Etkinlikler » Sürekli Eğitim

16.05.2017 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
KaVo-Kerr-Kampus’te-Ergonomik-Dis-Hekimligi-Egitimi
Op. Dr. İhsan Ramadan, Dr. Toygan Bora ve Dr. Alper Doğançe, 2 Haziran günü ergonomik diş hekimliği için KaVo Kerr Kampüs’te olacak. Diş hekimliğinde risk faktörleri, çalışma verimliliğini arttırma yöntemleri ve daha fazlası bu eğitimde…

15.05.2017 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Prof-Dr-Sohn-ile-Piezo-Cerrahi-Otolog-Sticky-Bone-Uygulama-Alanlari-Egitimi
Sunray, Piezo Cerrahi, Otolog Sticky Bone Uygulama Alanları Eğitimi düzenliyor. İstanbul’da düzenlenecek olan eğitim, 14 Haziran’da gerçekleştirilecek.
14.03.2017 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Zinedent’in-Immediyat-Yukleme-Teknikleri-Seminerleri-Devam-Ediyor
Ortoplast, Zinedent’in Türkiye tanıtım seminerleri için Prof. Dr. Sérgio Rocha Bernardes ile birlikte çalışıyor. Prof. Bernardes, Türkiye’nin birçok ilinde immediyat yükleme tekniklerini anlatıyor.
12.03.2016 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Ankarada-Implantoloji-Gunleri
Implatech’in düzenlediği İmplantoloji Günleri’nin 15.si, Ankara’da yapılacak.

14.03.2016 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Dis-Hekimlerine-eCligner-Sistemi-Anlatildi
Prof. Dr. Yıldız Öztürk Ortan ve Prof. Tae Weon Kim, ortodontist ve diş hekimlerine termoplastik apareylerin endikasyonları ve klinik kullanımını anlattı.

24.02.2016 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Prof-Sen-ile-Kok-Kanallarinin-Sekillendirilmesi
Prof. Dr. Bilge Hakan Şen, 12 Şubat günü uygulamalı Endodonti kursu verecek. Kurs, Kerr Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilecek.
11.01.2016 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Ornekol-ve-Soyturk’ten-Adiyaman-Hekimlerine-Seminer
Dr. Türker Örnekol ve Dr. Serdar Soytürk, Adıyaman’daki diş hekimlerine implant ve protez semineri verecek. Seminer, Adıyaman’ın ilk özel ağız, diş sağlığı polikliniği olan ES-DENT’in katkıları ile gerçekleşecek.
09.01.2015 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Implant-Ustu-Protezlerde-Klinik-Asamalar
Doç. Dr. Erhan Çömlekoğlu ve Uzm. Dr. Levent Kardeşler, diş hekimlerine “İmplant Üstü Protezlerde Klinik Aşamalar” eğitimi veriyor. İzmir Dişhekimleri Odası’nda gerçekleştirilecek olan kurs İmplant Direct Ege Bölge Temsilciliği sponsorluğunda gerçekleştirilecek.
31.05.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Denta-Solaris’ten-Ileri-Seviye-Implantoloji-Kursu
Denta Solaris’in sponsorluğunda düzenlenecek ve 3 gün sürecek olan kurs, 05-07 Haziran tarihleri arasında Prof. Dr. Ateş Parlar, Prof. Dr. Tayfun Günbay ve Doç. Dr. Erhan Çömlekoğlu tarafından verilecek.
24.03.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
5-Cerrahi--Estetik-Egitim-Semineri-Istanbul’da-Yapilacak
Sunray Dış Tic. Ltd. Şti. tarafından organize edilen Cerrahi & Estetik V. Eğitim Semineri 06-08 Haziran 2014 tarihleri arasında İstanbul, Taksim’de bulunan Innpera Hotel’de gerçekleştirilecek. 3 gün boyunca sürecek teorik ve uygulamalı kurs, Prof. Dr. Andrea Palermo, Dr. Eleftheria Gliarmi ve Dt. Yeşim Çakırsoy Önen tarafından verilecek.
18.04.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Globalden-Periodontoloji-ve-Implant-Egitimleri
Global Diş Hekimliği Derneği, Exim (Expert in Implantology) ve Exper (Expert in Periodontology) programları adı altında, diş hekimlerine yönelik olarak hazırladığı kapsamlı eğitim programlarına start vermeye hazırlanıyor.
29.05.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
EDAD’tan-Protaper-Next-Sistemi-Kursu
Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği (EDAD)’nin düzenlediği Protaper Next Sistemi Kursu 06 Haziran tarihinde Prof. Dr. Bilge Hakan Şen tarafından verilecek.
22.04.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
EDAD-Trabzon-Semineri-03-Mayis’ta
Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği’nin Karadeniz Temsilciliği, Trabzon Semineri’ni 03 Mayıs’ta gerçekleştirecek.
02.05.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Inci-Dental’den-Ileri-Implantoloji-Kursu
İnci Dental tarafından düzenlenen, cerrahi ve protez birlikteliğiyle doğru endikasyon, uygun implant ve implantüstü restorasyonların hazırlanması konulu kurs, Prof. Dr. Bahar Sezer ve Doç. Dr. Övül Kümbüloğlu tarafından 24-25 Mayıs tarihlerinde verilecek.
31.01.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Asistanlara-VESTA’dan-Iki-Farkli-Egitim
Sürekli eğitimleri yeni yılda da sürdüren VESTA - Vestiyer Akademi, yardımcı personeller için yakın zamandaki eğitim takvimini açıkladı. Duyuruya göre, eğitim seminerleri temel ve implantoloji cerrahisi olarak iki farklı başlık altında yapılacak. Eğitimlerde teorik bilgi aktarımlarının yanı sıra klinik pratiği üzerine uygulamalara da yer verilecek.
24.01.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Bursa’da-Estetik-Kompozit-ve-Cut-Back-Teknigi-Kursu
Bursa, Estetik Kompozit Uygulamaları ve Cut-Back Tekniği kursuna ev sahipliği yapacak. EDAD’ın il temsilciliği tarafından organize edilecek uygulamalı kursu Doç. Dr. Arzu Aykor verecek.
21.01.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Global’den-Bilgi-Paylasim-Gunleri-
Geçtiğimiz aylarda düzenlediği kongre ile implantoloji ve lazer konusunda uluslararası arenada ses getiren Global Diş Hekimliği Derneği, yeni yılın ilk organizasyonunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
15.01.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
TFI’den-Antalya’da-Protetik-ve-Cerrahi-Kursu
TFI (Together For Implantology) geçtiğimiz günlerde Antalya’da bir toplantı düzenledi. İmplant Uygulamalarında Protetik ve Cerrahi Yaklaşımlar çatısı altında organize edilen kurs 11 Ocak’ta il ve civarından implant ile ilgilenen hekimlerin katılımı ile gerçekleşti.
09.01.2014 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
VESTA’dan-Implantolojiye-‘Ileri’-Adim
“Mezuniyet sonrası sürekli eğitim” anlayışı ile eğitim seminerleri ve kurslarını sürdüren VESTA, 13-15 Aralık tarihleri arasında İleri Seviye Cerrahi ve İmplantoloji Eğitimi düzenledi. İmplant uygulamaya başlamak veya uygulamalarını geliştirmek isteyen diş hekimleri için tasarlanan uygulamalı eğitime Türkiye genelinden 20 diş hekimi katıldı.
30.12.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
VESTA’dan-13-Lamina-Veneerler-Egitimi
Son yıllarda artan estetik talepler ile birlikte diş hekimliğinde estetik üzerine çeşitli uygulamalar yapılmaya başlandı. Bunlardan biri de ‘yaprak porselen’ olarak bilinen lamina veneerler.
11.12.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Asisdent-Bulusmalari’nin-Ilki-Sarp-Dental-Sponsorlugunda-Yapildi
Türkiye’nin diş hekimliği alanında üç büyük kongresinden biri olan Dental İstanbul Kongresi kapsamında bu yıl yardımcı personeller için Sarp Dental sponsorluğunda yeni bir etkinlik düzenlendi. VESTA tarafından organize edilen ‘Asisdent Buluşmaları’nda Dt. Mustafa Bekerecioğlu ve Dr. Kerem Dedeoğlu yardımcı personellere hem öğretici hem de keyifli bir sunum gerçekleştirdi.
25.12.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Antalya-ve-Istanbul’da-Implantoloji-Gunleri
İmplatech İmplantoloji Günleri’nin bu yıl 12’ncisi organize edilen toplantısı İstanbul ve Antalya’da olmak üzere iki farklı ilde gerçekleştirildi.
14.11.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
VESTAdan-Kurs-Maratonu
‘Diş hekimliğinde mezuniyet sonrası sürekli eğitim’ anlayışı ile eğitim seminerleri ve kurslar düzenleyen VESTA | Vestiyer Akademi, gerçekleştirdiği son eğitim ile sektördeki başarısını bir kez daha kanıtladı. VESTA ekibinin itinalı çalışmaları ile hazırlanan organizasyon serisi 8-10 Kasım tarihlerinde devam ettirildi.
31.10.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Asistanlar-Temel-Egitimde-Bir-Aradaydi
Asistanlara daha iyi donanım, daha fazla bilimsel bilgi ve uygulama becerisi kazandırmayı amaçlayan VESTA, 5-6 Ekim’de yeni bir eğitim daha gerçekleştirdi.
04.10.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
UDD-Implantoloji-Semineri-Duzenledi
Beşinci İstanbul Buluşması’nı beş uzman isimle gerçekleştiren Uluslararası Diş Hekimleri Derneği, 29 Eylül’de diş hekimlerini İstanbul’da bir araya getirdi. Bayrampaşa Titanic Business Otel’de “İmplantoloji Üzerine Her Şey”in konuşulduğu toplantıya 210 hekim katıldı.
24.09.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Maksimum-Implantoloji-Kursu-Duzenleyecek
Maksimum Dental, yazın son günlerinde Bodrum’da implantoloji eğitimi düzenliyor. Prof. Dr. Hakan Özyuvacı ve Dr. Ahmet Utku Ozan’ın birlikte vereceği 5–6 Ekim günlerindeki ‘İleri Cerrahi ve İmplantoloji Kursu’nda iki de panel yapılacak.
17.07.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
WIS-Implant-Istanbul’da-Iki-Kurs-Yapacak
Türkiye’de WIS İmplant sistemlerinin distribütörlüğünü yapan İnci Dental, 14-15 Eylül’de Temel Oral İmplantoloji ve İmplantüstü Protez kursları düzenleyecek. Prof. Dr. Cüneyt Karabuda tarafından verilecek kurs İstanbul’da yapılacak.
10.06.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Dis-Protez-Laboratuvarlarina-Sertifika-Egitimi-Yapildi
Samsun'da, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanarak yürürlüğe giren "Diş Protez Laboratuvarlarında Çalışan Yardımcı Personelin Eğitimi"ne katılanlara sertifikaları verildi.
05.06.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Botiss-Kemik-ve-Doku-Egitimi-Duzenliyor
Botiss Akademi, kemik ve doku augmentasyonu üzerine iki seviyeli eğitim düzenleyeceğini açıkladı. Duyuruya göre İstanbul’da 27-28 Haziran günlerinde yapılacak kemik ve doku eğitimini Frankfurt’tan Dr. Orcan Yüksel verecek.
03.06.2013 / Etkinlikler / Sürekli Eğitim
Implantoloji-ve-Cerrahide-Yardimci-Personel
Diş hekimliği yardımcı personelleri, VESTA’nın düzenlediği yeni eğitimde bir araya geldi. “İmplantoloji ve Cerrahi Operasyonlar Öncesinde Kliniğin ve Hastanın Hazırlanması” çatısı altındaki eğitimde Dt. Mustafa Bekerecioğlu temel bilgilerin yanı sıra katılımcılara dikkat edilmesi gereken unsurlar ve püf noktalar hakkında detaylı bilgi verdi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?