Yayınlar » Kitaplar

25.05.2017 / Yayınlar / Kitaplar
Bu-Kitaplarla-Dis-Teknisyenliginde-Yeni-Bir-Donem-Basliyor
Diş teknisyenliği ve laboratuar işlemleri konusunda, dünyada bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı ve anlaşılır yayınlardan biri olan PTC Teknik Kitaplar Serisi artık Türkçe.
02.12.2015 / Yayınlar / Kitaplar
Dis-Hekiminin-Yeni-Romani-Hazir
Diş hekimliğinin yanı sıra yazar kimliğiyle de bilinen Dr. Korkut Aldemir’in üçüncü romanı “Reis- ûl” okuyucularıyla buluştu.
26.03.2014 / Yayınlar / Kitaplar
Gulus-Dizayni-Kitabi-IDEX-Ziyaretcisi-Hekimlere-Hediye
DİŞSİAD’dan yapılan açıklamaya göre, 120 TL liste fiyatıyla yayınlanan “Estetik Restorasyonlarda Gülüş Dizaynı”, 3-6 Nisan 2014 tarihlerinde CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan IDEX Fuarı’nı ziyaret eden diş hekimlerine ücretsiz olarak dağıtılacak.
14.07.2011 / Yayınlar / Kitaplar
Tam-Protezler-ve-Implantustu-Hareketli-Protezler
Vestiyer Yayın Grubu, Türkiye'de, tam ve implantüstü hareketli protezler konusunda, problemlerin tespitine ve çözümüne yönelik yazılmış ilk kitabı okuyucuyla buluşturuyor.
25.08.2011 / Yayınlar / Kitaplar
Vestiyer Yayın Grubu, diş teknisyenliği konusunda bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı ve anlaşılır yayınlardan biri olan PTC Teknik Kitaplar Serisi’ni, Türkçe’ye kazandırıyor. Her konunun, mükemmel fotoğraflar ve çizimlerle, adım adım anlatıldığı kitaplardan oluşan bu setin yazarı, Amerika’nın en ünlü diş teknisyenlerinden biri olan ve 2009 yılında vefat eden John Ness.  Diş teknisyenliği eğitiminde, tamamiyle kendisine ait, tescilli bir sistemin mucidi olan John Ness’in kitapları, şimdi Türkçe. 
01.11.2010 / Yayınlar / Kitaplar
“Dishekimliginde-Temporomandibular-Eklem-Hastalarina-Yaklasim”-kitabi-cikti
İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın, Dr. İrem Aktaş ile birlikte hazırladığı yeni kitabı “Dişhekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım”, 23-24 Ekim 2010 tarihlerinde yapılan Dental İstanbul Kongresi’nde ilk kez diş hekimlerine tanıtıldı. Baskı ve satışı Vestiyer Yayın Grubu tarafından gerçekleştirilen kitaba hekimler büyük ilgi gösteriyor.
03.06.2010 / Yayınlar / Kitaplar
“Ipuclari-ve-Oneriler”
“Şekiller ve Renkler” ve  “Analiz” kitaplarının yazarı, ünlü Fransız Diş Teknisyeni Gerald Ubassy’nin üçüncü kitabı olan “İpuçları ve Öneriler” – “Trucs et Astuces”, Haziran 2010 itibariyle Türkiye’de satılmaya başlayacak. Dişhekimliği yayıncılığının lider kuruluşu Vestiyer Yayın Grubu tarafından satılacak kitap, özellikle diş teknisyenleri ve protez uzmanı dişhekimlerinin ilgisini çekecek.
01.07.2009 / Yayınlar / Kitaplar
Pratik-Dishekimligi-Implantolojisi
Bugüne kadar implantoloji konusunda yayınlanmış en kapsamlı kitap olan Pratik Dişhekimliği İmplantolojisi'nin basımı tamamlandı. Dr. Mehmet Dalkız'ın 15 yıllık emeğinin ürünü olan kitabın dağıtımına başlandı. Vestiyer Yayın Grubu, büyük boy, 640 sayfa, 21 bölüm, 5.000 fotoğraf ve 857 literatür barındıran Pratik Dişhekimliği İmplantolojisi kitabı için bir de kampanya düzenledi. Satış fiyatı 325 TL olan kitabı 31 Temmuz tarihine kadar alanlara, Dişhekimliği Dergisi ve Dental Tribune aboneliği hediye ediliyor.
05.06.2009 / Yayınlar / Kitaplar
Turkiye’nin-en-kapsamli-implantoloji-kitabi-bu-ay-cikiyor

Dr. Mehmet Dalkız’ın, 15 yıllık çalışma ve takipleri sonucunda kaleme aldığı ve Vestiyer Yayın Grubu titizliğiyle yayına hazırlanan Pratik Dişhekimliği İmplantolojisi, bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı “dental implantoloji” kitabı olma özelliğini taşıyor. Kitap, implantolojinin tarihçesinden gelişimine, planlamadan cerrahi uygulamalara kadar, osseointegrasyon, biyouyumluluk, endodontik implantlar, tek diş eksikliklerinde implant uygulamaları gibi 21 ana bölümden oluşuyor.

01.03.2008 / Yayınlar / Kitaplar
Mustafa-Oglu-Mustafa-Bir-Dishekimi-Ogretim-Uyesinin-Ani-Romani

Yayıncı: Vatan Kitap

Yazar: Mustafa Ülgen

ISBN: 994454870-7
 
Daha önceki yıllara kıyasla 1950 ile 2000 yılları arasında Türkiye'de oldukça hızlı değişiklikler yaşandı. Örneğin 1950'li yıllarda Türkiye'de birçok insan okuma yazma bilmiyordu, birçok evde su ve elektrik yoktu. Elektriği olanların çoğunda radyo yoktu. Radyosu olanlara radyo dinlemeye gidilirdi.
25.12.2007 / Yayınlar / Kitaplar
Sistemik-Yaklasimla-Oral-Diagnoz

Yayınevi: Nobel

Editör: Prof.Dr. İlknur Özcan,

Basım Tarihi: 2007

 

Anamnezden-teşhise kadar olan prosedürleri sistemik hale getirebilmek, özellikle ağız ve çevre dokulardaki bulgularıyla ortaya çıkan oral ve sistemik bulgulu hastalıkları uygun bir şekilde sınıflandırabilmek ve doğru tanıya varabilmenin gerekliliklerinin anlatıldığı Sistemik Yaklaşımla Oral Diagnoz kitabı 11 bölümden oluşuyor.
25.12.2007 / Yayınlar / Kitaplar
Agiz-Hastaliklarinin-Tedavileri

Yayıncı: Nobel 

Çeviri:  Dr. Esma Kürklü          

Basım Tarihi: Kasım - 2007     

 
Ağız hastalıkları (Oral Medicine) önemli bir disiplindir ve ağız hastalıkları uzmanının karşılaştığı diagnostik ve terapötik güçlükler; basit, tek, ağrısız oral lezyonlardan yaşamı tehdit edici özellikteki sistemik hastalıkların oral belirtilerine kadar değişir. Dişhekimliği, oral patoloji, otolaringoloji, dermatoloji ve dahiliye alanlarında iyi bir bilgi birikimi gerektirir.
20.11.2007 / Yayınlar / Kitaplar
Dishekimi-Sorumlulugu---Yasal-ve-Etik-Acidan

Yayıncı: Vestiyer Yayın Grubu

Yazar: Prof. Dr. Abubekir Harorlı, Yrd. Doç. Dr. Murat Akgül, Yrd. Doç. Dr. Saadettin Dağıstanlı

Basım Tarihi: Haziran 2005


Atatürk Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Abubekir Horarlı, Yrd. Doç. Dr. H. Murat Akgül ve Yrd. Doç. Dr. Saadettin Dağıstanlı, dişhekimlerinin, kanun ve vicdan karşısındaki konumunu ayrıntılı bir şekilde tartışarak ortaya koyuyor.

20.11.2007 / Yayınlar / Kitaplar
Dishekimliginde-Anamnez

Yayıncı: Nobel Tıp Kitabevi

Yazarlar: Hüseyin Afşin, Prof. Dr. Zeki Soysal, Dr. Sadi Çağdır, Mira Gökdoğan, Mehtap Altuğ, Dr. Safa Çelik

ISBN: 975-420-475-6


Hüseyin Afşin, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde Adli Dişhekimliği konusunda doktorasını yaptıktan sonra üniversitenin Sağlık Kültür Daire Başkanlığı’nda dişhekimi olarak çalıştı. Halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda görev yapıyor.

20.11.2007 / Yayınlar / Kitaplar
Dishekimliginde-Bilincli-Hipnoz

Yayıncı: Vestiyer Yayın Grubu

Yazar: Dt. Ali Eşref Müezzinoğlu

ISBN: 975-6250-01-1

Dt. Ali Eşref Müezzinoğlu’nun bu önemli eseri, insanın beş duyunun ötesinde kendi yeteneklerini keşfetmeye davet ediyor.
19.11.2016 / Yayınlar / Kitaplar
Dis-Hekimleri-ve-Tip-Doktorlarinin-Mutlaka-Yararlanmasi-Gereken-Kitap-Seti
Yüz Estetiği için ihtiyacınız olan temel kitap seti. Vestiyer Yayın Grubu, diş hekimleri ve tıp doktorları için hazırlanmış olan başvuru kitaplarını bir araya getirdi.

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?