Tıp ve Teknoloji İlişkisi “Masaya Yatırıldı”
Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TürkMSIC) dördüncü sempozyumunu 7-8 Şubat’ta, Maltepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
13.02.2015 11:42
Tip-ve-Teknoloji-Iliskisi-“Masaya-Yatirildi”
7-8 Şubat günlerinde 58 tıp fakültesinden yüzlerce tıp öğrencisi, "Tıp ve Teknoloji" ana teması altında tartışarak konu ile ilgili görüşlerini paylaştı. Türk Tabipleri Birliği ve Sağlık Bakanlığı’ndan konuşmacıların da katıldığı sempozyumda katılımcılar doğrudan bilgilenme ve soru sorma imkânı bulurken kendi görüşlerini de yansıtma fırsatı buldu.

Sempozyumun açılışında TürkMSIC Başkanı Murat Aksoy, Maltepe Üniversitesi Tıp Öğrencileri Topluluğu Başkanı Orhan Altınışık, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Can Solakoğlu, Maltepe Üniversitesi bir önceki rektörü Prof. Dr. Aytekin Berkman, Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken ve Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özdemir Aktan birer konuşma yaptılar.

Bilimsel Düzenleme Kurulunda Bilgi Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nden Prof. Dr. Ata Akın, Maltepe Üniversitesi Histoloji ve Embriyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Ranan Gülhan Aktaş ve Yale&Acıbadem Üniversitesi'nden Arş. Gör. Sinan Fındık'ın yer aldığı sempozyumda buluşan tıp fakültesi öğrencilerinin "Tıp ve Teknoloji" teması etrafında sundukları görüşleri bir bildiri haline getirilerek kamuoyu ile paylaşılacak.

TürkMSIC’nin her yıl düzenlediği Tıp Öğrencileri Sempozyumu, Türkiye’deki tüm tıp fakültelerinden tıp öğrencilerini bir araya getirerek onlar için güncel sağlık sorunları konusunda bilgilenmeye ve çözümler üretmeye yönelik ortam yaratan; bilimsel çalışmaların ve projelerin paylaşımıyla öğrencilerin bakış açılarını zenginleştiren bir bağlam oluşturmakta.

Öğrenciler Yılın “En”lerini Seçti

Sempozyum kapsamında, TürkMSIC'in Türkiye'deki tıp fakültelerinde okuyan binlerce öğrencinin Aralık ayında turkmsic.net adresi üzerinden yaptıkları oylama ile belirlenen “Yılın Enleri” ödülleri de verildi

“Yılın Enleri”nde ödül alan isimlerden bazıları:

En İyi Erkek Oyuncu: Kenan Ece
En İyi Kadın Oyuncu: Farah Zeynep Abdullah
En İyi Karikatürist: Erdil Yaşaroğlu
En İyi Eğlence Programı: Güldür Güldür
En İyi Jenerik Müziği: Aşkı Memnu dizisinin müzikleri ile Toygar Işıklı
En İyi TV Kültür Sanat Programı: Vedat Milor ile Tadı Damağımda
En İyi Bireysel Sosyal Medya Kullanıcısı: Ceyhun Yılmaz
En İyi Spor Kanalı: TRT Spor seçilirken dünyaca ünlü Türk beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil’e de özel ödül takdim edildi.Kaynak: www.maltepe.edu.tr


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.
Bu haber 4306 farklı kişi tarafından okundu
Reklam
Reklam
Reklam

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?