Haberler » Sektörden Haberler

10.04.2017 / Haberler / Sektörden Haberler
Tibbi-Atik-Beyan-Suresi-21-Nisan-Tarihine-Kadar-Uzatildi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, daha önce 31 Mart 2017 olarak duyurulan tıbbi atık beyan etme süre bitimini, 21 Nisan 2017 tarihine kadar uzattı.
05.01.2017 / Haberler / Sektörden Haberler
Artik-Dis-Fircasinda-da-Yapay-Zekâ-Var
Kolibree tarafından üretilen yapay zekâ ile desteklenen akıllı diş fırçası Ara, CES 2017’nin en ilginç ürünlerinden biri olmaya aday...
01.01.2017 / Haberler / Sektörden Haberler
VESTA-Botoks-Kurslarina-Londra-ve-Girne’de-Devam-Ediyor
VESTA, sekiz yıllık tecrübe, onlarca kurs ve yüzlerce katılımcı ile Botoks ve Dermal Dolgu kursları konusundaki liderliğini, Londra ve Girne’de düzenlediği eğitimlerle sürdürüyor.
28.06.2016 / Haberler / Sektörden Haberler
Sandalli-Birlesmis-Milletler-Dis-Hekimligini-Gelecek-Yuzyilin-Meslekleri-Arasina-Aldi
Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Sandallı: Birleşmiş Milletler Kalkınma Teşkilatı (UNDP) gelecek yüzyılın meslekleri arasına diş hekimliğini de aldı.
27.06.2016 / Haberler / Sektörden Haberler
GREATIST-Icin-Onursal-Kurul-Olusturuldu
Türkiye’nin en çok katılımcı ağırlayan üç diş hekimliği kongresinden biri olan GREATIST’te bugüne kadar Kongre Başkanlığı yapmış hocaların yer aldığı bir “Onursal Kurul” oluşturuldu. 
20.06.2016 / Haberler / Sektörden Haberler
Sektor-DISSIAD’in-Iftar-Yemeginde-Bir-Araya-Geldi
Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (DİŞSİAD), üyelerine özel düzenlediği iftar yemeği 16 Haziran akşamı gerçekleştirildi.

08.06.2016 / Haberler / Sektörden Haberler
DISSIAD-Yonetimi-ve-Uyeleri-IDEX-Fuarini-Degerlendirdi
Diş Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) Yönetim Kurulu ve Üyeleri, İDEX Fuarı ve önümüzdeki yıllardaki fuarları değerlendirmek üzere, dernek merkezinde bir araya geldi.
06.06.2016 / Haberler / Sektörden Haberler
2016-Yili-3-Donem-Kurasi-Ilani-SB-Tarafindan-Yayinlandi
2016 Yılı 3. Dönem, İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kurası İlanı SB Tarafından Yayınlandı. Başvurular Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak. Kura yeri ve saati (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecek.
09.07.2015 / Haberler / Sektörden Haberler
Uyeler-DISSIAD-Geleneksel-Iftar-Yemeginde-Bulustu
Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (DİŞSİAD), her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar yemeği 06 Temmuz günü yapıldı.
05.06.2015 / Haberler / Sektörden Haberler
Kadavra-Uygulamali-Cerrahi-ve-Implantoloji-Kursuna-Katilimcilardan-Tam-Not
VESTA | Vestiyer Akademi’nin eğitimlerinden birisi olan ‘Kadavra Uygulamalı İmplantoloji ve Cerrahi Eğitimi’, Viyana Tıp Üniversitesi Bünyesindeki Anatomy Training Center’da yapıldı.

20.05.2015 / Haberler / Sektörden Haberler
Dis-Fircasiyla-Hastalik-Teshisi-Yapilabilecek
Türk bilim adamı Prof. Dr. Aydoğan Özcan, yakın gelecekte diş fırçası ve kıyafetlerin de hastalık teşhisinde kullanılabileceğini bildirdi.

12.02.2015 / Haberler / Sektörden Haberler
Turkiye-Implant-Uretiminde-Yarisa-Katilmali
Eksik dişlerin yarattığı sıkıntılar dental implant tedavisi ile son buluyor. Son yıllarda ağız ve diş tedavisinde daha fazla kullanılmaya başlayan dental implant, hastalar kadar üreticilerin de yüzünü güldürüyor. Türkiye'de 9 yıl önce üretime başlayan ve hızlı bir büyüme grafiği yakalayan dental implant sektörü Şubat ayında düzenlenecek ilk fuarına hazırlanıyor.

24.12.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Tibbi-Cihaz-Denetim-Daire-Baskanligi-DISSIAD-Uyelerini-Bilgilendirdi
DİŞSİAD Yönetim Kurulu, Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcılığı yetkilileri ile birlikte Tıbbi cihaz satışı yapan firmaların ürünlerini TİTUBB’a kaydetmesi hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.
09.12.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Tekirdag’a-Agiz-ve-Dis-Sagligi-Hastanesi
Trakya'nın ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak hizmet verecek Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 24 saat acil diş sağlığı hizmeti verecek.
25.11.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
DTI-2015-Dunya-Oral-Saglik-Gunu-icin-FDI-ile-Guclerini-Birlestirdi
Dental Tribüne International (DTI) ve FDI, 2015 Dünya Oral Sağlık Günü kutlamalarında 2 milyondan fazla dental profesyonele ulaşmak için güçlerini birleştirdiler. FDI, bu amaç için DTI ile uzun vadeli medya partnerliği anlaşması imzaladı.
16.10.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Camlog-Arastirma-Odulleri’nin-Dorduncusu-Veriliyor
Camlog, Camlog Vakfı Araştırma Ödüllerinin dördüncüsünü düzenlediklerini duyurdu. Kazananlar, çalışmalarını 2016 yılında yapılacak olan 6. Uluslararası Camlog Kongresi’nde daha geniş bir kitleye sunma fırsatını bulacaklar.
29.08.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
DISSIAD-IDEX-2016-Fuar-Hedefini-Buyuttu
DİŞSİAD’ın desteği ile CNR’ın düzenlediği ve CNR EXPO fuar alanında gerçekleştirilen İDEX fuarına ait protokol 26 Ağustos tarihinde yenilendi.
03.07.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
1-Uluslararasi-Neo-Avrasya-Sempozyumu-Basariyla-Tamamlandi
1. Uluslararası Neo Avrasya Sempozyum’u, 13-15 Haziran tarihleri arasında İstanbul Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde 400 yerli ve yabancı hekimin katılımı ile gerçekleşti.
23.10.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
5-Uluslararasi-Camlog-Kongresi-Valencia’da-Gerceklestirildi
5. Uluslararası Camlog Kongresi, "İmplant Diş Hekimliği’nin Gelişen Dünyası" sloganı ile 26-28 Haziran tarihleri arasında Valencia’daki bilim ve sanat şehri olarak adlandırılan Ciudad de las Artes y de las Ciencias’da gerçekleştirildi.
10.06.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Dis-Beyazlatma-Kâbusunuz-Olmasin
Diş hekimleri, hastalar tarafından ucuz olduğu için tercih edilen ve piyasada satılan diş beyazlatıcı ürünlere dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Hekim kontrolünde yapılmayan beyazlatma dişlerde kalıcı hasara yol açabilir.
08.05.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Esenler-Belediyesi’nden-Dis-Taramasi
Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilerde ağız ve diş sağlığı bilinci oluşturmak için ücretsiz diş taramalarına başladı.
17.04.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Istanbul-Dishekimleri-Odasi-“Birlik-Grubu”yla-devam-ediyor
13 Nisan günü İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve 2338 kişinin oy kullandığı seçimlerde dişhekimleri, yola Birlik Grubu ile devam etmeye karar verdi.
24.02.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Akilli-Dis-Fircasi-Insanla-Konusuyor
ABD merkezli bir firma tarafından üretilen diş fırçası, akıllı telefonlara bağlanarak kişiye dişlerini fırçalarken rehberlik ediyor. Akıllı telefonlara Bluetooth ile bağlanan diş fırçası kişinin dişlerini fırçalarken ağzın hangi bölgelerinin es geçildiğini ve bu bölgelere de dikkat edilmesi gerektiğini gösteriyor.
13.02.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Sertifikanizi-Almadan-Implant-Yaptirmayin
İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dentaydın Diş Hastanesi Tıbbi Direktörü implant markası konusunda hastaların kandırılabildiğini, birinci kalite implant markası kullanıldığı söylenerek Çin malı implantlar yapılabildiğini bu nedenle implant yaptırılırken muhakkak sertifika alınması gerektiğini ifade etti.
29.01.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Saglik-Bakanligi’ndan-Atama-Haberi
Sağlık Bakanlığı, yeni yılda ilk kez açıktan atama kurası yapacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için diş hekimi kadrolarına yerleştirme yapılacak. Kura yeri ve saati önümüzdeki günlerde açıklanacak.
08.01.2014 / Haberler / Sektörden Haberler
Dismat-Yeni-Yerinde-Hizmet-Vermeye-Basladi-
Daha önce Nişantaşı’nda bulunan ofis merkezini Zekeriyaköy’deki yeni binasına taşıyan Dişmat çalışmalarını 2014’te de hız kesmeden sürdürüyor.
21.11.2013 / Haberler / Sektörden Haberler
Dental-e-Alisveriste-Farkli-ve-Modern-Bir-Konsept
İnternet alışverişinde Türkiye, ilk sıralarda yer alıyor. Diş hekimliği sektöründe de internet üzerinden alışveriş önemli bir yer tutuyor. Alışılagelmişin dışında bir tarzla, dental e-alışverişe yeni bir soluk getirmeye hazırlanan "dentalkonsept.com" 22 Kasım Cuma günü indirimlerle açılıyor. Site hakkında röportaj yaptığımız Önder Çalışkan, tüm detayları bizlerle paylaştı.
06.11.2013 / Haberler / Sektörden Haberler
Agiz-ve-Diste-Yaniltici-Tanitim-Yapilamayacak
Ağız temizliğinde elle kullanılan diş fırçaları, elektrikle/pille çalışan diş fırçalarının fırça başlıkları ve arayüz fırçalarının etiketlerinde, ürünlerin satış için sergilenmesinde ve reklamlarında kullanılan metin, isimler, ticari marka, resim, figüratif desenler veya diğer şekiller, ürünlerin gerçekte sahip olmadıkları nitelikler varmış gibi kullanılamayacak ve bu yönde imada bulunulamayacak.
02.10.2013 / Haberler / Sektörden Haberler
Plandent-Turkiye-Pazarina-Girdi
Dünyanın en büyük 3., Avrupa’nın ise en büyük 2. dental sarf malzeme dağıtım firması Plandent, Büyükünaldı ailesiyle ortaklık yaparak Türkiye pazarına girdi.
17.09.2013 / Haberler / Sektörden Haberler
Ilkay-Antalya’da-Sube-Acti
İlkay Diş Deposu, geçtiğimiz günlerde Antalya’da şube açtı. Muratpaşa’ya bağlı Altındağ Mahallesi’nde il geneline hizmet verecek olan şubenin açılışı 5 Eylül’de yapıldı.
1 2 3 4 5 6 »

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?