Etkinlikler » Aktivite

17.10.2016 / Etkinlikler / Aktivite
Dishekimlerinden-Karma-Sergi
Dişhekimliği Haftası’nda, sanatçı diş hekimlerinin eserlerinden oluşan karma sergi, Basın Müzesi’nde gerçekleştirilecek. İlgilenen dişhekimleri, İstanbul Dişhekimleri Odası’na başvurabiliyor.
10.08.2016 / Etkinlikler / Aktivite
GREATIST’in-Havayolu-Sponsoru-THY-ile-Daha-Ekonomik-Ucun
THY, 2016 GREATIST DİŞ HEKİMLİĞİ KONRGE VE FUARI’nın resmi havayolu sponsoru oldu. Bu kapsamda GREATIST kongre katılımcıları ve fuar ziyaretçileri belirli kategorilerde indirimli uçuyor.

30.07.2016 / Etkinlikler / Aktivite
Dunya-Hepatit-Gununde-Vatandastan-Gelen-Sorular-Uzmanlar-Tarafindan-Canli-Olarak-Cevaplandi
Sağlık Bakanlığı, 28 Temmuz Dünya Hepatit Günü’nde Facebook resmi hesabı üzerinden Hepatit ile ilgili sorulara canlı yayında cevap verdi.
02.06.2016 / Etkinlikler / Aktivite
Cizgi-Grup-dis-hekimlerini-Bati-Karayipler’e-davet-ediyor
12 Kasım Cumartesi günü İstanbul’dan Türk Hava Yolları uçağıyla başlayan yolculuk, Miami’de bir gece konaklamanın ardından, dünyanın en büyük gemisi, 5 yıldızlı “Allure of the Seas” ile devam ediyor...
20.11.2015 / Etkinlikler / Aktivite
Dis-Bugdayina-Davetlisiniz
Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Günü’nde çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.
03.09.2015 / Etkinlikler / Aktivite
Neodent-Implantin-Lansmani-Eylul’de
Tüm implant vakalarına çeşitli çözümler sunmak için tasarlanmış geniş ürün yelpazesi bulunan Neodent İmplant Sistemleri, Türkiye lansmanını 12 Eylül’de The Plaza Otel İstanbul'da yapacak.
22.01.2015 / Etkinlikler / Aktivite
Ipana’dan-3X-Toplantisi
İpana ve Oral-B araştırma merkezi, 28 Ocak’ta diş ve ağız sağlığında yeni perspektiflerin konuşulduğu 3X toplantısını düzenliyor. Panel, İstanbul Zorlu Center Raffles Hotel’de yapılacak.
14.03.2014 / Etkinlikler / Aktivite
Dunyaca-Unlu-Isimden-Tip-Haftasina-Ozel-Konser
Robotik Cerrahi denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Acıbadem Üniversitesi Üroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Tıp Haftası’na özel unutulmaz bir konserle musikiseverlerin karşısına çıkacak.
20.09.2013 / Etkinlikler / Aktivite
eCligner-Bogaz’da-Yat-Turu-Duzenledi
Dünya Diş Hekimliği Federasyonu'nun bu yıl İstanbul'da gerçekleştirdiği 101. FDI Kongresi'nde stant açan firmalardan eCligner, ortodontide yeni bir çığır açan şeffaf plaklarını diş hekimleriyle buluşturdu. Firma, kongre sonrası yaklaşık 200 hekime yat turu düzenleyerek İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğinde eğlenceli bir gece yaşattı.
24.07.2013 / Etkinlikler / Aktivite
Fotograflarla-“Dis-Hekimim-Ayni-Ben”
Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, çocuklara yönelik bir resim sergisi açtı. “Diş Hekimim Aynı Ben” konulu fotoğraf sergisi fakültenin Kadıköy Bağdat Caddesi üzerindeki yerleşkesinde 5-27 Haziran tarihleri arasında ziyarete açık tutuldu.
12.07.2013 / Etkinlikler / Aktivite
Lizbon’da-Kok-Kanallari-Navigasyonu-
Lizbon'da Portekiz Endodonti Derneği’nin organizasyonuyla gerçekleşecek Endodonti Kongresi, 12 - 14 Eylül tarihlerinde Lizbon Kongre Merkezi’nde yapılacak. Kongrenin ana teması “Kök Kanallarında Rehberli Sistem".
11.07.2013 / Etkinlikler / Aktivite
Kadin-Dis-Hekimlerine-Ozel-Yarisma
FDI 2013 İstanbul Dünya Diş Hekimliği Kongresi, fotoğraf yarışması düzenleniyor. "Uzun Bir Çalışma Günü Sonunda En Sevdiğim Rahatlama Yöntemi" konulu yarışmaya sadece kadın diş hekimleri katılabiliyor.
22.05.2013 / Etkinlikler / Aktivite
Izmir’de-Odullu-Bowling-Turnuvasi
İzmir Dişhekimleri Odası, 2 Haziran’da ödüllü Bowling Turnuvası düzenliyor. Hilton Famecity-Kingpin Bowling’de organize edilecek turnuva sabah 10.30 sularında başlayacak.
08.05.2013 / Etkinlikler / Aktivite
Hekimler-Istanbul’un-Tarihi-Dokularini-Gezdi
Nice medeniyetlerin baş tacı olan ve köklü geçmişiyle tarih kokan İstanbul’un yer altı arkelojisini merak eden hekimler, geçtiğimiz günlerde İstanbul Dişhekimleri Odası’nın organize ettiği geziye katıldı.
25.03.2013 / Etkinlikler / Aktivite
IDO’dan-Bogaza-Davet
İstanbul Dişhekimleri Odası, 28 Nisan Pazar günü diş hekimlerine İstanbul Boğazı’nda tekne gezisi düzenleyecek. “Erguvan Mevsiminde Tekne ile Haliç’in Köşkleri, Boğaziçi ve Boğaziçi’nin Yalıları” temalı gezi, uzman rehber eşliğinde sürdürülecek.
26.12.2012 / Etkinlikler / Aktivite
Inonu-Universitesi-Ogrencilerinden-Ornek-Davranis
Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, 30 Kasım günü Merkez Kampusu bahçesine fidan dikti. Her sene fakülteye yeni başlayan öğrencilerin doğaya ve insanlığa armağan ettikleri fidanları, bu yıl birinci sınıfta okuyan 80 öğrenci ekti. 
30.11.2012 / Etkinlikler / Aktivite
Burdur-Saglik-Mudurlugu-Dis-Macunu-Dagitti
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında diş macunu ve bilgilendirici broşür dağıttı. Cumhuriyet Meydanı’nda açılan stantta İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirmede bulunarak diş macunu verdi.
09.10.2012 / Etkinlikler / Aktivite
ADO’dan-Davet-“Hayata-gulumse-gulumset”
Ankara Dişhekimleri Odası (ADO), Dişhekimliği Haftası dolayısıyla fotoğraf yarışması düzenliyor. Fotoğraf sanatına ilgi duyan diş hekimlerinin ve diş hekimliği fakültesi öğrencilerinin başvuruda bulunabileceği yarışmanın ana teması “Hayata gülümse, gülümset!”.
12.09.2011 / Etkinlikler / Aktivite
BEGO’DAN-ALMANYA’DA-FREZE-VE-LAZER-KURSU-

Bego, 4-7 Temmuz 2011 tarihleri arasında Almanya Academia Dental ‘de ileri düzeyde freze tekniklerini içeren ‘İskelet - Protez ve Lazer Teknikleri’ kursu düzenledi. Modelleme yöntemlerinde yeni teknikler ve döküm aşamasında hassas noktalar üzerinde durulan kursta tüm katılımcılar, firma tarafından sunulan ürünler aracılığıyla kendi modellerini geliştirme ve bu modeller üzerinde çalışma imkanı buldu.

22.02.2010 / Etkinlikler / Aktivite
Saglikta-Haklar-Sempozyumu-ve-Calistayi-Istanbul’da-yapiliyor
2010 Sağlıkta Haklar Yılı Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan “Sağlıkta Haklar Sempozyumu ve Çalıştayı”, 10-12 Mart 2010 tarihlerinde İstanbul Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde yapılıyor. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek etkinliğe 1000 civarında (600 çalıştay katılımcısı, 1000 kadar 14 Mart Töreni ve diğer ortak toplantılar) kamu ve özel sağlık idarecisi katılacak.
08.02.2010 / Etkinlikler / Aktivite
Protefix-Gunleri-devam-ediyor
Sağlıklı ve hijyenik diş protezi kullanımı için ürünler sunan Protefix, diş protezi kullanıcılarını protez kullanımı ve ağız sağlığı hakkında bilgilendirme toplantılarının üçüncüsünü, 30 Ocak 2010 Cumartesi günü Acıbadem Bağ Pastanesi’nde gerçekleştirdi. Katılımcıların hepsine diş protezi ile ilgili ürünlerden oluşan hediyelerin sunulduğu toplantıda ayrıca ödüllü bingo oyunuyla da eğlenceli vakit geçirildi.
23.04.2009 / Etkinlikler / Aktivite
ADO-hali-saha-futbol-turnuvasi-basliyor

Ankara Dişhekimleri Odası (ADO) Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası, 3-31 Mayıs 2009 tarihlerinde Ankara Lozanpark Tesisleri Yıldız'da yapılacak. Oyuncularının tamamı dişhekimlerinden oluşacak takımlar yedi asıl ve üç yedek olmak üzere 10 kişiden oluşacak. Geleneksel halı saha futbol turnuvasıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler ADO’nun 0312 435 90 16 numaralı telefonunu arayabilirler.

01.04.2009 / Etkinlikler / Aktivite
DTI-5-Yayincilar-Toplantisi-Koln’de-yapildi
Dental Tribune International (DTI) 5. Yayıncılar Toplantısı, IDS Fuarı öncesinde 22-23 Mart 2009 tarihlerinde Köln’de gerçekleştirildi. Orijinal mimarisiyle dikkat çeken ve 130 yıllık bir su kulesinden beş yıldızlı bir otel halini alan Wasserturm Hotel’de yapılan ve ana başlığı “Yarışta ön sıralarda yer alma” olan toplantıda, DTI’nin medya, eğitim ve hizmet alanlarında nasıl endüstri lideri olabileceği tartışıldı. DTI’nin Türkiye çözüm ortağı olan Vestiyer Yayın Grubu da etkinlikte hazır bulundu.
17.02.2009 / Etkinlikler / Aktivite
Canakkale-Dishekimleri-Odasi-uyeleri-Hepatit-B-asisi-oldu
Çanakkale Dişhekimleri Odası Başkanı Aşkın Şimşek, risk altında bulunan dişhekimlerinin aşı ile korunabileceğini kaydetti. Şimşek konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ve temel amacı kronik Hepatit-B enfeksiyonunu önleyerek, Hepatit-B kontrol programı kapsamında; 2005-2008 öğretim yıllarında ilköğretim
21.11.2008 / Etkinlikler / Aktivite
Agiz-ve-Dis-Sagligi-Paneli-MUSIAD’da-yapildi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sağlık Sektör Kurulu, 20 Kasım 2008 Perşembe günü saat 09:30’da “Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinin Ülkemizdeki Yeri” konulu bir panel düzenledi. Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle düzenlenen panele; TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt, SGK İstanbul İl Müdürü Mustafa Kuruca, Türk Dişhekimleri Birliği 11. Dönem Genel Başkanı
16.09.2008 / Etkinlikler / Aktivite
100-Yil-Oyku-Yarismasi-sonuclandi

Türk Dişhekimleri Birliği , bilimsel dişhekimliğinin 100. yılı etkinlikleri kapsamında dişhekimi ve dişhekimliği hizmetleriyle ilgili kavramları topluma ulaştırmak ve ağız-diş sağlığı bilincinin oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla yıl boyunca çeşitli konularda yarışmalar düzenlemiştir. Bu etkinlikler kapsamında, dişhekimleri ve dişhekimliği fakültesi öğrencilerinin  katıldıkları "100.Yıl Öykü Yarışması"  sonuçlandı. Farklı bir alanda yeteneklerini ve çalışmalarını sergileme fırsatı bulan 48 dişhekimi, serbest konulu öyküleriyle yarıştılar. 

16.09.2008 / Etkinlikler / Aktivite
Isvicre-Kaplanlari-ucuncu-oldu

Kanada’nın Vancouver şehrinde bulunan British Colombia Üniversitesi’nin organize ettiği, iki yılda bir gerçekleştirilen World Master (45 yaş üstü) Üniversitelerarası Dünya Kupası 20-23 Haziran 2008 tarihlerinde İsviçre’de yapıldı. Organizasyonda Türkiye’yi temsil eden İstanbul Üniversitesi takımı oynanan maçlar sonucunda turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

30.06.2008 / Etkinlikler / Aktivite
Markus-Merk-Istanbul’a-geliyor

Dişhekimi ünlü Alman hakem Markus Merk, Diş Hekimliği 100. Yıl Kongresi’ne katılmak üzere 4 Temmuz Cuma günü İstanbul’a gelecek. Ünlü hakem, Türkiye Dişhekimleri Birliği ve İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek kongrede "Karar Anı" konulu bir konferans verecek. Merk’in konferansı saat 15.00’de başlayacak.

27.06.2008 / Etkinlikler / Aktivite
Dishekimlerinden-fotograf-sergisi
Türkiye’de dişhekimliği biliminin kuruluşunun 100. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler 30 Haziran-5 Temmuz 2008 tarihlerinde yapılacak Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) 15. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında da devam edecek. Bu etkinliklerden biri de Bilimsel Dişhekimliği’nin 100. Yılında Dişhekimleri Karma Fotoğraf Sergisi. Sergi 3-5 Temmuz 2008 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi Ahmet Fethi Paşa Salonu’nda açılıyor.
12.06.2008 / Etkinlikler / Aktivite
Agiz-ve-Dis-Sagligi-Gulen-Disler-Yarismasi-odul-toreni-yapildi
Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından Türkiye genelinde ilköğretim 5. Sınıf öğrencileri arasında düzenlenen Bilimsel Diş Hekimliği'nin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "Ağız ve Diş Sağlığı Gülen Dişler" konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 
1 2 »

Dişhekimliği Dergisi'nin yeni formatını nasıl buldunuz?