Haberler » Oda & Dernek Haberleri

22.05.2017 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Dis-Hekimleri-Doktorlar-ve-Eczacilar-Tenis-Turnuvasinda-Bulusuyor
TED’in 34. Doktorlar-Diş Hekimleri ve Eczacılar Tenis Turnuvası 03-10 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kayıtların kapanmasına kısa süre kaldı. Finale kalan oyuncular Türk Milli Takımı’nı temsil etme hakkını kazanacak.
03.04.2017 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
ATHPA-6-Yillik-Genel-Toplantisini-Londra’da-Gerceklestirdi
İngiliz Türk Sağlık Elemanları Derneği (ATHPA), yıllık genel toplantılarının altıncısını Londra Antalya Restaurant’ta gerçekleştirdi. Toplantıda derneğin yeni yönetim kurulu seçildi.
09.01.2017 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Mersin’de-Sehit-Yakinlarina-Ucretsiz-Dis-Sagligi-Hizmeti
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Rotary Kulübü, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Mersin Şubesi arasında ‘Şehitlerin Birinci Derece Yakınlarının Diş Bakım ve Tedavileri İş Birliği Protokolü’ imzalandı.
28.12.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
2017-Yili-Agiz-Dis-Sagligi-Muayene-ve-Tedavi-Ucretleri-Belirlendi
2017 yılı itibari ile geçerli olacak “Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi”, geçtiğimiz hafta yapılan Türk Dişhekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu toplantısında kabul edilerek Bakanlığa gönderildi.
26.12.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
TDB-Yonetmelik-Degisikliginin-Beklentileri-Karsilamadigi-Gorusunde
TDB, yaklaşık iki yıl önce yürürlüğe giren Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik üzerinden yapılan değişikliklerin, beklentileri karşılamadığı görüşünde.
07.10.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
TDB’den-Aidat-ve-Disiplin-Borclari-Hakkinda-Aciklama
TDB’den, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması için TBMM’de kabul edilen 6736 sayılı Kanun hakkında ve diş hekimlerinin disiplin ve aidat borçlarına dair açıklama.
19.08.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
TDB-Egitim-Bursu-Basvurulari-Basladi
Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), 10 öğrenciye “karşılıklı” burs verecek. Öğrencilerin diş hekimliği fakültelerinin birinci sınıfında okuyor olmaları ve bir formla TDB’ye başvurmaları gerekiyor.
12.08.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Saglik-Calisanlari-Kesici-Delici-Alet-Yaralanmalari-Anketine-Bekleniyor
Hasta ve Sağlık Çalışanı Güvenliği Platformu, hasta ve sağlık çalışanı güvenliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla Kesici-Delici Alet Yaralanmaları Anketi’ni hazırladı.
14.07.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Mesul-Mudure-Tabela-Cezasi
Türk Dişhekimleri Birliği’nin (TDB) tabela stantartlarına aykırı davranış sebebiyle verdiği disiplin cezasına yapılan itirazı haklı bulan Ankara 11. İdare Mahkemesi’nin kararı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından bozuldu.
23.06.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Bilincli-Meslek-Tercihi-Icin-Dishekimligi-Meslegi-Tanitim-Rehberi
Üniversiteye girecek olan gençlere diş hekimliği mesleğini detaylı şekilde anlatmak üzere TDB tarafından hazırlanan rehber, güncellenerek yeniden yayınlandı.
14.06.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
TDB’den-Alman-Dis-Hekimleri-Birligi-Nezdinde-Protesto
Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Almanya’nın “Ermeni Soykırım Kararı”nı, eş kurumu olan Alman Diş Hekimleri Birliği nezdinde protesto etti.
10.06.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
TDB’den-Florur-Hakkinda-Basin-Aciklamasi

Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB), ulusal yazılı ve görsel basında florür hakkında son zamanlarda yoğunlaşan haber, yorum ve yayınlar üzerine bir basın açıklaması yayınladı.

16.03.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
2-Agiz-Dis-Sagligi-Parlamentosu-18-Mart’ta-Yapilacak
TDB'nin 20 Mart “Dünya Oral Sağlık Günü”ne özel olarak geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği “Ağız Diş Sağlığı Parlamentosu”nun ikincisi bu yıl 18 Mart günü düzenlenecek.
01.02.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Cezalar-icin-Haciz-Karari-Alindi
Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), diş hekimlerine verilen ceza ve aidatların tahsili için mahkeme sonucunu beklemeden işlem başlatma kararı aldı.

22.01.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Yonetmelikle-Ilgili-Danistay-Karari-Yayinlandi
Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik'le ilgili Türk Dişhekimleri Birliği tarafından açılan davada bir kısım hükümlerin yürütmesinin durdurulmasına karar verildi.
15.01.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Yonetmeligin-Uyum-Suresi-Uzatildi
Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmeliğin uyum süresi uzatıldı. İstanbul Dişhekimleri Odası, konu ile ilgili duyuru yayınladı.
12.01.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Silivri-Cezaevinde-Verilecek-Dis-Tedavisi-Hizmeti
İstanbul Dişhekimleri Odası, Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi'nde diş hekimlerinden hizmet alınması ile ilgili duyuru yayınladı.

12.01.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
2016-Muayene-ve-Tedavi-Ucret-Tarifesi-Yayimlandi
Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) tarafından 2016 yılı ağız diş sağlığı muayene ve tedavi ücret tarifesi yayımlandı.
12.01.2016 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Tibbi-Atik-Bertaraf-Ucretleri-Belirlendi
2016 yılına ait sağlık kuruluşlarından kaynaklanan tıbbi atıkların bertarafına ilişkin ücretler belirlendi. İstanbul Dişhekimleri Odası, belirlenen ücretler ile ilgili duyuru yayınladı.
09.12.2015 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
DISSIAD’dan-“Devlet-Universite-Sanayi”-Is-Birlikteligi-Toplantisi
Diş malzemeleri sektöründeki akademisyenler ve sanayiciler IDEX 2016 öncesi Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile bir araya geldi. Toplantıda “SİP” uygulamaları ve patent konuları masaya yatırıldı.
23.11.2015 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Kamuda-Performans-Nedeniyle-Saglikli-Hizmet-Verilemiyor
TDB Genel Başkanı Taner Yücel, vatandaşların GSS kapsamında koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetinden faydalanması ve diş hekimliği fakültelerindeki öğretim görevlisi açığının kapatılması gerektiğini söyledi.
17.11.2015 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Sanatci-Dis-Hekimleri-Karma-Sergisi
İstanbul Diş Hekimleri Odası (İDO) tarafından her yıl 15-22 Kasım'da düzenlenen "Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası" nedeniyle diş hekimlerinin yaptığı karma sergisi göz kamaştırdı.

10.11.2015 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Dis-Teknisyenliginde-Meslek-Hastaliklari-Sempozyumu-Yapildi
Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nde "Diş Protez Teknisyenlerinde Görülen Meslek Hastalıkları" konulu sempozyum düzenlendi.

02.10.2015 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Radyasyon-Kaynaklarinin-Bulundurulmasi-ve-Kullanilmasi-Hakkinda-Duyuru
İstanbul Dişhekimleri Odası, radyasyon kaynaklarının bulundurulması ve kullanılması ile ilgili TAEK tarafından verilecek lisansın verilme şekli ve kuralları ile ilgili duyuru yayınladı.

18.09.2015 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
EDAD’tan-Dental-Asistanlara-Ozel-Egitim
EDAD, dental asistanlar için eğitim düzenledi. VESTA | Vestiyer Akademi’nin Eğitim Koordinatörlü Dt. Mustafa Bekerecioğlu tarafından verilen eğitim, Nobel Biocare ve İpana sponsorluğunda gerçekleştirildi.
23.10.2014 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
IDO’dan-Masa-Tenisi-Turnuvasi
İstanbul Dişhekimleri Odası (İDO) Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası sebebiyle masa tenisi turnuvası düzenlenecek. 16 Kasım tarihinde düzenlenecek turnuvanın katılım formu İDO’nın internet sayfasında yayınlandı.
08.10.2014 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Tibbi-Atik-Toplama-Sozlesme-Sartlari-Yeniden-Belirlenecek
Ağız diş sağlığı hizmeti sunan sağlık kuruluşlarının tıbbi atıklarının toplanması, taşınması için  31 Ekim tarihine kadar belediye ile yapmaları gereken sözleşme tarihi ertelendi.
04.09.2014 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Muayenehane-Standartlarina-Iliskin-Danistayin-Yeni-Karari
İstanbul Dişhekimleri Odası, Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelikte yapılan değişiklikler üzerine Danıştay 15. Dairesi’nin muayenehane standartları konusunda verdiği kararın dişhekimleri için de emsal taşıdığını belirterek konu ile ilgili değerlendirme ve Danıştay 15. Dairesi’nin kararını yayınladı.
09.06.2014 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
Alanya’da-Dis-Hekimligi-Yardimci-Personel-Egitimi-Gerceklestirildi
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği Yardımcı Personel Temel Eğitim Semineri, 08 Haziran Pazar günü Dr. Mustafa Bekerecioğlu tarafından gerçekleştirildi.
03.06.2014 / Haberler / Oda & Dernek Haberleri
20-Uluslararasi-Dishekimligi-Kongresi-Gerceklestirildi
29-31 Mayıs tarihlerinde Kuşadası-Efes Kongre Merkezi'nde dünyanın önde gelen uzmanlarını buluşturan Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) 20'inci Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında, yirmi ülkeden 1500 diş hekimi bir araya geldi.
1 2 3 4 5 6 »

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?