Sektör » Kişisel Gelişim

17.09.2012 / Sektör / Kişisel Gelişim
Gercege-En-Yakin-Fantom-Modellerle-Implantoloji-Kursu
Dünya ölçeğinde üstün nitelikli ekimpanlarla dizayn edilmiş bir eğitim ortamında, üç farklı vakayı, eğitmenler eşliğinde analiz edecek, implantları bizzat uygulayacaksınız. Alanlarında uzman değerli eğitmenler nezaretinde; sosyal yönleriyle, tıbbi geçmişleriyle ve dental durumlarıyla birbirinden farklı üç hasta profilini ele alarak, teşhis, planlama, ameliyat gibi aşamaları simülasyon modelleri üzerinde bizzat gerçekleştireceksiniz.
12.07.2012 / Sektör / Kişisel Gelişim
Yardimci-Personeller-27-Seminerde-Bulustu
VESTA' nın 2007 yılından günümüze sürdürdüğü yardımcı personel eğitim seminerleri serisinin 27.'si İstanbul'da yapıldı. 7-8 Temmuz'da gerçekleştirilen eğitime Türkiye'nin her bölgesinden katılım olduğu gözlendi. Bu zamana kadar 700 diş hekimi yardımcı personelinin bu eğitimleri tercih ettiklerini belirten VESTA yetkilileri, bir sonraki eğitim tarihini de 1-2 Eylül olarak belirlediklerini ifade etti.
31.05.2012 / Sektör / Kişisel Gelişim
VESTA’dan-Dis-Hekimlerine-Besibiryerde-Yuz-Estetigi-Kursu
Önce Botulinum Toksin ve Dermal Dolgu kurslarını tamamlayan diş hekimleri, aynı zamanda Dentisrty Live Kongresi’ne Vestiyer Yayın Grubu’nun davetlisi olarak katıldı. Bir hafta geçirdikleri Londra’dan hem bilgi hem de moral olarak tazelenmiş dönen katılımcıların dilinde tek bir cümle vardı: “Yorulduk, ama gerçekten değdi!”
20.01.2010 / Sektör / Kişisel Gelişim
Zor-insanlarla-basa-cikma-yollari

İletişim kurmakta güçlük çeken insanları uzmanlar,"Zor İnsanlar" olarak adlandırılıyor. Zor insanlar, toplumdan topluma, kişiden kişiye göre farklı olarak tanımlansa da, temelde benzer davranışlar gösteriyorlar. Tüm zor insanların inatçı, hırslı ve kaprisli oldukları görülüyor. Ancak unutmayın ki, insanları değil ama davranışlarını değiştirmek sizin elinizde.

16.12.2009 / Sektör / Kişisel Gelişim
Nefes-Teknigi
Yüzyılımızın sonlarına yak laşırken günümüz teknolojisi akıl almaz boyutlara ulaştı. Her ne kadar gün 24 saat ise de; zaman artık eski zaman değil, korkunç bir hızla ilerliyor. İnsan lar da bu zamana ayak uydurmak için, sayısız ulaşım ve iletişim aracı kul lanıyorlar.En zeki olanlarımızın bile, bu hıza ayak uydurmak için, ne denli zorlandığını, nasıl strese girdiğini biliyoruz. Bu beden bu yükü kaldırmıyor artık. O halde; neden içimizdeki hazineye yönelip, ondan yararlanmayı düşünmüyoruz.
09.10.2009 / Sektör / Kişisel Gelişim
Stresle-Guclenmek

Stres kaba bir tanimlama ile olmasi gerekenlerin olmamasi, gerçeklesmemesidir. Diger bir ifade ile anormal hallerdir, beklenmeyendir. Psikolojik olarak bir zorlanma hali seklinde de tanimlanabilir.Stres arastirmalariyla taninan Hans Seyle de stresi ‘organizmanin herhangi bir duruma karsi gösterdigi siradisi tepki’ olarak anlatir. Beyin genellikle olaylara iki tepki ile karsilik verir: Savas ya da kaç. Her iki halde de insan sikinti yasamaktadir.

22.09.2008 / Sektör / Kişisel Gelişim
7-gunde-Einstein-olun
Hangimiz bir gün yataktan kalkıp da daha akıllı olduğumuzu görmek istemeyiz ki? Bu dilek her ne kadar ütopik olarak görülse de bir bilim adamının yöntemi, 1 hafta gibi kısa bir sürede, zekayı yüzde 40 oranında artırmanın mümkün olduğunu ortaya koydu. Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nin Biyomedikal Bölümü’nden Prof. Mark Lythgoes’in 1 hafta süren programı BBC’de yayınlandı.
10.05.2008 / Sektör / Kişisel Gelişim
Bilimadamlarindan-beyinimizle-ilgili-hic-duyulmadik-yorumlar

1. İnsanlar solucanımsıdır: ‘‘İnsanların beyinlerinin olmasının nedeni onların solucanımsı yapısıdır. Bu, bir ‘değer’ biçme değil, biyolojik gözlemdir. Deniz kestanesi veya denizanası gibi yaratıklar radyal olarak simetriktir. Bazı canlılar ise uzunlamasına simetriktir, yani ince uzun bir yapıya sahiptir ve de başları vardır. Doğal olarak başsız hayvanların beyine ihtiyacı yoktur. Sadece sinir hücrelerinin sorumlu olduğu ‘beyinli canlılar’ hisseder, besler ve de doğadaki diğer unsurları kontrol etmek ister."

19.04.2008 / Sektör / Kişisel Gelişim
EQ’nuzu-olctunuz-mu
Duygusal zekanızın ne dunumda olduğunu bilmek istiyorsanız bu test tam size göre. Yapacağınız şey çok basit. Aşağıdaki cümlelere puan vermeniz yeterli. Duygusal zekanızın ne dunumda olduğunu bilmek istiyorsanız bu test tam size göre. Yapacağınız şey çok basit. Aşağıdaki cümlelere puan vermeniz yeterli. Her cümlede yer alan düşünceye aşağıdaki kutuda yer alan numaralarla puan verebilirsiniz. Önce 1,3,4.5 ve 8 numaralı sorulara verdiğiniz puanlan toplayın. Bu puandan 2, 6, 7, 9 ve 10 numaralı sorular sonucunda elde ettiğiniz puanı çıkarın.
29.02.2008 / Sektör / Kişisel Gelişim
NLP-Nedir
1970’li yılların başında California-Santa Curus Üniversitesinde Richard Bandler, Gestatt ekolünü araştırırken ona aynı üniversitede dilbilimci olarak çalışan John Grinder de katılır. Araştırmaları sırasında dönemin ünlü terapisti Milton Erickson’un başarıları dikkatlerini çeker. M. Erickson bilinen yöntemlerle çok uzun sürecek tedavi sürecini çok kısaltmış ve daha az çaba gerektirecek yeni yöntemler keşfetmiştir. Bu başarıyı inceleyen J. Grinder ve R. Bandler aynı başarıyı elde etmek için onu modellemeye başladılar.
08.02.2008 / Sektör / Kişisel Gelişim
Olumlu-Dusunce

Zihindeki olumlu duygular vücutta mutluluk hormonu salgılatır. Araştırmalar da ağrının az şiddetli olmasını bekleyenlerin ağrıyı az hissettiğini gösteriyor. Evrende her şey karşılıklı etkileşim halindedir; tıpkı zihinle beden gibi. Zihindeki olumlu duygular vücutta mutluluk hormonu salgılatır. Bu sayede kişinin ruhsal ve fiziksel sıkıntıları azalır. Araştırmalar da ağrının az şiddetli olmasını bekleyenlerin ağrıyı az hissettiğini gösteriyor.

01.02.2008 / Sektör / Kişisel Gelişim
Duygusal-Zeka
Daniel Goleman “Duygusal Zeka” adlı kitabıyla yepyeni bir kavram ortaya attı. Uzun zamandır başarılı olmanın derecesi IQ ile ölçülürdü. Yapılan son araştırmalara göre “duygusal zeka” (EQ) insanların kişisel ve mesleki anlamda başarılı olmalarını IQ’ dan çok daha fazla etkilendiğini gösterdi. Duygusal zeka ile insanların ortak duyguları, iletişim becerileri, insanlık anlayışları, incelik, zerafet, kibarlık, nezaket vs. gibi yetenekleri tanımlanmaktadır.
25.01.2008 / Sektör / Kişisel Gelişim
Hafizanizi-guclendirmek-icin-8-adim
Hayat aynı rutininde devam ediyor ve sıkılıyorsanız, yaşamı farklılaştırmanız ve beyninizi alışkanlıklarını bırakmaya zorlamanız gerekiyor. Bu size hem zihinsel zindelik hem de rahatlamayla birlikte mutluluk getirecek. Okuduğunuzda basit gibi gelen, ancak uyguladığınızda ne kadar katı alışkanlıklara sahip olduğunuzu görmenizi sağlayacak önerileri mutlaka uygulayın.
11.01.2008 / Sektör / Kişisel Gelişim
Zamanin-efendisi-olmak
Siz mi zamanınızı yönetiyorsunuz, yoksa zaman mı sizi yönetiyor ? Akşam olduğunda o gün yapmanız gereken işleri yetiştiremediğinizi görüp kendinize kızıyor musunuz ? İşleriniz zamanında bitmiyor, hep bir şeyleri yetiştirmek için koşuşturmaktan sürekli yorgun musunuz? Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, zamanlarını çok iyi değerlendiriyor olmalarıdır.
05.01.2008 / Sektör / Kişisel Gelişim
Motivasyon’u-artirmanin-ipuclari

Motivasyon kelimesi Latince "movere", yani "hareket ettirme, hareketlendirme" kelimesinden gelmektedir. Bu kelimenin de yardımı ile diyebiliriz ki; motivasyon, bireyin harekete geçmesi ve belli bir hedefe ulaşabilmesi için gerekli olan arzu ve isteğe sahip olmasıdır. Yazımızda, hedefe ulaşmak üzere kendi kendimizi motive edebilme ile ilgili birkaç ipucu sunmaya çalışacağız. Ancak, ipuçlarına geçmeden önce, motivasyonun ne olduğu ile ilgili küçük hatırlatmalar yapmakta yarar görüyorum.

31.12.2007 / Sektör / Kişisel Gelişim
NLP´nin-Yararlari

İnsanların başarılarının çoğu, etkili bir iletişim yeteneğine bağlıdır. Diğerleriyle etkili bir iletişim kurma yeteneğimiz ve onların nasıl düşündüklerini anlamak, yaşamımızın kalitesini yükseltir. NLP, insanların güçlü bir iletişim becerisine sahip olmasına yol açar. NLP, herhangi bir şeyi sunarken veya insanlarla iletişimde bulunurken tümden uyumlu ifadenin (conqruence) kullanılmasını önerir.

20.11.2007 / Sektör / Kişisel Gelişim
Yatirim-Araclari

Bir ekonomide, fon fazlası bulunan birey ya da kurumlar, düşük risk ve yüksek getiri prensibine göre değerlendirmek isterler. Fon ihtiyacı olan ekonomik birimler ise düşük maliyetlerle faaliyetlerini fonlamak isterler. Böylece, kaynakların ülke ekonomisindeki dağılımı, getiri ve risk dengesine uygun olarak gerçekleşir.Geleneksel olarak bilinen banka mevduatı, gayrimenkul yatı- rımları, altın ve benzeri kıymetli maden yatırımlarının yanı sıra son zamanlarda sermaye piyasası yatırım araçlarının kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır.

14.11.2007 / Sektör / Kişisel Gelişim
Stres-Yonetimi

Beyin, hala gizemleri ile tüm bilim dallarını büyülemeye devam ediyor. Son yıllarda stres ile ilgili yapılan çalışmalarda stresin kaynağı konusunda varılan nokta yine beyin.

IQ’nın yaşamdaki başarıya etkisinin %20’lerde olduğu, oysa EQ’nın diğer etkenlerle birlikte yaşamdaki başarıya etkisinin %80’lere varan o oranda etkilediği kabul edilmekte.

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?