Haberler » Piyasada neler var

11.02.2015 / Haberler / Piyasada neler var
Hepsi-140-EUR
Hayır, her biri değil; tamamı birden sadece 140 EUR.

Vestiyer Yayın Grubu’nun, “Dental İstanbul Katılımı”nı da içeren ve sınırlı sayıda diş hekimine sunduğu “FULPAKET” adlı ürününden haberdar mısınız?

03.06.2014 / Haberler / Piyasada neler var
3m-Lava™-Ultimate-Yenadent-D43-Makinasi-3m-Espe-Tarafindan-Onayladi
Yenadent D43 makinesinin 3R-sistemli versiyonu, Alliance sistem altında olmak kaydıyla 3M ESPE tarafından 3M Lava™ Ultimate materyali için onaylandı. Sistemin daha fazla 3M dijital materyali için onaylanma çalışmaları devam ediyor.
26.03.2014 / Haberler / Piyasada neler var
Tek-Parcali-Champions®-Dort-Koseli-Implantlar
Köln Üniversite Kliniği'nden Dr. Dirk Duddeck, Champions Implant'ın iyi bir yüzeye, yüksek imalat kalitesine sahip olduğunu ve osseointegrasyon için tüm koşulları yerine getirebildiğini onaylamıştır.
04.03.2014 / Haberler / Piyasada neler var
Dent-Vinci’den-Turkiye’de-Ilk
Diş hekimliği piyasasında üç yıldır CNC makineleri üzerine hizmet veren Güner Group, bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. 3 eksen simultane, 4 eksen pozisyonlamalı çalışabilme özellikli ve bütün metallere uygun işleme yapabilen makinesini tanıtan Güner; yeni   5 eksen ve simultane çalışarak cam seramik işleyen makinesini  İDEX 2014 Fuarı’nda  sergileyecek.
18.02.2014 / Haberler / Piyasada neler var
G-Ceram-Dental-Porselen-Tozu-
Metal altyapılı porselen kuron ve köprü (PFM) yapımı, porselen veneer ve inlay - onlay yapımı için doğal felspatik dental porselendir.
11.02.2014 / Haberler / Piyasada neler var
Orthopantomograph-OP300-Degisen-Ihtiyaclar-icin-3’u-1-Platformda
Instrumentarium Orthopantomograph® OP300, sefalometrik ve 3 boyutlu konik ışık ile gelişmiş panoramik görüntüleme için 3’ü 1 arada en kapsamlı platformdur. Mükemmel görüntü kalitesi, dikkatlice planlama özelliği, seçilen sistemin teknik karakteri ve teknolojisi, hastanın uygun pozisyonlandırılması, Orthopantomograph® mirasını sürdürmesi. OP300 değişen ihtiyaçlar için doğru bir platformdur. Tüm opsiyonlar satın almadan sonra güncellenebilir.
23.01.2014 / Haberler / Piyasada neler var
Oridima-Arayuz-Firca-Setleri
Diş aralarına kolay erişebilmek için fırça, istenilen açıda bükülebilir. Kaymayı engelleyen sapı sağlam bir tutuş sunar. Altı farklı fırça kalınlığına sahip Oridima arayüz fırça setiyle diş aralarındaki boşluklarda %80’e varan temizlik sağlar.
10.10.2013 / Haberler / Piyasada neler var
GC-EverX-Posterior-
GC EverX Posterior, mine için kullanılan geleneksel kompozitlerle birlikte kullanılmak üzere dizayn edilmiş, fiber ile güçlendirilmiş bir dentin kompozitidir. GC EverX Posterior’un kısa fiberleri, onu geniş kaviteleri desteklemek için iyi bir altyapı malzemesi yapmaktadır.
17.09.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Yeni-Legacy-4
Legacy 4 İmplant, Legacy 2 implant gövdesiyle abutment ve transfer parçası olarak kullanılan iki parçalı Fixture-Mount kombinasyonudur. 30 yıllık birikimin eseridir.
06.08.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Metco-Dental’den-Dis-Hastasi-Robot-“Simroid”
Bir ilke imza atan Metco Dental, FDI Dünya Diş Hekimliği Kongresi esnasında gerçek bir insan gibi hareket eden Simroid adlı yeni geliştirdiği robotu tanıtacak. Robot; hekimle konuşuyor, dişi ağrıyor ve tedavi olmak istiyor, tedavi esnasında ağzını açıyor, yana eğiliyor, hatta canı acıyor ve tepki veriyor.
26.07.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Champions-Implant-Tek-Parcali-Implant
Champions İmplant uzunluk, çap ve şekil konusunda çok çeşitli tek parçalı implantasyonlara sahip bir üreticidir. Bu sebeple de  yeni uygulayıcılara ürünleri ilk vakaları için “konsinye” olarak tedarik etmektedir.
26.07.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Inciden-Ozel-Kaplamali-Cerrahi-Set
Titanyum üzerine özel olarak nitrür kaplaması yapılan frezleri en az 150 defa kullanabileceğiniz en uzun ömürlü frezlerdir. Özel tasarım geometrik şekilleri ile frezleme sırasında çıkan ölü kemik dokularının maksimum dışarı atılımını sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.
25.06.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Sayisal-Ortodontik-Model-ve-Dahasi-icin-Orthomodel2
Hızla yayılan Orthomodel yazılımı, sayısal model arşivi ve ortodontik tedavi planlaması konusunda çeşitli analizler ve ölçümler ile hekimlere kısa sürede sonuca ulaşabilmeleri yönünde önemli faydalar sağlıyor.
21.06.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Lupamat-Hava-Kompresorleri
Yağsız, yüksek basınçlı ve yüksek debili pistonlu hava kompresörüdür. %100 yağsız ve hava ile çalışmaktadır. Maksimum çalışma basıncı 40 Bar'dır. Kompresör V-Tipi olup, 3 kademeden oluşmaktadır.
21.06.2013 / Haberler / Piyasada neler var
WH-Assistina-3x3--
Assistina 3x3’ün üç adet başlığı aynı anda cihazların tam otomatik olarak temizliğini ve bakımını yapar. Düz ve ters açılı başlıklarda ve türbinlerin sterilizasyonunda kullanılır.
12.06.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Enamel-Plus-HRI-Kompozit-Sistemleri
Enamel Plus HRI kompozit sistemleri içerindeki  dişin beş boyutu ile gerçek dişe en yakın en estetik restorasyonları yapma imkanı sağlıyor. Enamel Plus HRI kompozitlerindeki değerler, organik matris ile aynı değerleri veriyor.
08.06.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Instrumentarium-Orthopantomograph®-OP-30-
Panoramik cihazının ilk üreticisi, Orthopantomograph® kelimesini literatüre yerleştiren Instrumentariumen; az doz ve en kaliteli görüntü için 16 bit çözünürlüklüğe sahip Orthopantomograph® OP 30 cihazını sunuyor.
08.06.2013 / Haberler / Piyasada neler var
eCligner-Hareketli-Aparey-Sistemi-
eCligner sistemi hareketli ve elastik malzeme yardımı ile hafif basınç uygulayarak dişlerin etkin, doğru ve de hızlı bir şekilde istenen ideal pozisyona doğru hareket ettirilmesi ve bunun neredeyse göze hiç çarpmayan şeffaf bir aparey ile gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.
26.04.2013 / Haberler / Piyasada neler var
4-Katli-Renk-Sistemiyle-Pama-ISOSIT-Dis
Alışılmış pama akrilik diş yerine Pama rdx ISOSİT diş, inorganik doldurucular kullanılarak geliştirilmiştir. Pamadan üretilen dişlerin sertliğine göre İSOSİT dişler, inorganik dolgu malzemelerinin kullanımı sayesinde önemli ölçüde artmıştır.
27.03.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Akrilik-Disin-Markasi-Ardis-Color
15’in üzerinde ülkeye ihracatı yapılan akrilik diş markası Ardiş Color, son teknoloji CAD-CAM kalıpları ile diş hekimleri, diş laboratuvarları ve ağız-diş sağlığı merkezlerinin tercihi. CE1014, ISO13485:2003 gibi ilgili tüm kalite belgeleri ile gerekli tüm yasal şartları sağlamaktadır.
26.02.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Dentimplant’tan-Iki-Yeni-Urun
Dentimplant, Tissue Support ve Flex Barrier ürünlerini diş hekimliği piyasasına sunuyor. Çapraz bağlı olmayan hiyalüronik asitten oluşan Tissue Support, doku rejenerasyonu için öneriliyor. Üç hafta bariyer özelliği etkin olan membran Flex Barrier ise 6-8 hafta içerisinde rezorbe olabiliyor.
07.02.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Duzeltme-Yazisi
Estetik & İmplant Dergisi’nin 27. sayısında yayınlanan Maximum Dental firmasına ait ilandaki bilgiler 2012 yılına ait olup, 01.01.2013 tarihi itibariyle geçerli değildir. Güncel bilgilere bu ilandan ve Dişhekimliği Dergisi’nin 107. sayısının 41. sayfasından ulaşabilirsiniz.
31.01.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Signal’den-Klorheksidinli-Macun-ve-Gargara
Signal, diş hekimliği hastalarına klorheksidin oranları farklı iki diş macunu ve gargara sunuyor. %0,12 klorheksidinli ürünler genel küçük enflamasyonlarda ve kanamalar, %0,20 klorheksidinli ürünler ise derin gingivitler ve operasyon sonra doku iyileşmesinde kullanılabiliyor.
03.01.2013 / Haberler / Piyasada neler var
Agiz-Ici-Fotografcilik-Icin-Flexipalette
Bir seri kontrast oluşturan innovatif apareyden oluşan Flexipalette, bükülebilir bakır levhaların hipo-alerjen özellikte plastimed (bir çeşit lateks içermeyen medikal sınıf silikon) ile kaplanması ile yapılmıştır.
26.12.2012 / Haberler / Piyasada neler var
Hassas-Tutucularda-Yeni-Cozumler-Rk-1-Uni
Tek taraflı serbest sonlu vakalarda, implant uygulayamadığımız vakalarda uygulanmak üzere arka grup dişler için tasarlanmıştır. Bucco-lingual / palatinal doğrultuda döküm kalınlığı 3.8 mm’dir. Vertikal boyut 4.8 mm’dir.
21.12.2012 / Haberler / Piyasada neler var
-“Basitlestir”-Felsefesi-ile-Yeni-MIS-Implant-Sistemleri
Mis Dent diş hekimlerine yeni implant sistemlerini sunuyor. MIS C1 İmplant Sistemi, DSM’ye sahip konik bağlantı ve anti-rotasyon kilit mekanizmasını birleştiren bir implant. Seven İmplantları ise internal hex bağlantısı ile implant ve abutment arasında mükemmel bir uyum sağlayarak mikro hareketleri minimize ediyor.
06.11.2012 / Haberler / Piyasada neler var
Auto-Chip-Maker-10-Saniyede-1-cc-kemik
Sadece birkaç saniye içerisinde 1cc’den fazla otojen kemik almanıza yadımcı olan bu çok akıllı Kemik Toplama Frezi, osseointegrasyon için en uygun kemiği bol miktarda toplamanızı ve anında uygulamanızı sağlar.
24.08.2012 / Haberler / Piyasada neler var
Galoche-Otomatik-Film-Izolasyon-Sistemi
Omnia S.P.A, ayakkabı Galoche sistemini diş hekimlerine sunuyor. Ayakkabınıza özel giysisini PVC filmi kaplayarak giydirir. Ürünün kaplama filmleri el değmeden üretilmekte olup herhangi bir biyolojik yük içermez.
22.08.2012 / Haberler / Piyasada neler var
Magnetic-Mallet-Osteotom-Sistemi
Magnetik Mallet; sinüs lifting ve kret genişletme operasyonları için üretilmiş, manyetik enerjiyi mekanik etki ile dinamik enerjiye çeviren bir sistemdir. Patentli bu cihaz her türlü kemik müdahalesinde kullanılabilir.
19.07.2012 / Haberler / Piyasada neler var
IFA’dan-Yepyeni-Bir-Urun
İfa, diş hekimliği piyasasına yepyeni bir ürün sunuyor. Özel olarak tasarlanan İFADent PRO GM5, profesyonel bir şekilde protez işleme (kazıma) özelliğine sahip. Makina, frezeleme için yüksek performanslı sistemleri barındırmasının yanı sıra 5 eksenli simültane sistemi sayesinde (tüm eksenler aynı anda çalışır) birçok işlem de yapabiliyor.
1 2 3 »

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?