Sektör » Röportaj

08.02.2017 / Sektör / Röportaj
Dis-Hekimligi-Gelisen-Teknolojiyle-Degisiyor
Armaera Genel Müdürü Mekki Kutlu, diş hekimliğinde günden güne gelişen dijital teknolojiyi ve Armaera olarak teknolojiyi nasıl kullandıklarını anlattı. Armaera, hekimlere, dijital yöntemle çalışan laboratuvar hizmetlerinin yanı sıra hastanın deneyimini yeniden tasarlayacak şekilde bir danışmanlık hizmeti de veriyor...

26.04.2016 / Sektör / Röportaj
Istanbul’u-Dental-Dunyanin-Baskenti-Yapma-Yolunda-Emin-Adimlarla-Ilerliyoruz
Vestiyer Yayın Grubu’nun Kurumsal Satış Yöneticisi Derya Arslan ile geçen yıl yüksek ivme kazanan GREATİST Kongre ve Fuarı hakkında konuştuk...
06.04.2016 / Sektör / Röportaj
Ilkbaharda-IDEX-Sonbahar’da-GREATIST-ile-Ekonomiyi-Arttiran-Fuarlari-Destekliyoruz
DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Namık Kemal Sönmez Bloomberg HT’de yayınlanan “Çıkış Yolu” Programı’nda Sami Altınkaya’nın konuğu oldu. Dt. Sönmez, 14-17 Nisan tarihlerinde CNR’da yapılacak IDEX Fuarı öncesinde ağız ve diş sağlığı sektöründe dernek olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.
02.03.2016 / Sektör / Röportaj
Yeni-Yonetmelik-icin-Ne-Dediler
Sektör ve hekimler, Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği’nde yapılan yeni düzenlemelere nasıl bakıyorlar?
04.06.2015 / Sektör / Röportaj
Sektor-Yeni-Regulasyonlar-ve-Yonetmeliklerle-Alt-Yapisini-Guclendirecek
Diş Malzemesi Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) Yönetim Kurulu, Mevzuat ve Kamusal İlişkiler Komisyonu Üyesi olan Öncü Dental’in Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Uçar, diş hekimliği sektöründeki yeni yönetmelikler ve planlanan uygulamalar hakkında konuştu.

 

04.02.2015 / Sektör / Röportaj
Dismat’tan-Teknisyenlere-Ozel-Egitim-Laboratuvari
Dişmat, diş teknisyenlerinin yeni teknolojilerden faydalanması için eğitim laboratuvarı açtı. Vita ile ortak çalışma sonucunda açılan laboratuvarda hem Türkiye’deki hem Orta Doğu’daki teknisyenlere eğitimler verilecek.
21.04.2014 / Sektör / Röportaj
Agiz-Kanserinde-Erken-Teshis-Kurtariyor
Ağız Kanserleri Bilinçlendirme Haftası’nda erken teşhisin hayat kurtardığına dikkat çekildi. Dentram Klinikleri kurucusu Ağız Diş Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın, yılda bir kez diş hekimine kontrole gidilmesini tavsiye ederek, ağız kanserlerinden korunma yöntemleri ve belirtileri hakkında bilgi verdi…
09.04.2014 / Sektör / Röportaj
Klinigimizin-Olmazsa-Olmazi-Ergonomi-ve-Hijyen
Ankara Beypazarı’ndaki muayenehanesini birkaç ay önce dizayn eden Ertan Asılı tasarım sürecini bizlerle paylaştı. Kliniğinde hastalarının kendini rahat hissetmesi için her türlü detaya önem veren Asılı; muayenehanedeki dekorasyonun hastaların ilgisini çektiğini,  aydınlatmaların hastaları rahatsız etmeyecek şekilde gün ışığı atmosferi etkisi sayesinde hastaların keyifle, strese girmeden beklediğini ifade etti. Ergonomi ve hijyen Ertan Bey’in muayenehane dizaynında ön planda yer alıyor.
09.04.2014 / Sektör / Röportaj
Amacimiz-Sektorde-Farkindalik-Yaratmak

Türkiye’ye yeni, kaliteli, ileri teknoloji ürünler sunarak Türk diş hekimliğinin kalitesine katkıda bulunmak istediklerini ifade eden Erhan Erkalan ile sektör üzerine konuştuk.
19.02.2014 / Sektör / Röportaj
Doc-Dr-Kursat-Er-“Endodontide-Yapilan-Isler-Cok-Kiymetlidir”
Çok yakın bir zamanda kurulan Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne bağlı olarak 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 50 öğrenci ile lisans eğitimine başlayan Endodonti Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kürşat Er ile fakülte, endodonti bölümü ve verilen eğitim, klinik ve bilimsel çalışmalar, sunulan hizmet, diş hekimliği ve endodontide genel eğitim politikası, sağlık turizmi ve bölümün geleceğine yönelik hedeflerini konuştuk. Sorularımızı içtenlikle yanıtlayan Kürşat Bey, “Yetişen Türk biliminin insanlarının yakın bir zamanda seslerini dünya çapında daha gür bir şekilde duyuracağına inanmaktayım” diyor.
19.02.2014 / Sektör / Röportaj
Sanal-Alisveriste-Guvenlik-ve-Detaylari
İnternetten alışveriş günümüzde birçok avantajı beraberinde getirse de hem tüketici alışkanlıklarının henüz bu yönde olmaması hem de güven problemi sebebiyle istenilen düzeye henüz ulaşmış değil. Buradan yola çıkarak e-alışverişin avantaj, dezavantaj ve güvenliği konusunda merak edebileceğiniz noktaları, dental e-alışveriş sitesi ‘dentalkonsept.com'un yöneticisi Diş Hekimi Önder Çalışkan'a sorduk.
25.12.2013 / Sektör / Röportaj
Ercument-Demirtas-Pazarlama-Stratejimiz-Aktif-Satis
Gün geçtikçe ivme kazanan implant sektörünü Demirtaş Diş Deposu’ndan Ercüment Demirtaş ile konuştuk. Ercüment Bey, “Bir ürünü ekonomik fiyattan hekime hızlı bir şekilde ulaştırmak, doğru hizmeti güler yüzle sunmak ve müşteri memnuniyeti kazanmak bizim için her şeyden önce geliyor” cümlesiyle sektördeki yerlerinin altını çizdi. Demirtaş Diş Deposu, aynı zamanda AB Dental’in Türkiye temsilciliğini de yapıyor.
06.11.2013 / Sektör / Röportaj
Prof-Dr-Nigel-Pitts-“2026’dan-Sonra-Curuksuz-Bir-Dunya”
Koruyucu ve önleyici diş hekimliğini küresel bir organizasyon olarak geliştirmeyi hedefleyen Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği’nin (Alliance for a Cavity Free Future-ACFF) eş başkanı Prof. Dr. Nigel Pitts ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Prof. Pitts, “Amacımız, 2026’dan sonra doğan hiçbir çocuğun yaşamı boyunca diş çürüğüyle karşılaşmayacağı bir dünya yaratmak” diyor.
26.08.2013 / Sektör / Röportaj
Roportaj-“En-hizli-buyuyen-ekonomilerden-biri-olmak-yeterli-degildir”
Türkiye Cumhuriyeti, ağız sağlığı açısından hala geride. İstanbul’da düzenlenecek FDI 2013 Diş Hekimliği Kongresi öncesinde Dental Tribune Online, Türkiye’nin en güncel ağız sağlığı araştırmasını yapan ve Türk halkının ağız sağlığı durumu ve bu durumu uzun vadede geliştirmek için gerekli olan şeyleri yayınlayan Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Saadet Gökalp ve Prof. Dr. Güçiz Doğan ile konuşma fırsatı yakaladı.
05.07.2013 / Sektör / Röportaj
Onleme-ve-Koruma-Tedaviden-Once-Gelir
Sağlıklı ağzın sürdürülebilir olmasında koruyucu ve önleyici diş hekimliği tartışmasız bir rol oynuyor. Türkiye’de koruyucu ve önleyici diş hekimliği ile ilgili günümüzde gelinen noktada temel ve önemli basamakları İstanbul Üniversitesi’nin kat ettiği aşikâr. Bizler de bu sayımızda kapak konumuz çerçevesinde Diş Hekimliği Fakültesi’nden büyük hayallerle yola çıkan akademisyenlerden Prof. Dr. Gülçin Bermek’i ziyaret ederek bilim dalı hakkında bilgiler aldık.
03.07.2013 / Sektör / Röportaj
Aret-Susam-Birinci-Hedefimiz-Egitim-ve-Kalite
İstanbul'da 10 yıldır yurt içi ve yurt dışındaki diş hekimlerine aktif bir şekilde hizmet veren Bahar Dental’in sahibi Aret Susam’la Dişhekimliği Dergisi için gerçekleştirdiğimiz röportajımızda firma, çalışma ve sağlık koşulları, mesleki kuruluşlar ve sektör hakkında konuştuk.
16.05.2013 / Sektör / Röportaj
Oncelikli-Amacimiz-Teknisyen-Arkadaslarimiza-Yardimci-Olmak
Yaklaşık 26 yıldır İstanbul Şişli’de laboratuvar olarak hizmet veren Febe Dental, kısa bir süre önce kendi bünyesinde depo kurdu.   Laboratuvarların çalışma alanlarında ihtiyaçları olan tüm malzemelerin bulunduğu depo ve ithal edilen ürünler hakkında görüştüğümüz Ebru Bektaş bu süreçle ilgili “Malzemeleri kendi bünyemizde en az iki yıl süreyle kullanıp kalite kontrol aşamasından geçirdikten sonra satışa sunuyoruz.” diyor.
27.04.2013 / Sektör / Röportaj
Hem-Dis-Hekimi-Hem-Dovus-Sanatcisi-Alkan-Bilginer
Çocukluk hayallerinin peşinden giderek 19 yaşında dövüş sanatına yönelen Diş Hekimi Alkan Bilginer’le keyifli bir söyleşi yaptık. Farklı bir dövüş sanatı olan Wing Tsun’da dokuz yıl önce hocalığa yükselen Bilginer; geleneksel Türk okçuluğu, kılıç, resim, oyunculuk gibi dallara da yönelmiş. Kısacası, Bilginer’in on parmağında on marifet var.
27.04.2013 / Sektör / Röportaj
Unzile-Kaymak-Aksakoglu-Yeni-logomuz-dinamikligi-ve-surekliligi-simgeliyor
Geçtiğimiz günlerde 33. yaşını kutlayan Gülsa’da son zamanlarda yenilenme ve değişim yaşanıyor. Bu değişimi “Gülsa’da son günlerde neler oluyor?” sorusu üzerine Gülsa Tıbbi Cihazlar ve Malzeme San. Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarından Ünzile Kaymak Aksakoğlu açıkladı.
20.12.2012 / Sektör / Röportaj
-Avrupa-Sempozyumu’nda-Bir-Turk-Dr-Ugur-Ergin
Yılların getirdiği birikim ve deneyimleri ile BioHorizons Avrupa Sempozyumu’nda konuşma yaparak Türkiye’yi temsil eden Dr. Uğur Ergin ile röportaj yaptık. İtalya’nın başkenti Roma’da, Rome Marriott Park Hotel’de düzenlenen ve 40’ı aşkın ülkeden katılımın gerçekleştiği sempozyumda ‘Anterior Bölgede Estetik’ üzerine sunum yapan Ergin, dergimizin bu sayısı için konuşmasını ve başarısını paylaştı.
17.08.2012 / Sektör / Röportaj
TED’de-Gorev-Degisikligi-Yeni-Baskan-ProfDr-Faruk-Haznedaroglu
Endodonti alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren Türk Endodonti Derneği’nin geçtiğimiz günlerde yapılan olağan genel kurulunda yeni dönem başkanlığına Prof.Dr. Faruk Haznedaroğlu seçildi. Toplantıda büyük destek alan Haznedaroğlu ile yaptığımız özel röportajda, iki yıl boyunca sürdüreceği başkanlık görevini ve projelerini konuştuk.
19.07.2012 / Sektör / Röportaj
FARKOdan-Dunyada-Bir-Ilk
FARKO Dental’in sahibi Faruk Koç ile ilgiyle okuyacağınız bir röportaj yaptık; tasarımı ve imalatı kendisine ait olan ve dünyada benzeri olmayan havalı sistem tam otomatik kuron sökücü hakkında konuştuk.
19.04.2012 / Sektör / Röportaj
Turk-Dis-Hekimi’nden-Ingiltere’ye-Dava
ATSEF bünyesinde İngiltere’de kurulan İngiliz-Türk Sağlık Elemanları Derneği’nden (ATHPA - Anglo-Turkish Healthcare Professionals Association) Diş Hekimi Mustafa Bekerecioğlu İngiltere’de Türk diş hekimlerinin muayenehane açmasına izin verilmemesini mahkemeye taşımaya karar verdi
29.06.2010 / Sektör / Röportaj
Nese-Sen-Gercege-dayanan-hikayeler-yazmayi-seviyorum

"Üzgünüm Leyla", "Hırsız Polis", "Zerda", "Bir İstanbul Masalı" ve son olarak da "Kapalı Çarşı" yayınlandığı dönemlerde popüler olan bu diziler yediden yetmişe herkesi televizyon başında toplamayı başarmış ve bir sonraki bölümü sabırsızlıkla beklenmişti. Dental Tribune Türkiye olarak bu başaralı dizilerin senaryolarını kaleme alan isim olan Senaryo Yazarı Neşe Şen ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi ilgiyle okuyacağınıza inanıyoruz.  

15.11.2010 / Sektör / Röportaj
Dis-Hekimi-Nilgun-Gokcek-Hastalarimin-sordugu-her-seyin-resmini-yapiyorum
Gizli çürükler, iltihabın zararları, diş çekimi sonrası oluşan sorunlar, çocuk dişlerinin neden tedavi edilmesi gerektiği ve daha pek çoğu… Diş hekimlerinin her gün karşılaştığı bu vakalar, Diş Hekimi Nilgün Gökçek tarafından resmedilerek hastalara anlatılıyor. Mesleği ile resim sevgisini aynı potada eritmeyi başarabilen bir hekim olan Gökçek ile resim tutkusu ve çizimini yaptığı resmiler üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.
06.01.2010 / Sektör / Röportaj
Seniha-Mutlu-“Bilgi-ve-tecrubelerimi-genc-meslektaslarimla-paylasmak-bana-mutluluk-veriyor”

İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nin Başhemşiresi Seniha Mutlu 28 yıldır fakültede görev yapıyor. Altı yıldan beri başhemşirelik görevini yürüten Mutlu, anabilim ve bilim dallarında çalışan sorumlu hemşire ve hizmetlilerin kontrol amiri olarak hemşirelerin görev esaslarına uygun çalışmalarını sağlıyor ve kontrol ediyor. Mesleğini ve fakültesini çok sevdiğini dile getiren Seniha Mutlu ile ilgiyle okuyacağınızı düşündüğümüz bir röportaj gerçekleştirdik. 

06.01.2010 / Sektör / Röportaj
Doc-Dr-Idil-Dikbas-Ulkemizde-yardimci-personellik-daha-iyi-bir-konuma-erisecektir

Yeditepe Üniversitesi Ağız Diş Sağlığı Meslek Yüksek Okulu dişhekimi yardımcısı hemşire yetiştirmek amacıyla oluşturuldu. İki yıl süren program boyunca hem birinci hem de ikinci sınıflarda öğrenciler dişhekimliği fakültesi bünyesinde staj görüyorlar. Her dönem için 20 kız öğrenci kontenjanı bulunuyor. Okulun idari koordinatörlüğünü Yeditepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İdil Dikbaş yürütüyor. Dikbaş ile verdikleri eğitimin detayları hakkında konuştuk.

 

22.12.2009 / Sektör / Röportaj
Sedat-Kucukay’dan-‘Haberin-Var-mi’
Dişhekimi, emekli bir akademisyen, tıbbi direktör, televizyonda program sunuculuğu, radyo programcılığı ve tiyatro oyunculuğu. Hayatımız boyunca kaçımıza nasip olabilecek bu unvanlar Prof. Dr. Sedat Küçükay’da toplanıyor. Son olarak NTV ekranlarında hafta içi her akşam yayınlanan ‘Haberin Var mı?’ isimli günlük haber yarışma programını sunan Küçükay ile bütün bu uğraşları üzerine zevkle okuyacağınıza inandığımız bir söyleşi gerçekleştirdik. Kim bilir Sedat Hoca’nın anlattıklarını okuyunca hayatınızda bazı değişiklikler yapma kararı alabilirsiniz.
22.12.2009 / Sektör / Röportaj
Yuzme-insana-en-faydali-spordur
Mesleğinde çeyrek asrı geride bırakan Dişhekimi Tahir Özkan Kalkan aynı zamanda başarılı bir yüzücü. Yüzmeye babasının yönlendirmesiyle 8 yaşında Ankara’da başlayan Özkan, çeşitli yarışmalarda yarıştı. Son olarak 31 Ekim-1 Kasım 2009 tarihlerinde Ankara’da yapılan 3. Uluslararası Masterler Yüzme Şampiyonası’nda 6 adet Türkiye rekoru kırarak yedi altın, iki adet de gümüş madalya kazanan Tahir Özkan Kalkan ile yüzme tutkusunu, katıldığı yarışmaları ve yüzmenin mesleğine ve yaşamına olan yansımalarını konuştuk.
21.12.2009 / Sektör / Röportaj
“IDEX-2010’da-ziyaretcileri-buyuk-surprizler-bekliyor”
10. İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı – IDEX 2010, Diş Malzemeleri ve Sanayici İşadamları Derneği (DİŞSİAD) tarafından 7-10 Nisan 2010 tarihlerinde İstanbul CNR EXPO’da gerçekleştirilecek. Dişhekimleri, dental teknisyenler, öğrenciler ve firma temsilcilerinin ücretsiz olarak ziyaret edebileceği 6 bin metrekare alana sahip fuarda, katılımcı firmalar en yeni ürünlerini sergileyerek tanıtım ve satış yapacaklar. DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferizan Peker ile IDEX 2010 ile ilgili yaptıkları çalışmaları konuştuk   
1 2 »

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?