın, bilimin ve gündelik yaşantının vazgeçilmez bir unsuru olan fotoğraf herkesin ulaşabileceği bir konumdadır.
01.11.2010 / Yayınlar
“Dishekimliginde-Temporomandibular-Eklem-Hastalarina-Yaklasim”-kitabi-cikti
İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın, Dr. İrem Aktaş ile birlikte hazırladığı yeni kitabı “Dişhekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım”, 23-24 Ekim 2010 tarihlerinde yapılan Dental İstanbul Kongresi’nde ilk kez diş hekimlerine tanıtıldı. Baskı ve satışı Vestiyer Yayın Grubu tarafından gerçekleştirilen kitaba hekimler büyük ilgi gösteriyor.
03.06.2010 / Yayınlar
“Ipuclari-ve-Oneriler”
“Şekiller ve Renkler” ve  “Analiz” kitaplarının yazarı, ünlü Fransız Diş Teknisyeni Gerald Ubassy’nin üçüncü kitabı olan “İpuçları ve Öneriler” – “Trucs et Astuces”, Haziran 2010 itibariyle Türkiye’de satılmaya başlayacak. Dişhekimliği yayıncılığının lider kuruluşu Vestiyer Yayın Grubu tarafından satılacak kitap, özellikle diş teknisyenleri ve protez uzmanı dişhekimlerinin ilgisini çekecek.
31.05.2010 / Yayınlar
Bedava-Kitap-
Vestiyer Yayın Grubu, Haziran ayına özel bir kampanya düzenliyor. Haziran ayı içerisinde, dentiss.com alışveriş sayfalarını kullanarak, Vestiyer Yayın Grubu dergilerinden herhangi birine abone olan veya kitap satın alan herkese, Türk dişhekimleri tarafından beğenilerek okunan ABD'li endodonti uzmanı Dr. Richard Mounce'a ait MÜKEMMEL ENDODONTİ kitabı hediye ediliyor. Bu kampanya dentiss.com alışveriş sayfalarını tanıtma amaçlı olarak sadece Haziran ayı boyunca gerçekleşen internet satışlarında geçerli olacak.
12.05.2010 / Yayınlar
Dishekimliginde-Uzmanlik

Edinburgh Bildirisinde “Tıp eğitiminin amacı, bütün toplumun sağlığını yükseltecek hekimler yetiştirmektir” şeklinde ifade edilmektedir. Tıp eğitimi, mesleki bilgi ve klinik beceri yanında, hekimlik kimliğine uygun rol ve değerlerin de benimsetildiği, usta-çırak ilişkisinin de yer aldığı uzun ve formal bir eğitimdir.

23.02.2010 / Yayınlar
Benign-Masseter-Hipertrofisi-Tedavisinde-Botox-Kullanimi

Doç. Dr. Zekai Yaman, benign masseter kas hipertrofisi tedavisinde Botulinum Toksin Tip A kullanımını klinik örnekler üzerinde anlatıyor. Benign masseter kas hipertrofisi (BMH) masseter kasın bilateral olarak ağrısız şişliği ile karakterizedir.  İlk olarak 1880 yılında Legg tarafından tanımlanan BMH'nin etiyolojisinde başlıca organik ve nonorganik etkenler öne sürülmüştür (Iizuka, 1992).

04.02.2010 / Yayınlar
Dishekimliginde-Botulinum-Toksinlerinin-Kullanimi
Botoks tıpta ve dişhekimliğinde nöromüsküler aktiviteyi belirli süreler bloke ederek çeşitli endikasyonlarda tedavi ya da kozmetik amaçlar ile kullanılan ve Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Botoks (BTX) adı “botulinum” ve “toksin” sözcüklerinin ilk hecelerinden türetilmiştir. BTX nöromüsküler snapsta asetilkolin salımını belirli bir süre engelleyip reversibl paralizi ile etkisini gösterir.
26.01.2010 / Yayınlar
Fasiyal-genclestirmede-botulinum-toksin-botoks-uygulamalari
Dr Bob Khanna kozmetik ve rekonstrüktif dişhekimidir. Ascot, Harley St ve Manchester’de klinikler yürütmekte ve estetik dişhekimliği, implant cerrahisi ve kemik rejenerasyon prosedürlerinden tüm ağız rehabilitasyonlarına kadar geniş bir yelpazede tedavilerini yürütmektedir. İngiltere’de 10 yıl önce Botox ve dermal dolduruculardan faydalanarak fasiyal estetik prosedürlerine giren ilk diş hekimi olmuştur.
26.01.2010 / Yayınlar
Periodontal-hastaliklarda-enfeksiyon-kontrolu-Hangi-sistemik-antibiyotik-nicin-ve-ne-zaman
Periodontal hastalıklar, dişeti kenarındaki veya altında yer alan biyofilm halindeki mikroorganizmaların neden olduğu yaygın görülen mikrobiyal enfeksiyonlardır. Gingivitisin aksine periodontitis, kök yüzeyi boyunca bağlantı epitelinin göçü ve periodontal ligament ile alveol kemiğinin ilerleyen yıkımı ile karekterizedir. Cerrahisiz periodontal tedavi kapsamında uygulanan subgingival diş yüzeyi temizliği ve kök yüzeyi düzleştirmesi (SRP) işlemleri periodontal tedavinin başarısında temeldir.
1 2 3 4 5 »

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?