Paradental » Dental Haber

16.01.2014 / Paradental / Dental Haber
Periodontal-Tedavi-ile-Bebekler-Daha-Saglikli-Doguyor
Diş eti problemli hamileler üzerinde yapılan çalışmaya göre, hastalıklı diş etlerinin tedavi edilmesi sonucu daha sağlıklı bebekler dünyaya geliyor.
22.07.2013 / Paradental / Dental Haber
Japonyada-Hastadan-Alinan-Kok-Hucrelere-Onay
Japonya'da hükümet hastaların kendi vücutlarından alınan kök hücrelerle klinik deneyler yapılmasına onay verdi. Kök hücreler, sinirden kemiğe ve deriye vücüdun her parçasına dönüşebiliyor. Kök hücrelere tıbbın geleceği olarak bakılıyor.
30.05.2013 / Paradental / Dental Haber
GATA-Tip-Alaninda-Bir-Ilke-Imza-Atti
Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA), ABD Başkanı Obama tarafından “devrim” olarak nitelendirilen 3 boyutlu yazıcı teknolojisiyle Türkiye'de tıp alanında bir ilke imza atarak kafatası, göğüs ve çene gibi kemik yapılarında “vücut yedek parçaları” üretilecek.
29.05.2013 / Paradental / Dental Haber
Uyandiran-Dis-Fircasi
Uyanamama sorunu sona mı eriyor? Bir Amerikan kimya firması sabah ‘ayılma’ sorunu çekenler için yeni bir diş fırçasının patentini aldı. Kafeinli diş fırçası sayesinde gelecekte beyaz dişlere düşkün zor uyananlar kahvenin uyarıcı etkisinden dişleri sararmadan faydalanabilecek.
06.09.2012 / Paradental / Dental Haber
Turkiye-FDI-Bayragini-Devraldi
Dünya Dişhekimleri Federasyonu (FDI), 100'üncü kongresini gerçekleştirdiği Hong Kong'da 7 binden fazla diş hekimini ağırladı. Kongre bitiminde FDI Başkanı da Silva, TDB Genel Başkanı Yücel'e kongre bayrağını teslim etti.
31.07.2012 / Paradental / Dental Haber
Sigorta-Yaptirmayan-Hekime-5-Bin-TL-Ceza
Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’da; hekimlerin, diş hekimlerinin ve tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanların malpraktisin meydana gelmesi durumunda kendilerinden talep edilecek zarar ve kurumlarından yapılacak rüculara karşı mesleki mali sorumluluk sigortası yaptırmaları şart koşuluyor.
23.06.2012 / Paradental / Dental Haber
Guney-Dis-Pro-Servis-hizmetini-baslatti
Güney Diş, her marka ve model dinamik el aletlerinin bakım ve onarımına yönelik profesyonel servis sağlayan Pro-Servis’i hizmete açtı. Uzman kadro ve tam donanımlı teknik ekipmanlar ile sektörde hizmet kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Pro Servis; kullanıcılarına hızlı, güvenilir, ekonomik ve garantili bakım ve onarım hizmeti sağlıyor.
11.06.2012 / Paradental / Dental Haber
Zorunlu-Hekim-Mesleki-Sorumluluk-Sigorta-Policenize-bir-yillik-dergi-aboneligi-hediye
Vestiyer Yayın Grubu ile Zer Sigorta arasındaki özel anlaşma kapsamında, zorunlu hekim sorumluluk sigortasını Anadolu Sigorta güvencesiyle Zer Sigorta’dan yaptıran diş hekimlerine en güzel dört mesleki dergiden biri bir yıl boyunca hediye.
11.06.2012 / Paradental / Dental Haber
Zorunlu-Hekim-Mali-Sorumluluk-Sigorta-Policeleri-Temmuz’da-Yenileniyor
30 Temmuz 2010 tarihinden itibaren, serbest veya kamuda çalışan bütün dişhekimlerinin “Hekim Mesleki Mali Sorumluluk Sigortası” yaptırması kanunla mecburi hale getirilmiştir. Bu kapsamda, diş hekimleri de, mesleki hatalara karşı kendilerini korumak üzere, zorunlu mesleki sigorta yaptırmak zorundadırlar. Bir yıllık sürelerle yapılan sigortanın, her yıl düzenli olarak yenilenmesi gerekmetedir.

26.04.2012 / Paradental / Dental Haber
Londrada-Tip-Bayrami
Londra’da 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında Avrupa Türk Sağlık Elemanları Federasyonu (ATSEF) tarafından Tıp Bayramı Festivali yapıldı. ATSEF’in, İngiliz- Türk Sağlık Elemanları Derneği (ATHPA) ve Türkiye Londra Büyükelçiliği ile beraber düzenlediği Festivale, İngiltere, Fransa, Hollanda, Avusturya, Kıbrıs ve Türkiye’den 70 kadar Türk doktor ve sağlık çalışanları katıldı.
02.04.2012 / Paradental / Dental Haber
Bir-Doktor-Kanser-Olursa
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen “Her Hastalık Bir Hikayedir” yarışmasına “Bir Doktor Kanser Olursa” başlıklı hikayesiyle katılarak meslektaşlarına hastalığı sürecinde yaşadıklarını anlatan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Uzman Doktor Aydemir Yalman'ın vasiyet niteliğindeki hikayesi tıp etiği derslerine konu oldu.
04.06.2010 / Paradental / Dental Haber
01.02.2008 / Paradental / Dental Haber
01.02.2008 / Paradental / Dental Haber
01.02.2008 / Paradental / Dental Haber
01.02.2008 / Paradental / Dental Haber
01.02.2008 / Paradental / Dental Haber
 
01.02.2008 / Paradental / Dental Haber
 
01.02.2008 / Paradental / Dental Haber
01.02.2008 / Paradental / Dental Haber

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?